Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8283848586 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 20:54
Ja sam svojima koji su niknuli malo razmaknula foliju.Koliko im često dodajem vodu?Ne po njima ,nego naokolo?Smile 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 21:07
Pinus,slažem se s tobom.Ja svoje nikad ne prskam,ne čini mi se baš najbolja opcijaThumbs%20Down
maris,zalij onda kad ti se čini da je zemlja suha.Ne smije biti ni pretjerano suh i tvrda ali u svakom slučaju pričekaj da se malo isuši.Bar ja tako zaljevam i svi su mi malci još uvijek na broju i ne bune seThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 21:16
Eto, opet ja radim nešto što ne bih smjela. No, kod mene se to stvarno pokazalo korisnim, možda zato što ih zbilja rijetko zalijem - jednom ili dva puta u deset dana, ovisi o tome koliko jako grijem u stanu. Do sada nisam primijetila da im smeta prskanje, naprotiv, no nikad se ne zna...

Maris, dobro si napravila to s folijom. Njima sada treba svježeg zraka, ali pazi da im ne puše hladno i da se ne osuše. Ja svoje malecke uopće ne zalijevam (supstrat im je bio obilno zaliven kad su sijani), samo ih prskam. Jedan mi je strunuo, ali mislim da je to zato što sam mu prerano skidala ljusku od sjemenke i pritom mu klicu povukla iz zemlje. Pročitaj malo postove od prije, a dobro bi bilo da i drugi napišu ovdje svoja iskustva s uzgojem u prvim danima nakon klijanja.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 21:27
Da,moraću malo čitati  prijašnje stranice,čini mi se dosta osjetljivo skidati im ljuskice.Problem mi je kod substrata za kaktuse procjeniti kad je potrebno zaljevanje jer mi nekako djeluje vlažan,svaki puta kad popipam.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 21:30
Meni je puno pomoglo što sam ih posijala u zemlju mješanu sa perlitom i kolko god sam vode stavila,sav višak se oscjedio.Ne treba naravno zaljevat do beskraja ali kad sam zaljevala sam vidla kad je dosta i to je to.Bilo je vlažno kolko je trebalo i čekala sam cca isto 10tak dana da se prosuše,ponavljam ne toliko da zemlja bude potpuno suha u tvrda,i onda zalila.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 21:40
Sutra sijem drugu turu,pa me zanima kakva su iskustva s običnom zemljom za cvijeće (,ne mješanom s perlitom),ili možda substratom  za sijance?To je je ono što imam trenutno doma na raspolaganju.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 21:41
maris,podigni čašicu pa ćeš osjetiti ako je teža onda ima dosta vlage,a primjetiti ćeš kolko fali vlage kad bude laganija.Probaj takoThumbs%20UpKapice ćeš im skinuti kad se počnu malo više dizati.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 21:43
Znaš Tea da ih nisam posijala u čašice već su mi svi u jednom ,s pregradama(12 kom).Mogu jedino pipati s prstima odozgora.Imaš pravo,sad si razmišljam,bolje se s njima barata kad su odvojeno posijani,lakše se folija miče i provjerava vlažnost zemlje...Ovako kad mi je folija zategnuta preko svih moram  ju trgati,malo po malo tamo gdje su niknuli.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 21:49
Da,znamWinkBit će ti sijanje lakše sljedeći putThumbs%20UpA i bolje je jer ako neki zgnjili lakše je samo njega maknuti..
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 07:36
za skidanje ljuskice je netko već bio napisao dobar savjet - poprskati je da se navlaži pa je nježno skinuti,
moji lanjski sijanci su presađeni u one najmanje teglice, svaki za sebe, sve teglice su u jednoj plitici pa kad mislim da su žedni ulijem malo, ali malo, vode u podložak
svaki uzme "po guc", ili špricnem zemlju oko svakoga posebno, ali i na to jako pazim, mislim na količinu vode koju pošpricam

mislim da je za sve sukulente zlatno pravilo - bolje manje nego više, lako je dodati još koju kap

maris ja sam sijala u običnu zemlju, samo što sam dodala pijeska, ali mislim da je bio presitan i da je zgusnuo supstrat i držao vlagu, bilo je dosta plijesni (nju preporučuju rješiti posipanjem cimetom)
da sad sijem, uzela bi krupniji, zbog drenaže

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 09:17
.


Siječanj, 2012

Evo i to, adenium i snijeg.   Ova kombinacija vjerojatno na Tajlandu ne ide zajedno.
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 09:30
Pinus,koje li divote!smile93

Natalija,hvala na objašnjenju,budem se strpila onda još malo i nabavila adekvatnu zemlju,da ne reskiram.Wink
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 10:19
@PinusClap
Ovako nešto je uistinu rijetkostThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 11:05
Pinus,zanimljiva kombinacijaClapThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 11:53
pinus, kolika im je temperatura?
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 12:06
Preko dana od 20 – 23 C u zavisnosti od vremenskih uvjeta (oblačno – sunčano) a preko noći oko 17 - 18 C.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 13:40
Tako je i kod mene u stanu.Kod mene je jedini nedostatak,manjak direktnog suncaThumbs%20DownU zadnjih mjeseca,dva ga baš ima i vidim kolko malci bolje napredujuThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 18:36
Predivni su ti adeniumi Pinus!
Da bar ovo sunce ostane!! Pupovi rasu, bebači napreduju... Divota!
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 18:54
bit će nešto od mojih :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 00:19
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

bit će nešto od mojih :)
Nisam ni sumnjala Tongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8283848586 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.