Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt seoski - dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt seoski - dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 21>
Korisnik
Poruka
nadas View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nadas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 13:17
mali gogo svaka čast. hvala bogu da ima tako vrijednih i dobrih ljudi kao što si ti. smile79
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Felix View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Felix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 13:19
i ja se pridružujem čestitkama. nadam se da ćemo se jednom upoznati smile149
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2008 u 21:17
Mali gogo, šta reći a da ne ponavljam sve već rečeno samo smile55. Ajde ti "bivšoj" slavonki objasni gdje je taj tvoj vrt, vinograd i vikendica. S obzirom da sam tek cca 2 mjeseca na ovom forumu nisam još uspjela sve niti pregledati a kamoli smjestiti sve forumaše u njihov okoliš, odnosno posložiti si sve kockice u svojoj ludari, pa oprosti mome neznanju. Ideja sa kamenom mi je super, biti ću lopopov sigurno, samo mi molim te još pojasni mogu li se tako raditi i malo veći odnosno deblji komadi i da li treba biti sitni pjesak.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2008 u 14:44
Hvala na pohvalama Embarrassed
 
Moja vikendica se nalazi u blizini svetišta svete Ane u Bistrincima, općina Belišće.
Belišće je gradić na pola puta između Osijeka i Donjeg Miholjca, tj. mađarske granice. Smješten je na desnoj obali Drave, dakle na samoj granici između Slavonije i Baranje.
 
Vikendica mi je izgrađena na jednoj od brojnih pješčanih dina koje je kroz tisuće godina stvorila Drava. Upravo zbog toga ovaj kraj izgleda malo atipično za istočnu Slavoniju, tj. djeluje brežuljkast. Gotovo kao da si u podnožju slavonskih planina u zapadnoj Slavoniji. Tongue
 
kamen:
Na ovaj način možeš raditi kamen bilo kojeg oblika i debljine. Za izradu mekanog pješčenjaka upotrebljava se sitni pijesak s malim udjelom treseta, a za čvrsto kamenje najbolje je upotrijebiti samo sipinu.
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2008 u 16:13
mali gogo - pikiram taj tvoj umjetni kamen.
Prouciti cu malo detaljnije ,pa mozda probati na proljece.
Jako si lijepo uredio svoj vrt.
 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2008 u 17:18
Jos jedno pitanje - da li se po takvom umjetnom kamenju moze hodati ili se samo moze koristiti za suhi zid?
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2008 u 23:28
Hvala ti mali gogo na odgovoru. Meni se isto svidio kamen, a s obzirom da si u Trišinom vrtu napisao da nije baš prikladan za hodanje moram vidjeti, za sada skupljam ideje
Moj rodni kraj je Zlatna dolina, tako da mi baš nije poznata " ravna Slavonija". Nisu baš neka velika brda, ali stalno ideš malo gore, malo dolje, pa potok u nizini, barem su bili nekada.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2008 u 17:47

Po ovakvom umjetnom pješčenjaku se ne može hodati. S vremenom bi se izlizao.

No kad se umjesto pijeska upotrijebi sipina (mljeveni kamen, može se nabaviti kao građevinski materijal) i ako se naprave deblje ploče, debljine 5-10 cm, tada se od njih može složiti i staza. Od takve smjese sipine i cementa se izrađuju oni kupovni opločnjaci za staze.
 
Sretna nova 2009. godina svim forumašima i ljubiteljima vrtova!
Neka Vam bude novija od svih novih do sada!
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2009 u 21:51
......i tebi se najboje i da vrt bude jos lipsi i da dodes na slijedece druzenje koje se sprema na proljece, hm........a i rijeku nebi bilo lose da dodes pa  da nam malo tvojih originalnih ideja poklonis Wink
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2009 u 17:11
Gdje si Mali Gogo? Jel te mećava zatrpala, il si se zaledio? Nisi se valjda prepustio ovom sivilu i bjelilu da te svlada? Ne daj se, još malo i bit će sunca vidjet ćeš...
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2009 u 18:23

Mali Gogo ti uopće nisi mali ti si veliki vrtlar za velike stvari ČESTITAM!!!!!

 

 

Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 10:08
Hvala na pohvalamaEmbarrassed
 
Zasad u vrtu nema posla, jedino hranim ptice.
Nisam se zaledio, bar dok nam ne zatvore plin. A tad ćemo vidjeti što i kako! Tongue
 
Evo jedna zelena slika iz mog vrta, da se sjetimo proljeća:
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 10:15

Da objasnim moj nick "mali gogo"Big%20smile:

Tako me i u stvarnosti puno ljudi zove, pošto sam nizak rastom (165cm).
Nekako ljudi misle da niskim ljudima treba tepat, što li.
Mene to nasmijava. Imam 31 godinu, a malo tko mi ne tepa kao da sam dijete.LOL
 
Kad sam bio mlađi rugali su mi se da sam vrtni patuljak, čak i u vojsci.
To mi je bilo baš simpatično, no eto nije prihvaćeno u širokim masama kao moj nadimak.Tongue
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 10:21
Sviđaju mi se tvoje instalacije željno iščekujem nove fotografije ove godine.
Što se tiće nicka "mali", ja ti volim zvati svoje drage ljude mali i malena iz čiste dragosti, imam prijatelja od 190cm pa ga tako zovem a ja sam niža od njega.
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 21:54
......ma najvaznije je da ti znas da su cm najsprednija i najmanjevazna stvar na svijetu i   NE cine covjeka covjekomSmile
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 22:13
Moja kćer ima 1,53 i nitko je ne zove (i vjerojatno je nikada ni neće zvati) Sanja nego Sanjica.
Kad je bila u pubertetu to joj je smetalo, a onda je slavni Aki kad je primao Porina rekao: U životu je lako biti visok, ali treba znati biti velik.
I to je nadalje obilježilo njen život.
Gogo, koliko vidimo iza tebe su velika djela. Svaka čast!
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2009 u 12:50
Hvala svima na lijepim riječima.
Hoya, lijepo je to Aki rekao i to je stvarno istina. Za visinu nismo zaslužni ni malo, no za vlastitu veličinu bome jesmo.
 
Sinoć sam opet imao peh sa lopovima:)
Srećom ovaj put bi se slučaj mogao lako riješiti.
Ovako je bilo:
Prijatelju sam posudio neki novac i čovjek mi to vrati jučer.
Ajd rekoh da ne nosim novac u novčaniku odem ja oko 22.00 na bankomat uplatit to na račun.
Uplatim, uzmem potvrdu i krenem prema autu.
Nakon 30 sec, 5-6 m dalje, hoću spremit karticu u novčanik kad vidim da je nema u džepu. Pomislim da je možda ostala u bankomatu. Okrenem se i vidim čovjek stoji kod bankomata i diže novac.
Nekakva mrga od čovjeka. (E tu sam možda zažalio što nisam malo krupniji i jači:)
Kažem ja da mi je ostala kartica u bankomatu, a on će da nije bilo nikakve kartice. Podigne mirno "svoj" novac, uzme karticu i ode.
Pogledam okolo da mi stvarno nije ispala iz džepa, no nje nigdje.
Ja kući, odmah na internet i imam što vidjet. Na istom bankomatu mi "netko" podigao 1000 kn.
Nazovem službu za klijente banke u ZG, oni zablokiraju karticu i proglase je ukradenom.
 
Danas mi u banci napravili nalog za izdavanje nove kartice.
 
Srećom, bankomati imaju video nadzor i u ponedjeljak će banka zatražiti od policije da podigne prekršajnu prijavu protiv nepoznate osobe, a u sklopu istrage će dostaviti fotografije tog čovjeka policiji i svim bankama u okolici. Kažu da se vrlo lako pronađe ta osoba. Nikad do sada se nije dogodilo da ne otkriju počinitelja prekršaja na bankomatu.
Eto imat ću priliku vidjeti kako nam funkcionira pravno-represivni sustav u državi. S vikendicom se nisu pokazali uspješni, vidjet ćemo kako će ovo proći.
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2009 u 14:39
Baš mi je žao Gogo.
Maš majstor, predivan čovjek, slabog materijalnog stanja prepoznao je ženu sa djetetom koji su mu skinuli novac sa bankomata (4.000,00 kn).
I dalje od toga nitko mu nije ništa napravio. On privatnom tužbom mora tražiti novac.
Nadam se da se u tvom slučaju radi o banci koja malo bolje štiti klijente. 
Ma, znam da ti je muka, ali reci Gogo, svo zlo s tim ...
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2009 u 22:06
Veliki Gogo izvještavaj što se desilo dalje ovo je prestrašno.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2009 u 09:56
Gogo veliki pozdrav!
i moj otac je pre mesec dana imao peh sa lopovom,opeljesio ga dok je ulazio u bus,a najgore je sto su ukradei svi dokumenti...posle sedmicu dana(kad je vec povadio vozacku,l.k,itd)dobio je ta stara dokumenta.Da li je lopov poslao ili netko drugi,to ne zna?! I mene su davno opljackali,2000 g.,negde oko 800 maraka.Uzeli su pare iz kuce,i sto je najgore citav dan sam bila u kuci.Netko je usetao u nasu sobu,otvorio tasnu i uzeo novcanik.Tad sam bila tek operisana,preokupirana sto me snaslo,tako da o parama nisam mnogo razmisljala,isplakala se i tu sam noc spavala kao beba,dok MM citavu noc nije spavao.
Nisam rekla da smo tad bili u Bg zbog mojih terapija,i boravili smo u kuci kod familije
jedva cekam da otopli pa da uzivamo u tvom vrtu
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 21>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.