Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Fuksija - Fuchsia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Fuksija - Fuchsia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 35>
Korisnik
Poruka
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2010 u 08:49
Saro, kako ti znaš moje slabosti Wink jedna od njih su fuksije...
ovu magellanicu imaju u botaničkom vrtu i sad mi je malo krivo što ju nisam kupila na rasprodaji..pff a bile su 15 kn
makk, ajme šta mi radiš, sve sam fuksije pregledala na onom linku i sreća da ih nema kod nas baš toliko, jer prekrasne su smile42

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 20:19
može li mi netko objasniti kako da napravim od fuksije stablašicu?
i od koje se može napraviti uopće stablašica?samo od grmolike ili ..

Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 23:19
koliko je meni poznati...možeš ju napraviti od bilo koje, ja sam počela stablašicu raditi prošle god od fuksije koju sam kupila na flora artu i bila je sva izdužena i dušu dala za to Smile glavnu granu sam joj privezala za štapek, a ostale odrezala
koliko sam skužila, treba joj skidati sve grančice koje potjera sa strane
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 09:55
Ja sam od one obične ,starinske,napravila jednu malu stablašicu..U zimu mi je otišla ta grana ali iz nje krenuli nove grančice i više nije stablašicaLOLTreba uzeti granu i kao što reče kontesa,treba skidati sve što nikne sa strane te grančice...Ostavljati samo ono na vrhu..
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 22:36
ok, hvala Thumbs%20Up

baš sam jučer zapelcala jednu i odmah pokidala ove listiće sa strane al mislim da sam trebala najprije pričekati da se primi pa onda ..jer se sva povenula ..tak da sam danas zapelcala još jednu pa sam napravila kak sam prije trebala ..ipak joj je to preveliki šok odjednom ..sad mi je žao one grančice koju sam oščobala Unhappy


Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 23:10
Fuksije su mi predivne,evo moje od prošle godine,neke uspijem imati i par godina,neke ne,često je napadaju neke uši pa muku mučim s njima,ali nikad ne odustajem od njih..Smile

Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 08:33
angell, prekrasna je, bujna i zdrava Thumbs%20Up
gdje ti je prezimila da je tako lijepa?
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 10:51
ja s fuksijama nisam imala uspjeha - prvi i osnovni razlog je vjetar koji oko mene (skoro) uvijek puše i polomi im grane, ofuri listove...
a drugi razlog su uši - obavezno napadnu svake godine,
mogla bih dodati i suh zrak, a one ipak vole i trebaju vlagu u zraku
mislim da zato bolje uspjevaju u unutrašnjosti nego na moru (tamo su češće kiše ljeti) - koliko god ih zalivam ništa ne može zamjeniti povremenu kišu

još nisam odustala od vrtne, nju imam već par godina u vrtu i svake zime je uništi hladnoća dok na proljeće opet potjera iz korjena

ove godine namjeravam uzeti grančicu pa je opet prebaciti u teglu jer sam uz nju posadila hortenziju i nisam sigurna da će joj gužva štimati

baš vrebam da stasa koja pogodna grančica



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 10:53
angell ova tvoja je ko iz kataloga

obožavam to cvijeće i baš mi je žao što nemam bolje uvjete za njihov uzgoj
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 11:34
kontesa i natalija hvala vamSmile
prezimuje mi u donjem dijelu kuće koji nije još uređenOuchali od ove godine hoće..oko 1 mjeseca je presadim i ošišam..van je lagano dajem oko 4 mjeseca na privikavanje..Smileove godine imam neku novu vrstu,godinama tražim jednu ovakvu,ako netko ima pelcere od ove (bijele ,ne plave ali može i takva)imala sam prije 6 godina i otišle mi nakon 3 godine i nema ih više nigdje za kupitiCrybit ću zahvalna do groba..
 
 
natalija nije problem fuksiju održavati,jednostavna je ..treba samo da nije na jakom suncu,ove moje su većinom hladu,sunce ima samo kasno poslijepodne..i odgovara im takav smještaj..Ako te šta zanima pitaj me na ppSmile
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 12:53
,islim da ti takvu bijeli ja imam, ali se nisu još rascvjetal pa neznam koja je - kad vidim šaljem .....
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 21:11
Originalno poslano od člana nata07 nata07 napisao:

,islim da ti takvu bijeli ja imam, ali se nisu još rascvjetal pa neznam koja je - kad vidim šaljem .....


jooj molim te uslikaj obavezno i ako mogu žicati pelcer-dva plizzzzz
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 12:16
zasad još nema cvijeta ali kad bude .........
podsjeti me ako zaboravim za cca 10 dana !
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 23:54
nata a meni jedan mali...mali pelcer?????
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 07:44
bude se našlo, samo me podsjetite ....
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 08:31
jedno pitanjce...kako poslati pelcer kad je ona tako osijetljiva biljčica pa dok dođe do nekog putem pošte pa sva će se sparušit  Dead znači pelcer je za niš a sigurno će bit i sva sprešana..mislim i ja bih nekog žic žic Embarrassed al mi se ne čini dobra ideja zbog ove dostave (bar moj poštar zavređuje jedan Ouch)
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 10:31
Duda Lave,ja sam slala po BiH pelcere i reznice svojih fuksija.Kod nas dostava stiže za 2-3 dana,sem ako se ne pošalje u petak,tad čekaju da prođe vikend..Fuksija se žili od onog drvenastijeg dijela,tako da nema problema kad putuje.Bitno ju je dobro upakovati i staviti  na rez vatu namočenu vodom i sve to dobro zamotati i zalijepiti selotepom..Ja sam ih slala u kovertama onim žutim sa najlonskom oblogom..Istina sada su jako povoljne cijene kod nas da i nema neke potrebe za slanje.Jedino ako baš nema te vrste i boje.Kod nas ih ima za kupiti na pijaci za 1km(to je o,50 eura)-5km To su one male i srednje.One velike su i sukuplje,naravno!Neke i preko 30km..Ja kupim manje i one narastu ogromne za samo jednu sezonuBig%20smile
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 12:45
Originalno poslano od člana nata07 nata07 napisao:

bude se našlo, samo me podsjetite ....


ja ću te podsjećati svaki dan ako treba... hvalaa...
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2010 u 12:03
može li mi netko reći kako fuksiju oblikovati u stablo.....
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2010 u 16:49
nichll=), pročitaj komentare na početku ove stranice (8). Tu su komentari vezani za oblikovanje fuksije u stablo.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,285 sekundi.