Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Milijun zvončića - Million bells
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Milijun zvončića - Million bells

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 13>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 22:13


Terakota mi je ljepša.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 22:30
A meni belsica  Wink
Pinus,tvoje biljke su takve da se saksija i ne primeti...jako je lepa belsica,zdrava, gusta...jel ti stoji na suncanom mestu ili pola-pola?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 22:34
Recimo do 14 – 15 h na suncu, poslije na svijetloj sjeni.
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 09:18
Pinus predivan ti je million bells smile55
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 21:47
he napokon sam se dočepala dve boje i posadila ih u košaricu nadam se da će biti lijepe iako su sad još male..inače moja susjeda je imala prošlo ljeto dve u plastičnoj posudi dakle ona je ljetni vikendaš,i nema je do ljeta ja joj zalijem tu i tamo jer smo se orijentirale prvenstveno na sukulente kod nje jer nemam vremena niti svoj zaljevat vrt a kamoli još susjedov ali eto biljčica je preživjela zimu  i uredno ne bi čovek vjerovo cvate jest da je rijetka ali je živa i cvate ja moram priznat nemrem stalno tam trčat i zaljevat pa kad gledam svoje surfinije kojima jedan dan nedam vode odma se poklope ali ove ne..interesantno
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 08:52
Duda,slikaj da je vidimo.....Heart
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 09:17
Originalno poslano od člana Olja Olja napisao:

Duda,slikaj da je vidimo.....Heart
hoću draga ionako danas moram iči tamo malo zaliti jer kod mene su temp.38c u hladu
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 15:14
evo moj mali doprinos ovoj temi:
"radije bih imala ruže na stolu, nego dijamante na vratu"

emma goldman
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 15:41
Vilmac divne su ti...jako,jako lepo odnegovane...smile86
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 19:05
Jako su lijepe Vilmačsmile55
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 19:28
Vilmač,preljepi su Ti miliončiči.smile93
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 23:06
stvarno predivni,a problem s mojima je sve gori,potrgala sam sve žute vrhove sa njih i prihranila ih,ne znam što više,cvjetići su tako sitni da se jedva primjete,a bili su krasni prije dva tjedna....evo slike
ovako su bili prije
 
a ovako CryCryCryCry izgledaju sada
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 23:07
zapravo sad sam im potrgala vrhove,ali bojim se da to nije dovoljno....
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 07:32
Jasmina svaka ti čast!Bellsi su ti predivnismile141
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 14:32
Flover, mislim da moras prvo zemlju promjenit, a onda dodat dosta dusika i željeza, nadi prihranu za surfinije i petunije pa s tim zaljevaj. To je cesta pojava kod njih, al nista ne brini doci ce oni k sebi.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 18:35
Slažem se sa dijagnozom koju je postavila keeka. Odgovarajući supstrat (pH) + odgovarajuće gnojivo NPK (30:10:10) + mikroelementi (magnezij, željezo.....)

Odlično gnojivo za surfinije,calibrachoe (i za sve druge biljke) je svako gnojivo koje uz tri glavna elementa (dušik, fosfor i kalij) sadrži i mikroelemente (magnezij, željezo,cink,bor,mangan.....) potrebne za zdravi razvoj biljaka. Gnojivo je kvalitetnije(manje ga je potrebno) ako su brojevi uz te elemente veći. Brojevi označavaju postotak dotičnog elementa u samom gnojivu.
Surfinije, calibrachoe (i sve druge biljke) za zdravi rast trebaju i adekvatni supstrat (pH vrijednost). Tu je najvažnije da uz kvalitetan treset i pH supstrata bude odgovarajući. Konkretno za surfinije je idealno od 5,5 – 5,8 (izvor podataka :University of Massachusetts, kliknite). Ako upotrebljavate supstrat čija je pH vrijednost veća od 6,5 surfinije će kroz neko vrijeme početi žutjeti i zaostajati u razvoju.
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 21:03
Evo da i ja pokažem malo svoju belsicu.



Baška Voda
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 21:08
hvala vam puno na savjetima,nadam se da će to uspjeti......
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2011 u 08:44
Cikas, jako su ti lepe,bujne i rascvetane...Thumbs%20Up
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 19:20

Calibrachoa Calipetite

Gledam ja ovih dana calibrachoe i vidim da su pune mrava. Pogledam malo bolje i vidim crne uši po njima. Mislim si fino, mravi će pojesti uši i riješiti calibrachoe napastnika. Mravi dolaze svaki dan na calibrachoe i nikako da ih pojedu. Poslije pročitam da mravi i uši žive u partnerstvu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.