Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 82>
Korisnik
Poruka
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 11:20
Nigdje ne mogu naći tu biljku a treba mi samo listić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 11:24
smile43
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 12:08

eto, moram vam nešto reći, u subotu sam bila u bauhausu i nakon duuugo vrimena kupila si jednu plavu ljubičicu (nadam se da će biti napredna) da ću je moći rasadit i nekome pokloniti...

...sad da vam pojasnim ovo "duuugo vrimena"- radi se o tome da je baš ne volim kupit cvit, više mi je gušt uzet negdi pelcer i gledat kako raste, eto takva sam...
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 12:11
pčelice7 i ja sam takva volim kad od "bebača" naraste odrasla biljka
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2009 u 09:07
Ja sam preklani dobila jednu svijetlo plavu ljubičicu. Cvala, ocvala i presadila sam je. Kad je u "novom ruhu" počela cvjetati čini mi se da cvjeta stalno. Pa sam posadila u dva "važa" lišće. I već jedno dva mjeseca virim a lišće stoji i ništa se nije događalo.
Prekjučer ugledam mali novi listek!! Jako se veselim, jer znači uspjela sam. Big%20smile
 
Antune ne znam do kud si, ali ima ih sada u svakoj cvjetarni valjda. I nisu skupe. Kupi jednu i imat ćeš za rasad....
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2009 u 09:38
HVALA  na savjetu bako.morat ću vidjet u ovoj kutjevačkoj.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2009 u 21:39
Ja cekam jos koji dan prije nego sto odem kupiti Africke Ljubicice..jos uvijek je puno hladno.. .. !!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 09:35
sinoć sam dva listića svoje ljubičice ubola u zemlju, zamislite čim sam se probudila išla sam ih pogledati, to mi je prvi put da ih rasađujem pa sam malo znatiželjna...
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 10:49
Ljubičicama treba dugo da potjeraju tako da trebaš puno strpljenja,Pčelice.
Antune,ne znam čemusmile43,nek ti se jedan dio listića primi imat ćeš ih poprilično.Samo treba vremena.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 14:00
Dobro shasha
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 17:12
Moje ne prestaju cvjetati, a prije ih baš nisam voljela, ma ustvari ne, volim sve cvijeće, bolje reći jednostavno nisam ih imala.
 Unazad godinu dana kupila sam ih nekoliko, a nekoliko dobila, jednu užicala i sada sve cvatu i predivne su.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 21:38
Evo i mojih ljubičica, ovo su mi prve za koje mogu reći da su mi stvarno uspjele. Sve koje sam do sad kupila propale su mi a ovo su ljubičice iz vlastitog uzgoja, susjeda mi dala listić i iz njega je nastalo ovo sto vidite, uz puno ljubavi, malo savjeta i kako shasha kaže puno strpljivosti ali zbilja vrijedi! 
 
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 22:44
joj kako su medeneeeeesmile71
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 23:03
Prave, domaće starinske,....... i prekrasne su!!
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 13:38

Predivne su.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 13:43
Thumbs%20Up
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 16:16
Krasne su. I moje ne prestaju cvjetati. Po meni jako zahvalno cvijeće.
 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 15:02
Skoro tri mjeseca su u dvije vaze bili upiknuti listovi ljubica. I nakon toga evo:
 
 
Nakon nekoliko dana od prvog listića već niče i drugi
 
Danas ih već ima tri:
 
 
 
U onoj vazi gdje sam ubola jedan list, ništa se ne događa iako je list već tri mjeseca svjež....
 
Dakle, ljubiceljupci vražjeg strpljenja!Big%20smile
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 15:14
blago vama,da bar moje tako krenu! 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 07:27
Antune, u zemlji.
Tako sam čula i prvi put probala. Baš kao što vidiš na slici.Dva "važića" sa zemljom i u jednog ubola jedan list u drugog dva.Zalijevam svaki dan doslovno kapljicu uz peteljku lista.Ova dva lista na slici su "mama i tata"Big%20smile, novi su ovi malecki.
E sad nisam dosta pametna zašto je protjeralo tamo gdje su dva lista jedan prema drugom a ondje gdje je samo jedan još nema nisšta, iako je list, evo već skoro tri mjeseca živ i zdrav.
Rezultat vidiš.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.