Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sporiš - Verbena, tapien
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sporiš - Verbena, tapien

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 12>
Korisnik
Poruka
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 11:30
Pozdrav svima, posadila sam ih evo prve god u tegle na balkone zajedno s million bellsom i moram reci da sam zadovoljna. Međutim zanima me da li da rezem ocvale cvati ili da ih ostavim?
Inace imam biljele verbene u kombinaciji s ciklama milionkama.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Myra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Myra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2010 u 09:22
Originalno poslano od člana keeka keeka napisao:

Pozdrav svima, posadila sam ih evo prve god u tegle na balkone zajedno s million bellsom i moram reci da sam zadovoljna. Međutim zanima me da li da rezem ocvale cvati ili da ih ostavim?
Inace imam biljele verbene u kombinaciji s ciklama milionkama.
Mislim da trebaš otkidati ocvale cjetove, ja to radim i ok je.
Nego, moje verbene su počele napadati bijele uši. Našla sam na netu da ih je dobro pošpricati s coca-colom, jer to netko isprobao?
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2010 u 10:25
Ja sam imala osjećaj da su mi se počele sušiti,ali nisu.Jednostavno se suše stari cvjetovi.
Pepelnicu imam "u susjedstvu" - živica spiree,koju špricamo(dođe čovjek dva put tijekom ljeta) ali verbene za sad izdržavaju.Općenito mislim da nema biljke koja je imuna na nametnike. A sredstva?Ha, najlakše je isprobati "domaće ljekove
Na vrh
Myra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Myra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2010 u 11:26
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

Ja sam imala osjećaj da su mi se počele sušiti,ali nisu.Jednostavno se suše stari cvjetovi.
Pepelnicu imam "u susjedstvu" - živica spiree,koju špricamo(dođe čovjek dva put tijekom ljeta) ali verbene za sad izdržavaju.Općenito mislim da nema biljke koja je imuna na nametnike. A sredstva?Ha, najlakše je isprobati "domaće ljekove
koji su domaći lijekovi? baš ima mjesta gdje su listovi svi istočkasti i novi pupovi se suše Cry
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2010 u 17:13

A koji!Big%20smilePa evo netko spominje coca-colu(moglo bi biti to je živa kemija),netko deterdžent za suđe (doduše za ruže....),netko se služi koprivom namočenom u vodi.... Osobno nisam isprobala ništa od toga.Samo čitam što drugi piu(Hoya,Misty....)

Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2010 u 18:11
moje iskustvo od prošle godine je da sam na bakopama imala one bijele mušice i špricala sam ih s deterdžentom za suđe, ali mora se ponoviti više puta i rješila sam se te gamadi
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Myra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Myra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2010 u 19:26
Originalno poslano od člana pčelica7 pčelica7 napisao:

moje iskustvo od prošle godine je da sam na bakopama imala one bijele mušice i špricala sam ih s deterdžentom za suđe, ali mora se ponoviti više puta i rješila sam se te gamadi
Razrijeđenim vodom? Koji omjer si stavila?
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2010 u 21:15
o da, u litru vode sam stavila žličicu

Uploaded with ImageShack.us

Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2010 u 07:18
E baš ti hvala. To, omjer... to imamo svi doma i nije problem pokušati!Thumbs%20Up
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2010 u 14:55
joj ovi zadnji postovi bi tribali biti na temi o bolestima i nametnicima...
ali kad smo već krenuli o ovome, evo još bi nešto dodala, moja sestra mi je savjetovala ako na biljkama primitim pepelnicu da samo deterdžentu dodam prašak za pecivo i tim pošpricam, i da bocu ne držim zatvorenu ako ostane te tekućine da boca ne bi pukla jer se stvara pritisak...
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2010 u 12:34
Haj, i ja sam imala male bijele usi na onoj cili papricici i pospricala ih sa otopinm mlijeka i vode i moram reci nema sada ni jedne, znaci da djeluje, pokusajte i za cvijece. Omjer- odokativno Wink, ma u malo spricu samo malo mlijeka usipala i to je to.
Pokusajte pa mi javite rezultate.
Tongue
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 22:28
Sacuvala sam jednu verbenu preko zime i pre tri nedelje sam skinula
reznice koje sam ozilila sad su posadjene u casice i lepo napreduju!
Sunce divno sija ovih dana pa sve uziva!
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 18:42
Moje lepotice sada:




Na vrh
GARIFUL View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje GARIFUL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2011 u 03:48
Pozdrav svima .
Ja već dvije godine na južnom balkonu imam crvene i ljubičaste verbene. Obje su mi preživjele zimu, a cvjetale su do 12.mjeseca. Živim u Zadru. Ponekad mi se učini da se suše, a onda najednm živnu i pruže nove listove i cvjetove. Već dva ljeta sam primjetio da kadife ne idu uz njih, jednostavno se osuše , kao da ih verbena sprži. Evo su ovih dana taman pročele pružati nove listove iz dijelova stabljike koji su izgledali sasvim suho i beživotno. Ona ideja s tekućinom za suđe je odlična, ne znam djeluje li i na ostalo bilje : npr. imam veliki jasmin koji mi pravi hlad na tom balkonu, ali mu listove pojedoše neke sitne  zelene gusjenice, kao mali crvići koji stvaraju malu i jedva vidljivu paučinu po mladim izbojima .
Na vrh
Myra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Myra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2011 u 10:34
Moja verbena prošlo ljeto:
 
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 09:12
svake godine se divim verbeni a do sad nisam znala ime.
i sad još pročitam da je netreba kupovati već se može održati preko zime.
i nikad je nismo pincirali a cvate neumorno cijelo ljeto. gusta i razgranata u podnožju pelargonije. čak je uopće ne prihranjujemo (baka to samo redovito zalije) i u tegli su.
Tena 28.3.2010
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 15:42
ja sma ih ove godine sijao im ih pa sigurno stotinjak a na balkonima su prosle godine propale u pol ljeta pa cemo sad vidit ove god sijance malo cemo mjesavinu napravit :))
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 10:27


Posadio sam u dvije malo veće tegle po tri različite cvjetajuće biljke sa verbenama. Pojma nemam kako će to izgledati. Koje kombinacije dobro idu sa verbenom ? Posadio bi još dvije tegle ,
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 13:57
Lijepo si to uradio Pinus.
Ja svake godine na balkonu imam četiri velike saksije sa kombinacijama. Uglavnom su zastupljene iste biljke već četiri godine: lobelija, verbena i osteospermum. Gledam da ima nešto žbunasto i nešto padajuće. Lobelija uglavnom pada, mada sam prošle godine u jednoj saksiji imala i bakopu. Bilo je lijepo. Nekad znam kombinovati i lantanu ili uspravnu pelargoniju. Nisam ljubitelj petunija, ali nekad znam staviti jednu. Nadala sam se da ću ove godine nabaviti skevolu za tu kombinaciju, ali ništa od tog.
Uglavnom, samo naprijed. Samo vodi računa o količini sunca i vode.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 14:40
Lobelija, e nju ću kombinirat u sljedećim teglama.
Što se tiče vode i sunca desna tegla je ok (petunija, milion bells,verbena) u lijevu sam posadio mirtu i to plavu, milion bells i verbenu. Sada vidim da to nije dobro radi vode. Čitam da mirti odgovara da se zemlja malo isuši između zalijevanja a zvončići vole vlagu. Malo ču to još prekombinirati.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.