Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6768697071 78>
Korisnik
Poruka
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2013 u 20:19
Ulovio danas malo vremena i poigrao se s geotexom uz ženinu pomoć.

Iako joj šivaća mašina trenutno zadaje probleme jer nekaj ne radi kako treba, odlučila mi je pomoći klamericom :)

Znači potrebni su nam:
- geotex
- škare
- klamerica

Iz drugog pokušaja došli smo do zaključka da je 80x40 cm komad geotexa otprilike voluminozno jednak loncu od cca 12 litara, pa smo od njega napravili air pot



Presavinuli ga na pola


Žena zaklamala bočne strane dok sam ja presađivao paradajze:




Preokrenula ga naopačke, da ''šavovi'' budu iznutra


I eto ga :)

Za usporedbu uz lonac od 12 litara i jedna manja verzija geotex tegle :)

Ukupni trošak je zanemariv za jedan air pot, 12 m2 geotexa došlo me cca 40 kn, a ovaj komad je 80x40cm :D


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mikislavac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikislavac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2013 u 21:20
kolko su stare da ih vec presadujes u vece posude?
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2013 u 21:44
Ova u vecem geotexu je oranga manzano proklijao pocetkom veljace.
Ovo mu je treca posuda, a ako bude ok tu ce i ostat. Mozda sam se jos tjedan dana mogao strpit, ali danas je bilo vremena za napravit prototip, a sve vece biljke jucer sam posadio u zemlju u zagorju :D

Brzo ce se naviknut :)
Na vrh
mikislavac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikislavac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2013 u 22:10
pitam jer su moje na slikama s prethodne stranice proklijale sredinom ozujka, a cine mi se vece. sutra se bacam u izdradu homemade plastenika pa okacim rezultate dok bude gotovo :)
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2013 u 22:49
Za tolko stare biljke su dobro potegnule, ali chinensisi su ti manji od ovog manzana :)

Nemas ih potrebe selit u vece posude dok korijen ne dopre do rubova posude.
Na vrh
pklicov View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pklicov Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 00:40
MisterNo, daj malo te slikice stisni drugi put :), ubio se skrolajući po ekranu :).

Mikislavac, s obzirom da su ti biljke na prozoru, primjetio sam da su narasle jako visoko a dosta su kržljave. Meni to liči na sindrom borbe za sunce. Možda sam krivbo vidio, ali mi se čine da bez onog štapa bi puknule na pola.
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 06:51
Evo Pero, popravljeno samo za tebe :D

Forum nešto zafrkava sa slikama, na drugim forumima mi imgur bez problema radi.
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 10:08
Cestitam na ideji ;) Jesi ostavio istu takvu biljku u plastiku za usporedbu ?
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 10:18
Jesam, ali mi se nije dalo vadit ju van iz plastenika za slikanje :D
Imam  i jednu takvu posađenu u zemlju za usporedbu :)

Čak i da bude bez air pruning efekta iz nekog razloga, opet je jeftiniji lonac od plastike :D

Šivaća nam ne radi, pa sam se bojao kak će s klamericom to ispast, ali čini se dovoljno čvrsto, može se i seljakat simo tamo po dvorištu bez opasnosti. No, tek treba vidjeti koliko čvrsto će biti nakon mjesec dva.

Jedino sam se za*ebo i nisam ubacio mykos unutra pod korijen, a htio sam i to dodat :D


Na vrh
DijanaS View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DijanaS Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 13:04
ajme super su ove papričice....
gdje nabavljate sjeme svih tih vrsta i koje vrste mogu opstati u teglici na terasi a da daju plodove?
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 14:03
Originalno poslano od člana MisterNo MisterNo napisao:


Jesam, ali mi se nije dalo vadit ju van iz plastenika za slikanje :DImam  i jednu takvu posađenu u zemlju za usporedbu :)Čak i da bude bez air pruning efekta iz nekog razloga, opet je jeftiniji lonac od plastike :DŠivaća nam ne radi, pa sam se bojao kak će s klamericom to ispast, ali čini se dovoljno čvrsto, može se i seljakat simo tamo po dvorištu bez opasnosti. No, tek treba vidjeti koliko čvrsto će biti nakon mjesec dva.Jedino sam se za*ebo i nisam ubacio mykos unutra pod korijen, a htio sam i to dodat :D


Bas me zanima ucinak :)

Iako sam sebe uvjeravao kako cu ovu sezonu biti vrlo umjeren i uzgojiti svega par biljaka, na kraju sam zavrsio s ravno okruglih 40 komada :) Trebalo je sve to zasaditi, a pricu je zakompliciralo kada sam nakon vrta ili dvorista za ovu sezonu kao mjesto uzgoja odabrao najvisi balkon na kuci - ovdje su izlozene direktnom suncu cijeli dan ali cu ih ciljano nagurati sve na veliku hrpu kako bi same stvarale svoju mikroklimu sto bi im trebalo odgovarati. Dobra je strana sto se kraj tako naguranih biljaka tesko kretati pa ih necu niti previse maziti, osim povremenog zaljevanja ako nece biti dovoljno oborina.

Zajvaljujuci trudu kolege koji ih je odrzavao u zivotu, nakon duljeg egzila vratile se dvije biljke koje sam uzgojio u prvoj sezoni tj. 2009g.:

Fatalii:


Choc Habanero:


Sweet Chocolate buja punom snagom i svaki od hrpe otvorenih cvijetova se ujedno i instant oplodi bez ikakve intervencije iako nesto nisam jos vidao oprasivaca - ovakvi prizori me nekako sve vise mame da se posvetim annumima, a ne musicavim chinesisima.


I za kraj Jalapenosi koji su zastali s pumpanjem plodova koji su ujedno poceli i ljubicastiti - nisam jos siguran jel to zbog kombinacije niskih temperatura/sunca koje prziovih dana ili da Semillas ima problema s "cistocom" sjemenja :)
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
rrorion View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 15 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rrorion Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 20:55
Kupio bih sadnicu dve, bhut jolokie i red habanera i poklonio flanac nepali orange i tabasca, samo ZG
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 19:19
Ako nekome fali ili se kasno sjetio - u Kalia na Zitnjaku vrecice s Habanero Orange ili Anaheim papricicama po 5,5 kn :)

Isto tako one vrece od po 2,5 kn na zalost nisu od geotekstila nego plasticne.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 23:35
jbg, ja sam pitala zena mi je to pokazala,nisam dirala da probam osjetiti pod rukom razliku. Btw, geotekstil se radi od polipropilena i poliestera, sve puca od prirode. a postoji i u pletenom obliku,tak da je mozda ona i dobro pokazala.
velika gorica
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 00:38
Ne toliko materijal koliko su nepropusne kao npr. cerada dok je geotekstil ipak pleten s porama pa propusta vodu i zrak.

Dobra je strana sto taman imaju akciju na Biogrenu za 80 kn/25 kn, a kupilo se i pedesetak metara trake za navodnjavanje :)
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 09:59
a gle, imam uz kucu jedan paradajz u vreci,vec sad ima plodove, jako slicno tkanje, ovak kad primis u ruku rekao bi nema sanse da voda procuri kroz to. ali kad se natoci curi bez problema van. tkanje se rasiri pod pritiskom vode i supstrata, cak sam zabrinuta da previse pusta i da ce bit problema po ljetu.

navodnjavanje je super, imas po ebayu timere za 100-200 kn, ja imam jedan sa solarnom celijom i senzorom za kisu, prikopcas, isprogramiras i zaboravis. sam se puni i kad pada kisa ne zalijeva. nazalost ne mogu to koristit za paprike u posudama nego samo za vrt, al super je.

kalia mi ko ducan nije bas jasna, kad imaju akcije na sezonske stvari stvarno su cijene izvrsne, friska roba, veliki izbor, sve ok, ali inace su neke stvari grozomorno skupe. svejedno mi je to go-to ducan tako sezonski.
velika gorica
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 12:22
Dobro je znati za Kaliu.
Inače dućan koji uvijek zaboravim obići, bio par puta i nije me se osobito dojmio.

Izgleda da će i ovo ljeto biti užasno sušno, nije loša ideja napravit navodnjavanje.

Htio sam napraviti neko DIY rješenje, ali jednostavno nemam vremena za to pa ću kupit neko gotovo. Ova s ebaya su mi sumnjiva, mislim da ću u nekom centru kupit.


Inače, ovaj geotekstil iz baumaxa je nevjerojatno propustan, a istovremeno i čvrst. Ugodno sam iznenađen :)



Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 13:30
Slazem se s ovim za Kaliu, podosta toga je jeftinije nego drugdje ali ono sto je skuplje je ujedno nebulozno skupo. Ali bez obzira na sve tamo se osjecam kao klinac u trgovini igracaka :)
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
pklicov View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pklicov Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 23:50
Nego, jel mi netko može objasniti, zašto jedna tegla košta 30 kuna i više a ista takva građevinska kanta je 10 kuna? Tražio sam baš tegle za chilli i sve je to jako skupo, a kanta od 12l za vapno je 10 kuna. Jedino što su mi te kante prevelike za ono što meni treba :).
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 00:04
Potrebno je vidjeti o kojoj se vrsti plastike radi. Na plastici treba biti znakovi




Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6768697071 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.