Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6667686970 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 18:07
Baš mi je žao, ne može ozdraviti???
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 18:57
Ovome povratka nemasmile43 donji dio je u očajnom stanju, dok je gornji dio još neoštećen. Odrezala sam dvije reznice, one koje su nakalemljene na sijanca i nasadila ih na zdrave sijance...
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 22:12
Žao mi je, Bebolina. Tako se i meni onaj malecki prehladio i sad ga više nema.Unhappy
A da ga probaš malo zaliti razblaženim kokošjim gnojem? Možda bi mu to poslužilo kao lijek i dalo mu snage da se oporavi. Ja sam nabavila kokošji gnoj, rastopila malo u vodi i zalila jučer time svoje bebače. Naočigled su se oporavili - ojačali i udebljali se. Možda pomogne. 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 22:18

Nema mu pomoći, strulio jesmile43

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 22:40
Šteta! A gle što sam našla:

If you plant does start to rot then cut away the rotting part with a good clean sharp knife. Ensure you have cut out all of the rot which is usually black or brown and then we use flowers of sulphur to seal the wound and stop infections.

Sa stranice  http://plumeria2u.co.uk/page.html?id=8
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 22:41
pozdrav cure moja susjeda uvijek zalijeva cvjetove sa tim kokošjim gnojem i mogu vam reći da ima prašumu u kući.Od toga biljke rastu kao lude ne košta ništa probati
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 22:33
Moji ljepotani su se i danas šepurili na suncuThumbs%20Up 
Kad bi me konačno obradovali s nekim cvijetom, mojoj sreći ne bi bilo kraja, ali ni ovo sunce im nije dovoljno da procvatu
Strpljen, spašen, tako i jaSmile

 

 

 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 22:38

 

 

 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 23:00
Kako su im narasli listovi! Izgledaju kao da se bude iz zimskog sna, a zima je tek počela. Uživaj u tim listićima do proljeća, a onda te možda razvesele cvjetovima. I daj nam pošalji malo sunca! smile143
Ti si nestrpljiva da procvjetaju, a ja ću biti sretna ako moji prežive do proljeća. U ZG je, nakon tri sunčana popodneva, opet magluština. No moji malci se debljaju jer im paše fina papica (zrnce kokošjeg gnoja u vodi). Svaku večer sele na toplo u kupaonu i svako jutro na prozor sobe u nadi da će ugledati sunce. MM umire od smijeha gledajući me kako ih stalno prenosim simo-tamo ko mačka mlade. Dvojicu najkržljavijih sam odnijela tati da se brine o njima jer je tamo istočni prozor i vrućina u stanu. Eto vidiš, sve poduzimam da prežive! A o cvjetanju još mogu samo sanjati.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 23:17
Zaista živim u uglu raja, kad je klima u pitanju, baš sam se zbog toga odlučila na cvijeće poput adeniumaThumbs%20Up Svakodnevno vidim napredak kod njih, ali umjesto da budem zadovoljna s tim zelenilom, tražim višeThumbs%20Down
Pošaljem vam malo suncaTongue iz selendreLOL brzom dostavom
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 00:09
Bilo bi cudno da ostajes na "zelenilu" i da ne trazis vise.Mi trazimo za sada samo prezivljavanje i malo sunca jer za bolje ne znamo al da imamo i mi sunca,tezile bi i mi jos boljemu [IMG]smileys/smiley2.gif" align="middle" />
Andina,ti svoje znaci prehranjujes i kazes da se debljaju.Mozda bi i ja svoje trebala.Moji jesu na svijetlom mjestu ali nemaju bas direktnog sunca kao bebolinini pa se dvoumim
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 10:50
neznam andina ja nebi ih tako selila stalno... previše visiš nad njima... a kad previše visiš onda to ne završi dobro... nemoj se ljutiti želim ti najbolje samo


ja svoje nisam još prihranjivala pa su debeli... a kokošiji gnoj zna biti zeznut ako ga se ne razrijedi dovoljno sve spali
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 11:44
Ja svoje pogledam kad ih zaljevam a koji put se i dogodi da im je supstrat isušen pa ih onda zalijem i ljepi su..
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 18:50
Ma znam i ja da nije dobro stalno ih seljakati, ali uz prozor je noću hladno unatoč dvostrukom izo-staklu i ful grijanju, pa se bojim da se ne prehlade. Za sad se ne bune. Dosta mi je jedan kojeg sam izgubila zbog hladnoće. A kad sam ih prvi put prihranila, promjena je na njima bila vidljiva već idućeg jutra, naročito na trojici koji su se bili smežurali. Ne pretjerujem s tim - zrnce gnoja na litru i pol vode. Svi su zdravi, udebljali se i puštaju nove listiće.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 20:25
Sad si i ja razmišljam o gnojenjusmile180Joj AndinaLOL
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 09:30
I ja mojima dajem papati, ali obično gnojivo za kaktuse Wink
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 10:21
Drage,
Vlasnice adeniuma,ja sam toliko strpljiva sa svijim malim bebačima,da bi morala imenovati Bebneolinu,za kumu.Smile
Ali ......vrijeme je na mojoj strani,a o strpljenu da se ne govori.Wink
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 10:42
andina ti najbolje znaš kako ćeš samo ti kažem da ne valja stalno visiti nad njima Big%20smile
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 10:46
Ok cure odluka je pala...danas ću i ja svoje prihraniti pa ću vidjet kako će reagiratiThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 11:00
ja neću svoje do proljeća da nebi počeli nekontrolirano rasti a nemaju svjetla... neće dobro završiti
Per aspera ad astra.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6667686970 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.