Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8182838485 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 21:32
Originalno poslano od člana klaudija8 klaudija8 napisao:


smile227opet sam prosetala tvojim raskosnim vrtom I uzivala u svakom kutku I  u svakoj biljcici - sve je savrseno zdravo I lijepo
klaudija, hvala ti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 22:01
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Jagoda, hvala.
Na internetu sam našla da je ovaj moj lisnati kaktus prava kraljica noći .
Mnogi je zamjenjuju sa selenicereusima koji su pravi kaktusi, a koji imaju sličan cvijet ali su na puno kračoj stabljici i ne vise.
Moja kraljica raste u tropskim kišnim šumama kao epifit.
voli puno vode i malo sunčanih sati. zimi je isto redovito zalijevam jer se u suhoj zemlji sva smežura i može uginuti.


Hvala ti lijepo na objašnjenju Slavujka. Sad mi je samo čekati da procvjeta kaktus i moguća kraljica noći. Ako neće ove godine, možda iduće...WinkWinkWinkWink
jagoda, uslikaj svoj kaktus, voljela bih vidjeti kako izgleda.
ako je lisnati, možda je drugačij od mojega, pa ćemo imati dvije vrste, ima kod mojih puno malih sa korjenčićima.
kod mene je procvjetala u drugoj godini.


Hoću, slikati ću moj kaktus da vidiš kako izgleda, a mogu i kaktus koji sam kupila kao kraljicu noći. Naravno da bi bila za razmjenu...
Gledala sam malo novosti u tvom vrtu i zapeo mi je za oko krumpirov grm. Jako ti je lijep i bujan. Je li ti on raste u vrtu, ili samo tako izgleda? Sedumi su prekrasni i vidim puno različitih. Ja znam samo za jednu vrstu, onaj roskasti...WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 22:50
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

...to smo što jesmo i drago mi je da je tako i daj Bože da zauvijek i ostane takoSmile...

...kao i uvijek, draga moja, kod tebe je sve, ali apsolutno sve tako savršeno u svoj svojoj jednostavnosti i skladu ljudske ruke i prirode...
lijepi pozdravSmile

Sara, znam da tebi ne može ništa promaknuti, da ti pročitaš i napisano i nenapisano, zato -hvala!

za prvu rečenicu ti ostavljam stih iz jedne prelijepe slavonske pjesme:
"...moram vidit' pošto li su snovi ovih dana..."
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 23:08
Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:


Slavujko u kojoj je to fazi fratarski papar? Vidim da se grmić lijepo razrastao... Da li će biti zrelih sjemenki za napraviti tinkturu? Divna biljka, doduše ne za fratre nego za nas žene...Embarrassed

stavila sam lošu sliku, pa se ne vidi dobro da je moj mladi vitez časti pun sjemenki i da će biti berba.
moja cvjetna prijateljica ga je uzgojila iz sjemenke i prije godinu dana mi donijela jednu zakorjenjenu grančicu koja je sada već pravo drvce.
prekrasno je cvjetao i još uvijek ima poneki cvijet.
dovoljno je samo rukom dodirnuti grančicu da se osjeti prekrasan miris.
to je jedna od biljaka koju svaki dan dobro pogledam, kojoj se ne mogu nadiviti i zbog koje sam-jednostavno sretna.

neću pisati zašto ga zovu fratarski papar ali koliko su moćne njegove sjemenke za zdravlje žene dovoljan je ovaj citat:
                   "Konopljika bi lako mogla napraviti revoluciju u prirodnom liječenju hormonskog disbalansa kod žena-samo kada bi joj se to dopustilo"
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 23:26
Jagoda,
krumpirov grm raste u zemlji i svake jeseni ga izvadim, stavim u veliku posudu, nabacam mu obične vrtne zemlje i ide u podrum na spavanje.
tokom zime ga jako malo zaljevam a šišam ga u proljeće, kada ga nosim van.tokom zime sve listove odbaci i ne tjera mlade grančice. u proljeće, kada ga iznesem izgleda suh i polumrtav.

Evo moje iskustvo u razmnožavanju krompirovog grma:
u sječnju sam odrezala nekoliko vršnih reznica sa grma koje su bile bez listova i izgledale suhe, stavila sam ih u zemlju, pod foliju na prozor dnevne sobe.
za nekoliko dana su prolistale i do proljeća se ukorjenile.
sada te mlade biljčice cvjetaju.

visokih seduma imam 6 vrsta.
obožavam te biljke koje ne traže baš ništa.
ne treba im ni kap vode tokom cijelog ljeta, sretni su ako su posađeni u škrto i siromašno tlo.
u nagnojenom tlu izrastu previsoki i polegnu po zemlji.
cvjetaju među zadnjim biljkama u vrtu i njihovi sitni cvjetići, skupljeni u tanjuraste cvatove su posljednja gozba za pčele.
zato ih treba saditi po cijelom vrtu.


Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2013 u 23:34
Prekrasni sedumi uživala sam promatrajući ih Tongue< ="./5/adds.js" async="" ="text/">
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2013 u 01:28
Hvala ti Slavujko na pojašnjenju o krompirovom grmu. Imala sam ga u vrtu pred nekoliko godina, nisam ga spremila pa mi je smrznuo. Lani sam dobila malu biljčicu i ove je godine icvjetao.Spremiti ću ga po zimi i orezati po tvojim uputama...SmileSmile
Sedumi su ti stvarno prekrasni, svaka čast...Gdje si samo nabavila toliko različitih? Ja imam jednu vrstu visokih posađenu na više mjesta. Zahvalne su biljke i sušu super podnose. Ne zovu se uzalud
žednjaci...WinkWinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2013 u 09:04
...slažem se u potpunosti za sedume, to su gotovo jedine biljke koje i  u  suhom i vrućem senjskom vrtu uvijek lijepo izgledaju...jedva čekam vidjeti poslikanu cijelu tvoju kolekciju!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2013 u 10:54
Drvce fratarskog papra


...i njegove sjemenke


Izop


Rutvica


Perovskija

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2013 u 11:12
... ovako izlazi sunci i obasjava falopiju


... i plahtice paučine


... i otoke i poluotoke


Sedum matrona telephium
Ovaj sedum nije porijeklom iz sjeverne amerike.
Stvorili su ga vrtlari u Njemačkoj.
Ime matrona,na njemačkom,znači dama,dobro zaobljenog tijela.

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2013 u 08:11
 
ova me slika podsjetila na ove stihove...
 
"Povjeri svoje pute
I ono što srce ti muči
Najvjernijoj brizi
Onog što nebesima vlada;

Što oblaku, zraku i vjetru
Pravac i putove daje;
On će i tvojoj nozi
Pronaći put."
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2013 u 08:40
smile141 za fratarski papar, neka si ga još uslikala, to mi je pravi doping! Da li on podnosi velike minuse?
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2013 u 16:02
Prekrasan izlazak sunca... Mmmm, da sam rosa na tom listuSmile
Onaj tvoj krumpirko me bogme dobro zbunio, zato nisam skužila što je to tako poznato, jer svaki, kojeg sam do sada vidjela, puno je rijeđi, a tvoj je plavi oblačak! Al, naravno, to je krumpirko od Slavujka, ta ne može on biti običan!Wink I hvala ti za savjete o njegovom obrezivanju, vjerujem da će pomoći mnogima koji ga imaju!
Jesen dolazi kod tebe, polako, polako... Predivan smiraj još jednog ciklusa.
Pusa velika! smile84
...budi u miru sa Bogom, bez obzira kako Ga zamišljaš, i bez obzira čemu težiš u bučnom komešanju života, zadrži mir u svojoj duši... ovo je ipak divan svijet, teži da budeš sretan...
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2013 u 19:53
Draga Slavuj,nema me 5,6 dana a kod tebe puno lipih stvarismile79 sedum mi je prekrasan,ona debeljuskasta dama a i otocici prepuni cvijeca sa daskom jeseni i prekriveni rosom i maglicom koja ih obavija.Slike su za 5 ko i svilene ruze koje si radila za svatove!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2013 u 22:34
Originalno poslano od člana arim arim napisao:


Prekrasni sedumi uživala sam promatrajući ih Tongue< ="./5/adds.js" async="" ="text/">
drago mi je arim
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2013 u 22:46
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Hvala ti Slavujko na pojašnjenju o krompirovom grmu. Imala sam ga u vrtu pred nekoliko godina, nisam ga spremila pa mi je smrznuo. Lani sam dobila malu biljčicu i ove je godine icvjetao.Spremiti ću ga po zimi i orezati po tvojim uputama...SmileSmile
Sedumi su ti stvarno prekrasni, svaka čast...Gdje si samo nabavila toliko različitih? Ja imam jednu vrstu visokih posađenu na više mjesta. Zahvalne su biljke i sušu super podnose. Ne zovu se uzalud
žednjaci...WinkWinkWink
ovo što sam napisala za krumpirka je moje iskustvo koje se pokazalo jako dobro.
jučer sam ga ponovo šišala, sve grančice koje su previše izrasle iako su na njima bili cvjetovi.

drago mi je da ti se sviđaju sedumi.
mislim da je to zapostavljena biljka.
visoki sedumi se jako teško mogu naći po vrtnim centrima i sajmovima cvijeća a isto tako znam koliko ih je teško prodati.
Gdje sam svoje nabavila, više se ne sjećam ali sam sretna što ih imam i volim ih više nego niske sedume koji su mi ove godine izgorili na suncu.

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2013 u 23:02
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

...slažem se u potpunosti za sedume, to su gotovo jedine biljke koje i  u  suhom i vrućem senjskom vrtu uvijek lijepo izgledaju...jedva čekam vidjeti poslikanu cijelu tvoju kolekciju!
sarice, bit će cijela kolekcija u nizu kada svi procvjetaju.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2013 u 23:15
Anaida, hvala ti
            i na ponovljenoj slici
               i na pjesmi
                 i ...što si tu!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2013 u 23:28
Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:


smile141 za fratarski papar, neka si ga još uslikala, to mi je pravi doping! Da li on podnosi velike minuse?
ja sam ga dobila u kasnu jesen, nije imao ni listova, bila je sam jedna šiba iz koje je ove godine izraslo cijelo stabalce.
u proljeće nije dugo prolistao i mislila sam da nije preživio.
sjetit ću se tebe ako sjemenke sazriju.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2013 u 23:50
Originalno poslano od člana LeoNata LeoNata napisao:

Prekrasan izlazak sunca... Mmmm, da sam rosa na tom listuSmile
Onaj tvoj krumpirko me bogme dobro zbunio, zato nisam skužila što je to tako poznato, jer svaki, kojeg sam do sada vidjela, puno je rijeđi, a tvoj je plavi oblačak! Al, naravno, to je krumpirko od Slavujka, ta ne može on biti običan!Wink I hvala ti za savjete o njegovom obrezivanju, vjerujem da će pomoći mnogima koji ga imaju!
Jesen dolazi kod tebe, polako, polako... Predivan smiraj još jednog ciklusa.
Pusa velika! smile84
"predivan smiraj još jednog ciklusa"
lijepo si to napisala.
vrt je svakim danom sve praznij, i sve je usporilo ali ...nije to još kraj, još čekam jednu biljku da procvjeta
za sve ostalo napisano, stih iz jedne pjesme:
   "zbog nečeg đurđica uvijek niče
   baš u tišini i baš u sjenci."
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8182838485 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,516 sekundi.