Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ficus benjamina - Fikus benjamin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ficus benjamina - Fikus benjamin

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 16>
Korisnik
Poruka
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 15:42
da li je netko sijao fikus iz sjemena????? ja imam sjemenja ali baš mu ne vjerujem, ima li netko iskustva????
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2008 u 16:17
Mislim da bi radila "klasika"
....plitko zasadjen u zemlji , prozirno poklopljen uz prskanje  otvoriti po koji put da se ne bi "ubudjale" semenke

Nisam probala ali mi lichi da bi moglo  Embarrassed
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
batata View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 70
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje batata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2008 u 01:28
imam doma novu biljku! smile188

fikus natasia, nataša, ...štoli Confused
kako to naraste?? grm?


...nije baš neka slika...

tko pogodi cilj promaši sve ostalo
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2008 u 12:35
Kao i svi bendzamini...ali moje iskustvo sa Nastasjomje da mi raste NAJsporije od svih....a oblikk ( grm , lopta, suza...) zavisi samo kako i
koliko si je shishao i kakve su tvoje zelje za oblikom

ali bih ti preporuchila da smanjish zalevanje ( imash dosta zutih listova-pogotovo pri dnu) Embarrassed
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
batata View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 70
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje batata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2008 u 12:44
hvala!

neću je zaljevat puno... Smile
kad je došla iz dućana imala je te žute listove
tko pogodi cilj promaši sve ostalo
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2008 u 12:46
ma da ,ja ih imam puno ali ovaj je bash...razmazen - voli da se prska ali ne podnosi chesta zalevanja dobra stvar je shto ti gotovo sutra pokaze da ne shto ne shtima 
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 00:04
Originalno poslano od člana Teehee(R) Teehee(R) napisao:


Moj fikus ima nekakav problem...kad je kupljen prosle godine izgledao je isto kao TeaKov, par stranica unatrag, evo link.

Prve se godine odlicno drzao, preko zime odbacio lisce, a sada izgleda ovako:


On je ziv, jer svako malo izbaci ovakve male zelene listice, ali oni uglavnom uginu kroz tjedan ili dva:

http://www.moj-album.com/slike/6859296/beDTx0mqEyzooNIp.jpg

On raste pored sharenog benjamina, koji dobro napreduje, na istocnoj strani balkona (sunce do cca 9 sati), nema bas propuha osim kad vjetar puse. Dio grana je duh, ali vecina je zilava i savitljiva.

Sto da mu napravim da se oporavi?Presadjivanje? Rezanje ovih suhih grana?
 
Hm,Ovako nekako je izgledao i moj Fikus prosle godine,poneka liska i dosta suhih grana a onda sam ga stavila u jedan cosak zajedno sa Dieffenbahiom,Crasulom,Sigonio,zamijenila joj zemlju i TU je prezivjela! Slijedi Slika:
Na vrh
Teehee(R) View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Teehee(R) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 21:03
Da i tu javim rezultate.

Nakon sto sam biljku opako oshisao, presadio u manju posudu, i poceo redovno spricati (to mi oduzme punih 5 sec prije nego odem na posao, pa stvarno nije neka gnjavaza!), biljka je jako potjerala, i sada ima gotovo 50% krosnje kakvu je imao godinu dana prije.

Sad znam sto napraviti slijedece godine, odmah u proljece!
Sesvete/Zagreb
Na vrh
Tessa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2008 u 17:31

Ne mogu vjerovati da se tako oporavio Shocked...to je zaista divno...

U dnevnom boravku imam benjamin (potpuno zeleni listovi) koji je visok oko 2 m. Kupila sam ga kada je imao valjda 20 cm...obično se naljuti na mene kada ga za Božić mičem i stavljam ukrašeno drvce i onda baci polovicu listova, ali to sve nadoknadi tijekom godine. Istina je da nije više tako bujan, ali mislim da mu je dobro Big%20smile
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 06:22
moj benđo me nažalost napustio...ne znam zašto al sav se osušio
Ako čovjek ne zna prema kojoj luci plovi, nijedan vjetar neće biti povoljan.
Seneka
Na vrh
Tessa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 20:09

Moram priznati da su benjamini dosta osjetljivi...malo vjetrića (čitaj: propuha) i odmah baca listove...bar je tako sa mojim...

marija maja super ti je benjamin...tako zdrav!Big%20smile

Na vrh
bija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2008
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 65
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 02:18

Ja mislim da mi je neka bolest napala bendzija i shefleru pokusacu staviti slike  pa ako neko zna neka mi pomogneunapred hvala.

Na vrh
bija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2008
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 65
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 02:22
Na vrh
bija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2008
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 65
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 02:24
A ovako izgleda.
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 10:47

STVARNO NEZNAM ŠTO JE TO,SAD SAM SVOG GLEDALA I IMA I MOJ NA PAR LISTOVA TO.

Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 13:43
Jedan jedanaestogodisnjak je porastao do plafona i sledi mu PRVO sisanje. Do sada je puno orosavan, nije osetio promaju ni veca temperaturna kolebanja i NIKADA nije promenio mesto  (prozor jugo-zapad sa zavesom Smile)ali je zato ostavio brojno potomstvo (Monk ce nositi na dusi jednog od njih jer ga nije pokupila u subotu Wink a cuvar kod koga je ostao je totalno bez osecaja za cvece LOL ).Evo recepta,samo napred, ne mislim da je zahtevan nimalo a dovoljan je da vam zameni citavo jedno drvo u sobi!
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 15:34
Predivan jeeeee Mimar.Moja baka ima jedan ovakav primjerak,i još prošle godine je izrazila želju da ga ja preuzmem,ali do sad, ta se želja nije ostvarila.Malo je nezgodno zbog transporta,jer baka živi u drugom gradu...A i njen je nastao iz samo jedne rezniceSmile
Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 16:06
Mimar pa ovo je baš kapitalac svaka čast.
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 17:29
wow prekrasan je,ne mogu ga se nagledati.Ja trebam još nekoliko godina čekati da i moj bude toliki.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 18:06
Bogami Alisa ja bih ga odmah preuzela makar za transport iznajmila kamion  od onih sto vrse preseljenja LOL...

Slavonka, sta je nekoliko godina u odnosu na vecnost, pardon Wink u odnosu na zadovoljstvo kada ga pogledas. Eto tvoga, za par godina ovde da pravi drustvo nasim kapitalcima.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.