Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Podranea-Pandorea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Podranea-Pandorea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 19>
Korisnik
Poruka
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2011 u 22:30
I moja krenula sa cvetanjem
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2011 u 09:38
Odlično, kod mene još nema pupoljaka. 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2011 u 11:10
moja podranea je ipak živa smile126

već sa bila izgubila svaku nadu i mislila se kako nabaviti drugu

prije par večeri sam u polumraku skužila da su iz zemlje izbile nove grančice
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2011 u 00:44
Nona, ako biljčica veličine tvoje može podnijeti toliko cvijetova, onda ima šanse da i moja procvate uskoro!!  Došla je do visine pola metra, ali mi ipak djeluje krhko i jako nješno!!  A mislim da i Mirina ima naznake života, još je zelena malo, a ako joj treba vremena kao tikvićevoj, sljedeće godine imam dvije, hehe!! Stavim sutra sličcu!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2011 u 18:56
Moja ne prestaje:
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2011 u 19:12
Prekrasne su....Thumbs%20Up
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2011 u 12:09
Nbjelovu - divno!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2011 u 14:03

Pandorea jasminoides

Kupila sam je prošle godine, kaže žena da je dobivena iz sjemena  i evo još ni ove nije procvala. Dali je to tako normalno ili ..? Možda ne cvate što je dobivena iz sjemena...?

 
Rijeka

Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2011 u 19:09
Nije normalno, cvatu vec male biljke par mjeseci stare.  Kod mene cvatu reznice cim se zakorijene i krenu desetak cm.
Daj joj dosta sunca, i smanji zalijevanje, zalijevaj tek kad se dobro osusi. Ne bi bilo lose i malo prihraniti sa gnojivom bogatim fosforom.
 
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2011 u 02:33
Hvala na odgovoru Nina! Postupit ću po tvojim uputama. Ne zaljevam je baš puno ali nisam je niti puno gnojila pa je to možda razlog.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 13:33
A moja koju sam kupila ima par mahunica sjemenčica, dakle ..opet sijemo na proljeće!!! Wink  A lijepo sam si rekla: Nemoj reči, nikad više!!   Ali kad mi je draže da uspijem sama!Thumbs%20Up
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 05:42
Podranea jos nema cvijet...valjda ju je zavaralo ovo bablje ljeto...je li kod drugih procvala?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 08:58
evo moje , Nina kako ti se čini?
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 09:32
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Podranea jos nema cvijet...valjda ju je zavaralo ovo bablje ljeto...je li kod drugih procvala?


moja ne cvjeta, lani je od pola ljeta bila u cvjetovima - to joj je bilo prvo ljeto u zemlji,
ali zimus je pozebla do dna, mislila sam da je gotova, kasno je izvirila pa ne znam hoće li uopće i cvjetati dok zahladi
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 16:29
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Podranea jos nema cvijet...valjda ju je zavaralo ovo bablje ljeto...je li kod drugih procvala?


moja ne cvjeta, lani je od pola ljeta bila u cvjetovima - to joj je bilo prvo ljeto u zemlji,
ali zimus je pozebla do dna, mislila sam da je gotova, kasno je izvirila pa ne znam hoće li uopće i cvjetati dok zahladi
Ja sam svoju uništila s obilnim zaljevanjemConfused
Sad se pomalo oporavljaOuch
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 17:15
Enrikova nona, lijepa je jako, sada se vise ne sjecam tocno koliku sam ti poslala, ali mi se cini da je dosta narasla. Koliko ti je cvjetala?
 
Ja sam u zadnjem postu govorila o podranei, ne o pandorei, podranea cvate samo u jesen, a pandorea cijelu sezonu, nisam sigurna da svi govorimo sada o istoj biljci.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 17:21
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Enrikova nona, lijepa je jako, sada se vise ne sjecam tocno koliku sam ti poslala, ali mi se cini da je dosta narasla. Koliko ti je cvjetala?
 
Ja sam u zadnjem postu govorila o podranei, ne o pandorei, podranea cvate samo u jesen, a pandorea cijelu sezonu, nisam sigurna da svi govorimo sada o istoj biljci.
Cvike su krive za sveLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 16:35
Ma da, ta su dva imena toliko slicna, jos kad su stavljena u jednu temu...a biljke su super upravo da se nastave jedna na drugu, pandorea vodi ljeti, a podranea preuzima palicu u jesen.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 21:17
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Ma da, ta su dva imena toliko slicna, jos kad su stavljena u jednu temu...a biljke su super upravo da se nastave jedna na drugu, pandorea vodi ljeti, a podranea preuzima palicu u jesen.
I cvate do kad??
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2011 u 05:38
A, u Dalmaciji do zime,  sto je obicno do Bozica, dok ne dodju prve hladne buretine, za kontinent ne znam niti kada bi pocela, niti kada bi zavrsila cvatnju.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.