Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8586878889 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 13:30
Joj, pa da, vidiš, tu sam mogućnost zaboravila... baš ti hvala Thumbs%20Up
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 13:45
E vidiš,tako sam i ja.Prve adeniume koje sam sijala su išli samo u zemlju jer isto nisam imala perlita ni zemlje za kaktuse.Ali čim sam nabavila perlit,tjedan dana nakon toga odma sam ih presadila.Malci su bili krhki i bojala sam se da ih ne ozljedim ali eto sad su svi živi zdravi i ljepo napredujuThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 13:59
Neka ti duuuuuugo budu živi i zdravi TongueTongue hvala još jednom na savjetima!
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 14:13
ljiljus,hvalasmile78Sretno sa klijanjemWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 19:01
Teić i tebi smile79  pratit ćemo njihov napredak
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 19:08
Curke i ja vam želim sretno klijanje.smile78
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 19:10
NaravnoWinkJa sutra sijem novu turuBig%20smileJoš uvijek nisam uspijela reć "dosta" ali mislim da ću morat nakon ovih jer bumo inače jeli na poduLOL
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 19:12
Originalno poslano od člana maris40 maris40 napisao:

Curke i ja vam želim sretno klijanje.smile78

Hvala dragasmile79,kako tvoji napreduju?

Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 19:15
Ide ,pomalo.LOLStavila sam ih na toplije mjesto,gdje će im i preko noći biti ok.Wink
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 19:17
Polako ali sigurnoWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 19:18
Originalno poslano od člana maris40 maris40 napisao:

Curke i ja vam želim sretno klijanje.smile78


Maris draga smile77
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 21:06
Originalno poslano od člana ljiljus ljiljus napisao:

Andina, čime prihranjuješ adeniume? Ja sam ih isto nekidan posijala....Clap

Prihranjujem ih kokošjim gnojivom. Donijela mi prijateljica. To činim jednom u dva tjedna. Stavim mrvicu, otprilike za četvrtinu male čajne žličice na litru odstajale vode. Navečer ih zalijem čistom odstajalom vodom iz slavine (nemam kišnice), a ujutro, dok je zemlja još malo vlažna, dodam vodu u kojoj je otopljen gnoj - i to vrlo malo. Ne znam da li si to samo zamišljam, ali čini mi se da su nakon toga odmah nekako čvršći, bucmastiji, sjajniji.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 21:07
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Originalno poslano od člana ljiljus ljiljus napisao:

Andina, čime prihranjuješ adeniume? Ja sam ih isto nekidan posijala....Clap

Prihranjujem ih kokošjim gnojivom. Donijela mi prijateljica. To činim jednom u dva tjedna. Stavim mrvicu, otprilike za četvrtinu male čajne žličice na litru odstajale vode. Navečer ih zalijem čistom odstajalom vodom iz slavine (nemam kišnice), a ujutro, dok je zemlja još malo vlažna, dodam vodu u kojoj je otopljen gnoj - i to vrlo malo. Ne znam da li si to samo zamišljam, ali čini mi se da su nakon toga odmah nekako čvršći, bucmastiji, sjajniji.
To je ono što im trebaThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 21:12
Andina,kokošji gnoj je jako dobar kad je malim količinama kako ti radišThumbs%20Up.Uopće ne sumnjam da malci super napreduju.Možda ga i ja počnem koristiti,pa da vidim razlikuWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 22:11
Bebolina, ti si nas to naučila i hvala ti za to.
Tea, mislim da ćeš biti zadovoljna.

Za ovog malca mislim da je albino. Evo, pušta nove listiće. Boja na slici mu je prilično vjerna originalu, možda je mrvicu crvenije nego u prirodi. Pokušat ću ga održati na životu što duže budem mogla. Drugi albino je puno manji, ali ipak ima nešto malo zelenkastog u sebi. Recimo da je onaj limun-žuti, a ovaj rumenožuti. Možda je glupo pitanje, ali moram ga postaviti: Postoji li način da im se nekako ubrizga klorofil pa da prežive?



“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 22:16
Andina,hvala ti, probat ćemo i to, samo da sijanci niknu. Thumbs%20Up
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 22:18
@Andina, šanse za opstanak su mu ravne nulismile43
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 22:32
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

@Andina, šanse za opstanak su mu ravne nulismile43

Jadničak! Cry Al nada umire posljednja!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 22:59
Za ovima tulim ko' vol :    smile43  dogodilo se dok me nije bilo , nisu cuvani kao sto mi je bilo obecano !



spasavala sam ih ali ih nisam uspjela vise spasiti ! 


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 23:46
Gutee Fee,to što nemaju lišća nije ništa strašno. Glavno je da nisu gnjili. Mislim da će se oporaviti. Nemoj ih samo previše zalijevati takve bez lišća. Možda povremeno koju žlicu vode da se supstrat čisto ne posuši. Drži ih na južnoj prozorskoj polici. Sredinom travnja bi postepeno počeo normalno zalijevati. Vjerojatno će do tada dobiti i prvo lišće.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8586878889 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.