Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tradescantia - Zebrina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tradescantia - Zebrina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 11>
Korisnik
Poruka
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2012 u 21:38
nbjelovu, to je tradescantia blushing bride.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2012 u 17:09
A, znaci imenovani hibrid. Jako lijepo! Ako imas zelju da se mijenjas za nesto za tu "mladenku", tu sam!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
vesna277 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vesna277 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 14:49
nama po nekim rasadnicima toga puzavca neznam zašto,ja ga tražim već jako puno vremena.....obrisan dio poruke - žicanje je zabranjeno po temama o cvijeću...
Nestati ne znači i izgubiti
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 15:18
ja sam svoje ošišala ured pa na nulu LOLnije mi se sviđalo kako su se razrasle a nisu bile guste..sad cu vidit kako ce izgledat ..dlakava tradescanitija mi je u vrtu
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2012 u 20:47
prije šišanja
 
jeli i ovo tradescantia
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 08:59
kamenjar, na drugoj slici je calisia repens
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 17:22
Imam i ja ovu calisiu, zapravo bih se bila zaklela da je to tradescantia. Zaista su dvije biljke, iako je po slikama jako tesko reci da li je to bas to sto zovu calisia.
U svakom slucaju, po svemu se ponasa kao tradescantia. Jako je slatka tako sitnog lista.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 11:21
...imam je i ja i mogu reći da izgleda dosta ofucanoConfused...cijelu je sezonu izgledala lijepo, ali zimski period joj je očito bolna točkaEmbarrassed...najvjerojatnije ću je na proljeće ošišati do golaWink...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 22:02
Originalno poslano od člana kamelia kamelia napisao:

Ovo je jedna od mojih tradescantia






danas sam vidjela ovakve ljepotice u kauflandu, nemala biljka s ukrasnom teglom košta 23 kn... pa pohitajte po njih Wink

p.s. što ne bi bilo logičnije da ova biljka, tj. tema bude u drugom podforumu?
npr. na lisno dekorativnom ili čak balkonskom
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 22:13
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Imam i ja ovu calisiu, zapravo bih se bila zaklela da je to tradescantia. Zaista su dvije biljke, iako je po slikama jako tesko reci da li je to bas to sto zovu calisia.
U svakom slucaju, po svemu se ponasa kao tradescantia. Jako je slatka tako sitnog lista.

kako je tvoja podnijela zimu,ja moju vise nemam ,bar mislim da je nemam..nedavno sam je osisala na nulu LOLbila je losa kroz zimu ,odavno je trebala pocet bacat nove listice al nista od njih
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 22:55
anđo, ne pitaš mene, ali dok se ne javi nina  i ja ću ti odgovoriti LOL

moja je živa, ali na vraga liči LOL, dio grana koji raste iz zemlje se osušio, a vrhovi su zeleni, mada su skroz izvijeni... najprije su rasle prema dole, a onda krenule opet u vis

mislim da zimu podnose kao tradescantie - tako mi je lani izgledala zebrina, nakon zime, orezala sam je i zapelcala vrhove, naljeto opet imala lijepu biljku

bojim se daće ti  teško išta potjerati iz korjena, ali sigurno ćeš dobiti pelcere tamo odakle i lani Hug


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2013 u 07:18
kamelia, kako se drži tvoja "rumena mladenka"

malo sam guiglala i na dg ima komentara kako joj ne odgovara sunčani položaj, u sjeni i polusjeni ima izraženiji kontrast boja
na suncu pozeleni
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2013 u 07:22
i kod mene natalija je takva bila i ja je osisam,ocito joj nije pasalo....a prelijepa je bila cljetos...ta u kauflandu je lijepa ,drugacija nego one koje imamo zeleno bijele 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2013 u 07:46
natalijaClap
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2013 u 09:02
Vaše su prekrasne.
Moja-Lorina za sada se dobro drži.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2013 u 10:50
Natalija,preko ljeta mi je jedna tradescantia bila na suncu,a jedna u hladu i obadvije su mi bile zelene.Kada je došla jesen, počela je dobivati boju.Ovako izgleda sada.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 06:25
da, upravo tako i tamo piše - da za velike vrućine pozelene, izgledaju obično, a onda u hladnije doba godine vrate šare

meni list još ljepše izgleda odozdola, vide se one prugice
 trebalo bi je staviti u viseću posudu pa objesiti iznad glave LOL
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 20:21
Moja je u visećoj tegli
Na vrh
fragola View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Ožujak 2013
Lokacija: Italy
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fragola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 11:50
Vole puno sunca.Sto vise svijetlosti to su sare izrazenije.ne podnose jako niske temperature ali dosta posisat i opet buknu.
Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 08:12
neki dan sam ju vidjela u kauflandu i štipnula pelcerić...evo već pušta žilice!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,355 sekundi.