Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7778798081 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2016 u 12:48
Zavirila sam opet.... Poseban pozdrav tvojoj slatkici.... Uživajte......smile79
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2016 u 09:03
kolko vidim sve izgleda odlično,  a mala je premedena, pusaSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2016 u 18:46
Iako nema škole,ja sam i dalje redoviti polaznik dopunske nastave
u cvječarskom smjeru i uživam u starom i novom gradivu
Tuta je super ovako popunjena,a zebrine su predivne kao i portulacaria!
Maloj damici
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2016 u 20:44
Milice, Sara Hug!

Miška, baš si me nasmijala ovim super maštovitim komentarom! Hug Bar netko uživa na dopunskoj nastavi. LOL

Ovoga ljeta uspjela sam koliko-toliko održati dio vrta bez navale korova. Nije da ga nema, ali je puno bolje nego prošle godine, možda i zato jer održavam samo polovicu vrta. Ostatak još uvijek čeka početak građevinskih radova. Ništa više ne poduzimam dok ne vidim gdje će se kopati. Još nema nikakvih konkretnih akcija, livada preko puta je opet zarasla, no glavno da su oni proljetos uništili ptičja gnijezda. Angry Nema više ni fazana ni prepelica.Unhappy


Moram priznati da sam se ovaj put poslužila kemijom na stazicama i starinskoj gredici, no petoprstu još nisam uspjela potpuno eliminirati. Čudo jedno kako je taj korov otporan! Gotovo da joj se divim zbog uspješne borbe za opstanak.

Na tom dijelu sada planiram ostvariti davnu ideju: učionicu na otvorenom. Za to će mi trebati pristanak nadležnih i financijska sredstva, no sve se da riješiti s malo uvjeravanja i bar jednim donatorom. Evo kako sam to zamislila.


Živi bili pa vidjeli!

Evo malo slika s uređenog dijela vrta.


Još jedan Graptopetalum paraguayense, ovaj put u normalnoj tegli.



Argyranthemum - druga ovogodišnja cvatnja.


Lotus, posijan prošle godine. Još ne očekujem cvatnju. Možda dogodine.

Ekipica adeniuma preselila u vrt jer tamo ima više sunca.


Novi hibiskus, kupljen prošle godine kod tete na placu, napokon procvao.

Malo sličica iz svijeta kukaca.
Tigrasti pauk, Argiope bruennichi, potpuno bezopasan za čovjeka, ali zato opasan za muhe i skakavce.

Ova je bogomoljka upravo doručkovala osoliku muhu i uopće se nije dala smesti fotografiranjem.Smile

I na kraju, šumski šahovac, (Pararge aegeria), prekrasan leptirić koji voli prošaranu sjenu i baš mu se dopalo kod nas pod borovima i vrtnim hibiskusima.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2016 u 12:46
Odlično zamišljena učionica na otvorenom ... držim palčeve da "financijski investitori" ne budu kamena srca, pa valjda imaju oči da vide kako je to lijep projekt. Thumbs Up 
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2016 u 17:40
Ja za ovo jednostavno nemam riječi. Od cvijeća, uređenja, ideja.
Genijalno.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2016 u 21:23
Hvala, curke!Hug
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2016 u 20:57
Hibiskus je divne boje..... puno toga još cvate i lijepo izgleda,
Učionica na otvorenom je predobra ideja i nadam se da će biti izvedivo , jer je ideja za svaku pohvalu. Smile
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2016 u 21:30
Ajme Andina, koliko je tu ljepote , i ja se dobrovoljno javljam na dopunsku kao i Miska, imam puno toga naučiti od majstorice, ups profesorice, naprosto ljubav izvire iz svakog kutka, tko god ovo pogleda zna zašto te mraveki slijede bez pogovora. Ljubav koju daješ cvijeću dajeeš i njima u učionici i zato ti oni vraćaju na najbolji mogući način - radomThumbs Up
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2016 u 18:24
Bila sam danas u "inspekciji" školskog vrta prije početka školske godine i moram reći da nikada nije ljepše izgledaoSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2016 u 17:46
Zvjezdice, hvala. Ovaj hibiskus sam proljetos zapelcala i pelcer već sprema cvjetove.

Aralija, hvala, iz tvojih usta u Božje uši! Smile Nadam se da će i ove godine biti zainteresiranih za grupu.

Sara, hvala na komentaru. Lakše je bilo održavati pola vrta i taj dio sada donekle pristojno izgleda, no nakon posjeta onom prekrasnom dvorištu zajedničke prijateljice nekako me bilo sram zbog neurednosti školskog vrta. Ljepota i urednost koju sam tamo vidjela najprije me oduševila, zatim deprimirala, a nakon prospavane noći dobila sam još veću želju da jednom i naš školski vrt izgleda tako uredno i lijepo. Sada sve ovisi o tome koliko će se vrtoljubaca javiti i kada će se početi kopati. 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2016 u 18:13
Do tada evo još malo sličica.

Kaplandska olovnica - Plumbago auriculata

Raste na kraju ovog dijela gdje napreduju još varijegirana juka i Penstemon strictus.

U kamenjaru novi stanovnik - Orostachys boehmeri. Narućila sam sjeme iz Kine, posijala i ništa mi nije niknulo. Unhappy A onda sam ga našla na svom placu!Big smile

Gazanije su nam ove godine slabo cvjetale, možda zato što se krošnja obližnjeg drveta raširila pa im pravi popodnevni hlad. 


Izop

Još jedan izop i vinka (Madagaskarski zimzelen)

Malecki suncokretić - prošle godine samo se odnekud pojavio, uspjela sam skupiti nešto sjemena i sada imamo čak dvije biljčice.

Na gredici pod borovima Geranium macrorrhizum čuva mjesto za neke biljke koje će tek doći, hosta se lijepo udomaćila, a u pozadini se vide adami koji ovdje (u teglama) doslovno bujaju.

PelcaonaWink
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2016 u 19:25
Imamo čak i pelargonije i zeleni ljiljan - na cvjetnom stalku usred gredice.LOL

Crassula schmidtii u kamenjaru, u punom cvatu

Lantana montevidensis napokon počinje obilnije cvasti, ali su joj cvjetići nekako sitni.

Lijepe kate, trebale su biti na starinskoj gredici, ali smo ih posijali svuda po vrtu zato da bismo očuvali sjeme. Ovo su sijale moje trećašice.

Na paleti uz jezerce ima svega.

Ovaj put pčelica je platila glavom.Ouch

Jutro
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2016 u 19:38
Aeschynanthus - za sada na improviziranom stalku usred ničega tj. ogoljene gredice - čeka neke ljepše dane kada će moći biti civiliziranije izložen pogledima. Do tada uvježbava gradivo o tome kako se cvate.Smile

Nova ljepotica u našem vrtu - bijela kadifica, Tagetes erecta "Kilimanjaro". Od jedne mame dobila sam pet sjemenki, tri su niknule, jednu su biljčicu pojeli puževi, jedna je kod mene na balkonu i napao ju je crveni pauk- sva je nikakva, a od ove očekujem sjeme. 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2016 u 23:14
Prošetala sam stazicama i uživala u vašem vrtu Smile
     
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2016 u 19:56
Mogu reći samo WOOW
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2016 u 08:05
ucionica na otvorenom je odlicna ideja .drzimo ti fige da uspijes....a vrt je savrsen....Hug
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2016 u 17:15
Nisam vec dugo bila u skolskom vrtu i tek sad sam doznala da je predivno djelo tvojih i onih
malih misica ruku moralo svoje mjesto ustupiti gradnji ! Mogu si misliti kako se osjecas ! Ipak ,
ovo sto si uspjela sacuvati jako je lijepo , to je barem malo utjehe .
                                                                                                                        
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2016 u 12:53
I ja kažem smile227
Prekrasan i cvijetno bogat vrt Smile
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2016 u 17:38
Hvala vam, drage moje! Hug
Pokazujem uglavnom ono što relativno pristojno izgleda, a muka me hvata kad pogledam onaj jad i prazninu na mjestu gdje je prije bilo cvijeće. Nadam se da će dogodine u ovo vrijeme to biti neka sasvim druga, ljepša priča.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7778798081 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,361 sekundi.