Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hosta - Funkija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hosta - Funkija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 37>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2010 u 09:34
Voljela bih znati koliko je to "hladovine", jer imam jedan "hladnovit kutak", pa bi mogla iskopirati ponešto od ovog, naravno ono što imam hoste i heucere.
A može li mi netko reći kada će hoste početi "izvirivati", u vazi su mi, pa bi ih prije toga presadila u vrt.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2010 u 11:40

Ako se dobro sjećam, kod mene (zg) su nicale negdje u ožujku, to valjda ovisi o temperaturi zemlje i zraka. Vidjet ćeš, počnu izvirivati robustni mali stošci i ne daju se tek tako omesti. Obzirom da Tvoje hoste imaju grumen zemlje oko korijena možeš ih presaditi kad Ti paše, samo da zemlja u koju sadiš nije smrznuta, a takvu nećeš kopati Wink. Ja sam moje lani presađivala već iznikle i slučajno odfikarila jedan izdanak bez korijena, samo sa dijelom podzemnog zadebljanja. Onako ljuta, skoro sam ga bacila ali sam ga ipak gurnula u zemlju u "odjelu za hitnu pomoć" i zaboravila. A on uskoro izraso u lijepu, zdravu biljčicu.

A hladovina? Sigurno im ne odgovara direktno podnevno i poslijepodnevno sunce, jer preko velike površine lišća jako isparavaju a mogu dobiti i opekline po rubovima. Jutarnje sunce im naprotiv pogoduje za bolju cvatnju, a nekim šarenim vrstama i za šarenilo lišća. Općenito, hoste "plavog" lišća traže više hlada, dok ostale bolje podnose nešto sunca, pa čak i filtrirano sunce (kroz lišće).

(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2010 u 18:50
Pa i mislila sam si tako, jutarnje sunce ima mogu priuštiti, ali poslije toga ništa, probat ću pa ćemo vidjeti. Ja sam u Rijeci i čim počme lijepo selim ih u zemlju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 09:39

Jučer sam u inspekciji vrta ustanovila da su hoste već počele provirivati, sjetila se Triše i neprecizne informacije koju sam joj dala. Sorry Triša Ermm, čini se da sam u svađi sa pamćenjem. Prođi nježno rukom po površini zemlje, ako su tvoje počele nicati, a bilo bi logično da jesu, osjetit ćeš čvrste pupove koji izviruju. Držim fige. Lijepo je podijeliti veselje. Smile

(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 12:04
nisi u svadji sa pamćenjem, i meni ne niču prije ožujka, a s obzirom na obilne kiše možda će i kasnije.......
 
Triša,jeli znaš gdje je moja?. D ali ti to liči na sjenu!!!!!!. No naravno ja sam ju tako navikla.....Wink

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 12:30
Evo i moje ljepotice, valjda nisam već stavljala.Smile



I hosta moje mame.


Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 15:22
Ja moje hoste imam svugdje i u polusjeni i na suncu....
Ovima na direktnom suncu, mislim na sunce koje piči cijeli dan, listovi su malo bljedunjavi ali svejedno su OK.
To je ko kad povješate na štrik tamnu robu pa na najveće sunce, nema šanse da ne izbljedi Wink
Neke su već počele provirivati a ove šarenolisne još ne......
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 18:12
Korijenko, šarenoilike idu sporijeSmile

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 20:02
Hvala svima, moje još nsu provirile, ali vjerujem da će uskoro,a onda idu u hladovinu, pa što bude. Ako bi Korijenkino objašnjenje da su listovi na lsuncu malo blijeđi, moglo bi biti da će u hladovini biti tamniji, da ne pada kiša sad bih išla provjeriti dali izviruju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2010 u 09:42
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2010 u 23:02
Ja imam samo ove dvije kao na slici od smrcka, nikako da dođem do drugih, da se s njima susretnem.   Cry
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 12:25
sunceeee, imaš ih naručiti u decori buzet, pogledaj na netu!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 14:41
 hvala antonija, prelistala sam sve njihove stranice i napravila duuugačak popis, morat ću na žalost puno toga izbaciti jer je svota novaca ogromna na kraju.    Big%20smile
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 18:23
I moji su popisi duuuuugi, pa nakraju odustanem od svega jer se prebacim na nešto drugo, pa naletim na Bauhau is sad sam na ogradi od Tise.
 Trebam opljačkat banku, loto nikakako da legne   LOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 20:06
Kad budeš išla u pljačku banke zovi i mene, meni treba veći prostor, kako bi smjestila sve hoste koje sam si bezecirala, o heucerama neću niti zucnuti....
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 22:34
Idem i ja !!!!!smile155
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 22:43
Postoji i ovakva mogućnost odete grupno u razne Bau-maue i ako vidite neke vrste Hosti koje nemate birate onu teglu u kojoj je više Hostica i podijelite trošak, a postoji i jedna divna žena na ovom forumu koja ih ima nekoliko vrsti.
 
Hoste su predivne biljke, očaraju te svojom raznolikošću i brojnošću pa kod nabavke često kroz glavu prolazi "da li ju već imam?"
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2010 u 07:43
Imala sam veliku starinsku hostu, jako staru, visoka je bila sigurno 80 cm, sa cvijetom, cvijet je bio ogroman na dugim stapkama bijelo-rozi, roza je vukla na ljubičastu(lila), jako mirišljavi, listovi veliki naborani. Cvala je od 8 do 9 mjeseca. Nisam je našla takve nigdje na slikama, a majstori su mi je uništili, nisam ju stigla iskopati. Ako netko zna o kojoj se hosti radi bila bi zahvalna za pomoć.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2010 u 12:27
pa valjda će ona potjerati u proljeće ako nisu nasuli beton preko nje!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2010 u 16:20
Upravo sam pročitala da su voluharice veilke ljubiteljice rizoma hoste i da ju mogu totalno dokrajčiti.

Primjetila sam na proljeće aktivnosti oko rizoma, ali su rizomi tek dabujavali ( kod mene u zemlji nestanu rizomi, a ostanu neke niti od hoste). Vjerojatno sam spasila hostu prekopavanjem što potjera voluharicu.

U proljeće moram prebacivati biljke na novu lokaciju i sve ću ubaciti u zaštitne mreže. Voliharice su mi uništile dvogodišnje krizanteme, popolovile gauru....baš izluđuju... ali bit će kućica sa delicijama za voluhariceSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.