Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7172737475 94>
Korisnik
Poruka
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 11:17
Pčelica7, hvala na dobrodošlici!

uzgajam viseće pelargonije, jednostruki rozi cvat, srednje viseće ljubičasti dupli cvat, bijeli cvat, crveni šatirani cvat i bebi-rozi cvat.

Sama pomlađujem kad stare odrvene, a preko zime ih držim na svjetlom, prozračnom i , relativno, toplom tavanu, gdje se temperatura kreće oko 12-15 stupnjeva.

 Rijetko zalijevam, većina prezimi bez problema. No, obično mi se posuše barem dvije.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 11:28
 
Nemam slikica svojih pelargonija, ali potruditi ću se poslikati i , naravno, naučiti staviti iste na forum.

Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 11:30
 
pogledaj ovdje
kako staviti slike  (klik)
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 17:33
bugica dobro došla među ljubitelje pelargonija.ima nas ovdje mnogo.pogledaj po starim postovima i obavezno slikaj svoje.slikaj ih na tavanu da vidimo kako prezimljuju
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2014 u 09:15
Hvala Smile na dobrodošlici...

Svakako ću ih poslikati, čim uhvatim vremena
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 10:13
Kako sam i obećala, evo kako moje pelargonije prezimljuju na tavanu

Stare - mamice 


Prošloljetni pelceri - podmladak - 8 kom

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 10:40
...bravo bugicaSmile...
...većina zna da volim starinske pelargonije...sve mi prezimljuju na hladnom stubištu, povremeno zalijem da se baš ne osuše i redovno uklanjam pupoljke i uvele listove...da ne uklanjam pupoljke bile bi cijelu zimu u cvatnjiWink...za otprilike mjesec dana je orezivanje...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 12:52
Mislim da se nema ništa za nadodati nakon posta od Retriver Sare, malo vode i uklanjaj osušite listove i na proljeće su spremne za van.
 
i ako hoćeš još možeš prije uzeti i koji pelcer te ih razmnožiti a to će ujedno i tvoju biljku razgranati i dati joj gustoću
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 14:26
stavila sam izdužene vrhove na pelcanje

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 15:58
Nonice, i ja sam svoje očistila od starog lišća, zapiknula nekoliko komada na pelcanje, jednostruke viseće su se izgleda zapelcale, ali mi viseće duplog cvata nekako kilave, izgleda da se neće zakorijeniti Confused
Vidim, tvoje su u jako dobrom stanju. Mojih ima dosta, nemaju sve dovoljno svjetla pa su neke od njih blijedo zelene. Popravila sam malo poziciju, valjda će im biti bolje.

Nego, da pitam: kada počinjete sa gnojenjem?
Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 16:55
bok, jel vi to prezimljujete visece pelargonije ili one koje idu u vis,grmolike? naime, mi doma bacamo u smece visece kad se osuse od zime, a grmolike ("cere") unesemo u negrijanu prostoriju i ne zalijevamo uopce,one iduce godine procvatu
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 17:55
Frenky kako postupaš s pelargonijama zonale tako i se postupa i sa visećim pelargonijama. Iz vlastitog iskustva znam da su mi nakon prezimljavanja ljepše i bujnije iduću sezonu.Prezimljuju onako kako tko ima mogućnosti. Mogu opstat vani uz blagu zimu, mogu prezimiti na svjetlom mjestu u hladnijoj prostoriji (ne hladnoj) a mogu i u tamnijem prostoru. Već sam pisala da ja svoje kad ih unosim prikratim na trećinu, sad sam ih prikratila skroz u siječnju. Zimi zalijem možda jedanput mjesečno ako su u hladnijem, a ako su na toplijem dva puta. Moram ti reći ako su na svjetlijem mjestu (ne potpuno svjetlom) one tjeraju tanke grančice isto kao i zmajić begonija i ne treba se plašiti pošišat ih desetak cm izbad zemlje, one će vratiti bujnim granama a s time i cvjetnjom. Možda da se vratiš desetak str. unatrag naći ćeš stošta još i druga iskustva koja ti mogu pomoći, najveća šteta ih je bacati nakon sezone
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 19:03
Originalno poslano od člana frenky frenky napisao:

bok, jel vi to prezimljujete visece pelargonije ili one koje idu u vis,grmolike? naime, mi doma bacamo u smece visece kad se osuse od zime, a grmolike ("cere") unesemo u negrijanu prostoriju i ne zalijevamo uopce,one iduce godine procvatu


Imam samo viseće pelargonije i oduvijek ih čuvam na svjetlom, negrijanom tavanu, temp. oko 10-12 stupnjeva. Ujesen, prije prvog mraza, pri pospremanju, orežem ih na oko 15 cm. Zalijevam ih jedanput-dvaput mjesečno sa vrlo malo vode i redovito uklanjam stare osušene listove. One polako puštaju grančice, no uvijek potrgam one koje su blijede i preslabe. Nikada nisam imala problema s cvatnjom, uz, naravno, redovito prihranjivanje. Koje su prestare, ispelcam i uvijek imam nove.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 19:45
pravo kaže aralija šteta ih je baciti.najljepše su dvogodišnje i trogodišnje,ali lijepe su i poslije.zabluda je da kad stabljika odrveni slabije cvatu.treba im svako proljeće promjeniti zemlju i redovito gnojiti i one cvatu jednako kao i dvogodišnje.ja imam i one stare 10 godina.
jako se mora paziti na razne bube i bubice,te na bolesti u kišnom periodu.ostalo je polijevanje i uživanje
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 21:30
aha, a nisam pojma imo :) probat cu ih ove godine onda ocuvat
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2014 u 07:36
Vidim da me polako ljudi traže i da su krenuli sa kupovinom i sadnjom pelargonija, pa rekoh da upitam kakva je situacija kod vas, da li već sadite ili još čekate????
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2014 u 07:50
Kako mi pelargonije prezimljuju na svjetlom tavanu, u dobrom su stanju, bile su na privikavanju desetak dana na balkonu pod krovom. U subotu sam ih stavila na ogradu balkona - viseće su. Čak i one ispelcane u 8.mj. prošle godine. Pokazalo se tijekom godina da nisu jako osjetljive. 
Ipak, pazim na eventualni minus, pa ih zaštitim po potrebi. Smile
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2014 u 10:43
ja sam moje upravo sada iznesla van.što im bog da.više nisu za zatvoreni prostor.prevruće je.ukoliko najave minus prekrit ćemo ih.kad malo očvrsnu porezat ću ih ,pognojiti i to je to
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2014 u 10:51
Ja sam ih već "isfrizirala", naravno one stare, a mlade, ispelcane prošlo ljeto, neću dirati, samo ću im zakinuti vrh, po potrebi da se proguste.Smile
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2014 u 14:51

Moje su sve porezane, dodana im je friška zemlja i več su odavno vani.
Neke već počinju tjerati pupove.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7172737475 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.