Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gladiole - Gladiolus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gladiole - Gladiolus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 14>
Korisnik
Poruka
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2012 u 22:03
Procvale moje najdraže gladiole

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2012 u 23:07
Nina, zaista su lijepe, nije ni čudo što su ti omiljene. Imaš dosta gladiola. I ja sam ljubitelj, posadila sam ih jako puno, nešto od toga je i zakazalo.

Imam jednu malo neobičnu, ali nije baš krupna, a kupljena je po posebnoj cijeni kao extra krupna. Mislim da je greška u zemlji, odnosno dijelu gredice gdje je ona posađena jer je tu tlo jako plitko i siromašno, a ispod i okolo beton pa brzo isušjue. No, svejedno je lijepa.

Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2012 u 09:08
Zribal prekrasna je.Ja imam obične žute,ali još nisu procvale.Kod mene je dosta loša zemlja u vrtu,ove gladiole sam ove godine presadila i dodala malo komposta u zemlju i odgovara im.Imam tamno roze koje su ostale u zemlji,pa ih vjerojatno one male oko njih crpe.Kod mene se svake godine uduplaju.Nešto podijelim,a uvijek ih ima.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2012 u 14:32
Hvala Nina, ja ne znam što će procvjetati ove godine kod mene. Imala sam svoje višegodišnje koje sam prošlog ljeta morala vaditi u zelenom stanju i mislim da ih većina nije nikla. No, srećom da im nisam mogla odoljeti u vrtnim centrima pa sam nakupovala dosta toga, nisam obilježila gdje je što tako da sad čekam iznenađenja. Jutros se otvorila jedna lijepa ružičasta, nešto između roze i crvene i jedna tamno ljubičasta. Ja svoje vadim svake godine jer sam na kontinentu. Dogodi se po neka zima da ne smrznu, ali ove zime smrzlo je sve što je ostalo, osim onoga što je bilo duboko zasađeno. Tako su meni u sred povrtnjaka, tamo gdje su lani bile gladiole, sada iznikle dvije prošlogodišnje, dakle, prezimjele -26.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 23:22
moja prva je završila u vazi
 
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 08:06
Ajama zaista su lijepe I ja sam par stavila u vazu da mogu uživati u njima i kad sam u kući.
Zribal, kod nas je ove zime bilo -15,a gomolji od nekoliko gladiola su na mjestima virili iz zemlje,(tu sam ih plitko posadila,a i kiša malo saprala zemlju)one su ipak žive i cvjetat će
Ipak su ljepše kad se vade iz zemlje,jer imaju puno malih pa budu guste i sitne.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 08:30
Nina,zribal,ajama,imate krasne gladioleClapClapClap
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2012 u 18:57
smile55 smile55 smile55
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2012 u 18:59









Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2012 u 21:05
Divne su tvoje gladiole matilda, zaista ima posebnih, kao ova na posljednjoj fotografiji. Svaki cvijet novo iznenađenje to je ono što me posebno privlači gladiolama. Vidim da imaš neku posebno postavljenu ogradu, čini mi se baš za njih. Možeš li mi reći o čemu se radi. Ja za sada duboko sadim pa se lijepo drže, ali bih rado riješila to jednim potezom i bila sigurna osobito od vjetra.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 21:18
hvala zribal ! A ograda nije ništa komplicirano, šipka, pločica sa dva prstena na rubovina i sve spojeno sa vijcima, što čini postolje za bambusove štapove. Evo i slike kako to izgleda.


A evo još nekih koje su mi procvjetale





Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 21:57
Matilda, znaš li im broj. Ja imam puno gladiola, ali ti si me nadmašila. Prekrasne su draga moja, rekrasne i lijepo njegovane. Ti si ih posadila ovako u gredice, ja sam išla na varijantu buketa, nešto kao deset gladiola u krug. Ovako ih, ako padaju, samo podvežem konopcem zavezanim za jedan štap. Stavit ću malo mojih sličica, još se nisu sve otvorile.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 22:04
Matilda oduševila me ova tvoja gredica gladiola!Ja sam ih imala preko stotinu komada,ali sam odustala od njih.Prvo je bio problem sa štapovima pored,koje sam stavljala da ih čuvaju,drugi problem je bio što sam ih morala vaditi iz zemlje preko zime pa u proljeće ponovo saditi..Ova tvoja ideja sa ogradom za njih, potakla me da krenem opet,iz početka sledeće sezone.Moje stare preselila sam kod mame u toplije krajeve i ona ih ne mora vaditi iz zemlje preko zime..Ja ću uzeti nove..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 22:38
Alisa moj savjet je kupi nove i bolju klasu. Neka budu lijepe i krupne. Ja sam kupila jednu vrećicu mješovitih i dobila samo crvene. Lijepe su one, ali ne ono što gladiola može biti. Dogodine ću i ja drugačije.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 22:54
Ja uvijek kupujem ona manja pakovanja.Ne volim ona od 100komada niti one mixove.Ja kupim one koje mi se svide, ona pakovanja od po 8-10komada.Tako sam ih nabrala stotine.Nemam kakve boje nisam imala.Ima u mojoj temi negdje na početku i dio slika,ali sam odustala iz razloga koje sam gore navela..Ova ideja mi se pravo sviđa pa ću se zaraziti njima,opet :)))
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 20:40
Matilda,krasne su tiClapI ja sam odustala od njih prije nekoliko godina.Rekli su mi da izostaje cvatnja ukoliko nisu na sunčanom mjestu pa ih više nisam uzimala jer sam smatrala da im ne mogu pružiti uvijete kakve trebajuEmbarrassed
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 22:33
Gladiole nisu zahtjevne, čak i ako su u polusjeni lijepo cvjetaju, čak duže traje cvijet. Ja sam većinu svojih posadila na sunce i mogu reći da su lijepe, ali munjevito prolaze. Kao tulipani ove godine. Kad je zagrijalo samo su se sasušili. Gledam danas u vazi u stanu buket koji sam ubrala prije par dana, izgleda mnogo bolje nego neke koje su se jutros otvorile.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 22:41
Zribal,to je ohrabrujućeThumbs%20UpMožda im dam ponovo prilikuWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 22:54
Jeste Tea, ja sam zaista veliki zaljubljenik svega što cvjeta, ali gladiola mi je nešto posebno. Ove godine sam naišla na patuljaste gladiole. Tako ih zovu mada i nisu tako male. Njihova visina je negdje od 50 do 60 cm, za razzliku ov klasičnih koje mogu biti i 1,20. Ove male su mi tako slatke. Nećeš se pokajati ako im opet daš priliku.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 09:37
Tea,cvjetaju one i u sjeni.Meni su bolje bile one koje su bile u sjenovitim gredicama jer im je cvjet trajao duže nego na full suncu..Ja sam svoje sadila u 3 etape,tj. tri ture.Razmak između sadnje pravila sam po 5-7 dana i tako sam imala dugo gladiole u cvatu..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.