Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vilac - Cobaea scandens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vilac - Cobaea scandens

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 14>
Korisnik
Poruka
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2011 u 12:51
 E, baš sam sretna!      smile213   smile79
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2011 u 13:51
Lijepo, nadam se da ću se i ja veseliti.......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 09:50
I kod mene od cijele biljke, koja je preko 3m narasla samo jedan cvijetak, nikako da uhvatim vremena da stavim fotke ...
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2011 u 23:33
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2011 u 19:19
Moja cobea narasla ali ni c od cvijetića. Što da radim, da ju spremim u podrum pa za slijedeću godinu?...smile43
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2011 u 19:26
Ni moja nije cvjetala,a čitala sam da se može sačuvati u  kući preko zime.Ipak,mene zima preduhitrila,i sredila mi biljku!Morat cu opet sijati na proljeće..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2011 u 19:32
U toj posudi imam i jednu biljku od prošle godine koja je tada stvorila nekoliko pupova ali unijela sam je tada u podrum i nije se uspjela otvoriti. Ovog proljeća sam dodala nekoliko novih sjemenki( velik je lonac) lijepo su izrasle ali niti jedna ove godine nije cvjetala.Još ju nisam unijela, malo je zaklonjena i još je živa nije se smrzla.Ipak ću ju spremiti.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2011 u 21:08
moja u je bila zasađena u vrt,u hladu nije cvala niti na tom dijelu davala pupoljke,kad je uspela se do sunca tamo je dala dosta cvijetova nažalost ipak se je potpuno osušila,bila sam ju namjerno posadila da donji dio ima u hladu baš zbog sunca ali nažalost nije izdržala...ža mi je bila je baš lijepa
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2011 u 09:11
moja je dala par cvjetova... ali i njoj su se ubrzo počeli sušiti listovi, no još je živa, mislim da ima jedan pupoljak, ako ga stigne otvoriti...
vjerovatno ću s njom na balkon ove zime, ako je uspijem ugurati negdje i ako doživi da dođe na red uza sklanjanje

silvestra ova tvoja je divne boje,  cvjetovi na mojoj su bili puno svjetliji
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2011 u 20:00
Natalija,u poćetku kad se otvori cvjet je gotovo bjeli i kasnije dobije boju...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 08:17
silvestra ili netko drugi - kako su vam kobee i gdje ćete s njima po zimi?

moja ima još 2 pupoljka, jedan se upravo otvara, a drugi će poslije njega, nadam se...

ne znam hoću li je unijeti ili da je sklonim na jugoistočni balkon, otvoren, ali natkriven

ima li netko iskustvo s prezimljavanjem?
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 09:30
Ostala je vani i smrzla se. Niti jednog cvijetića nije bilo, ni na staroj ni na novoj. Slijedećeg proljeća ću pokušati ponovo. Baš sam puno očekivala da vidim konačno cvijetić jer već 5 god pokušavam ali nema sreće. Pokušat ću još slijedeće godine pa ako ne uspije, zbogom cobejama......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 10:45
Čitajte na 1. stranici, no imate pravo, korisnije je vlastito iskustvo, po onoj poslovici "svaka škola se plaća, što je školarina skuplja, bolje se pamti". Zašto odustati, krasna je to biljka... i nije komplicirana za uzgoj.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 12:28
Već 5 god. pokušavam doći do cvijetića ali nikako. Prve 2 godine nisu uopće ponikle. Onda ponikle pa ubrzo uginule i tako sve do ove godine kad sam ostavila i staru i posijala novu ali cvijetića ni  u snu. Slijedeće godine ću opet pokušati ali usijat ću odmah iza N.G. pa ću vidjeti da li će konačno udijeliti meni veselje i koji cvijetić.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 14:06
Odustajem od ove biljke. Narasla je velika hvatala se pipcima gdje god je stigla, ali od cvijeta ni "c". Mislilla sam da joj je možda na lođi bilo premalo sunca. Međutim, dvije sam odnijela sestri na more. Tamo su po meni imale idealne uvjete, bile posađene u vrtu uz pergolu, ali ni tamo nisu cvjetale. 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 14:53
moja još cvjeta, na balkonu je, tamo će i ostati i nadam se prezimiti, ako ne, i ja odustajem od nje
lijepa je i nakon cvjetanja, tj. kad otpadne cvijet


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 20:16
Moja se smrzla,ostavila sam je napolju!Nervirala me što nije htiela da cvjeta..Rasla ko luda ali cvijeta nigdje..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 21:40
Originalno poslano od člana anči39 anči39 napisao:

Evo i slike

 
danas sam u Intersparu kupila ovo sjeme baš sam bila sretna , ali kad sam pročitala iskustva sad me strah da neće niknuti , ali vidjet ćemo nikad se nezna
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 22:00
Imam nekoliko sjemenki koje sam kupila prošle godine i ponovo ću posijati. Možda ove godine bude više sreće.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 22:17
Pisem iz svog iskustva. Lani sam dobila sjeme i posijala, niknulo mi par komada al 2 komada su ostala. Stajala je na balkonu na juznoj strani na dosta jakom suncu. Zaljevala sam ju stalno i procvala je. Po mojem iskustvu nije teska za uzgoj i ja je ove godine zelim posaditi na vise mjesta da mi prekrije ogradu. Cijelu zimu sam je drzala  vani i evo jos uvijek je crvenkaste boje

ovako izgleda ocvala

ovako je izgledalo kad je nicala

i evo pupanje cvijeta i naravno velicanstven cvijet...

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.