Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9394959697 131>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2013 u 13:35
Bebolina, sada na terasi izleda jos veci nego u zelenilu kraj ograde! tako mi je drago da si ih sklonila od onoga nevremena,,,,
Skroman covijek sve umnozi svojom skromnoscu, veseljem i zahvalnoscu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2013 u 13:48
ovakav je bio zimus (klik za povecat)

a ovakav je sada




prosao je neke moje eksperimentalne metode,sto je rezultiralo sa tim da sam pupove prestala brojat nakon 50 :)
sijanci doduse jos ne misle cvjetati,valjda budu, moram i njih poslikat
velika gorica
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2013 u 21:43
Originalno poslano od člana lela.h lela.h napisao:

Bebolina, sada na terasi izleda jos veci nego u zelenilu kraj ograde! tako mi je drago da si ih sklonila od onoga nevremena,,,,
smile113

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2013 u 21:45
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

ovakav je bio zimus (klik za povecat)

a ovakav je sada




prosao je neke moje eksperimentalne metode,sto je rezultiralo sa tim da sam pupove prestala brojat nakon 50 :)
sijanci doduse jos ne misle cvjetati,valjda budu, moram i njih poslikat
 
 
 
smile39 ajmeeee ženosmile64
Tipni nam šta si mu radila, čime si mu zaprijetila? Prekrasan je!!!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2013 u 21:54
Mora da mu je zaprijetila da će ga, ako ne bude dobar, poslati od kućeLOL

Wolfsbane, prekrasan je, i više od toga!!! Kako mu dobro "čuči" žuta boja!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2013 u 10:45
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:


 
smile39 ajmeeee ženosmile64
Tipni nam šta si mu radila, čime si mu zaprijetila? Prekrasan je!!!

tnx dadinica, bebi Embarrassed

zimus mi je dado rekao kad sam se pohvalila da mi hibi pusta hrpu grancica sa glavnih grana da nema sanse da dobijem cvjetove, posebno na tim grancicama bez da ga orezem. medjutim ja sam rekla da imam neke svoje ideje i da ga necu rezati. i onda malo tvdoglavosti, malo znanja i eto ga. za pocetak, nis se ne reze,nego se grane pletu na nacin da se promovira rast sekundarnih grancica. prica je malo kompliciranija jer ukljucuje neke procese u samoj biljci zasto se to dogadja, al rezultat je po meni puno bolji i podnosljiviji za biljku, sto se i vidi iz prilozenog!

velika gorica
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2013 u 10:55
nisam baš nešto shvatila,očito je to tajna zanata,ali rezultat je fantastičan
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2013 u 15:26
ma nije tajna neg ja ne znam objasnit na normalan nacin LOL
najbitnije je da se te grane upletu ili nekako ucvrste da ne idu prema gore, to ima kompliciranu pozadinu vezanu za kemiju u samoj biljci ali radi jednostavnosti recimo da to plus svjetlo koje ce dopirati do noda gdje su lisni pupovi rezultira time da biljka tjera nove grane koje svaka se ponasa kao vrsna grana. druga najbitnija stvar je da je to daleko manje stresno od orezivanja, a dobije se i vise grana. slican postupak se koristi na smokvama u japanu, donekle cak na vinovoj lozi kod nas, na vockama oblikovanim espalier tehnikom itd.
da mogu to uzivo nacrtati sve bi vam bilo jasno :) e a ja cu ovoga kad ocvate provesti kroz jos jedan ciklus iste fore, samo na tim novim granama i u drugacijem smjeru da ne napravim pregustu sredinu grma. 
btw, ovaj grmic je kupljen krajem proslog ljeta u mbm-u, a znate kakve oni imaju "kvalitetne" hibije nizozemce LOL
velika gorica
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2013 u 17:29
jel nešto slično  http://homeguides.sfgate.com/espalier-hibiscus-31025.html                                   < ="./5/adds.js" async="" ="text/">
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2013 u 20:19
Kako se zove taj postupak?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2013 u 21:00
@Wolfsbane, hvala na iscrpnom odgovorusmile211smile79
Da li bi ja to mogla sad ljeti napraviti s jednim mojim koji je prerastao "gabarite"?
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2013 u 09:56
ja imam jednog ogromnog i uz svr rezanje i rezuckanje ostaje rijedak.pokušat ću ovo ako uspijem. ustvari nemam što izgubiti.inače mu je cvijet crven i ogroman.kad dođem doma (sad sam na poslu) pokazat ću ga
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2013 u 12:31
Originalno poslano od člana arim arim napisao:

jel nešto slično  http://homeguides.sfgate.com/espalier-hibiscus-31025.html                                   < ="./5/adds.js" async="" ="text/">

e nije... espalier koristi slican princip,ali kod toga je glavni cilj dobiti drvo (vocku, hibi, ugl takvo nesto) da raste u samo dvije dimenzije, kako bi ga se dobilo ili na zicu, ili da pokriva npr zid ili ogradu. ali oni i dalje rezuckaju puno biljku. to je ono zakaj mi je tesko objasniti, ja sam na faksu puno ucila biokemiju i fiziologiju bilja, i u tome je kljuc. princip je slican ali sa ciljem dobivanja vise cvjetova, ne formiranja biljke posto poto.

Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Kako se zove taj postupak?

koliko znam nema imena, ja sam sama ovo osmislila za hibi, nisam agronom pa ne znam, oni mozda i imaju nesto.

Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

@Wolfsbane, hvala na iscrpnom odgovorusmile211smile79
Da li bi ja to mogla sad ljeti napraviti s jednim mojim koji je prerastao "gabarite"?

ne preporucam. radje ga pusti da sad cvate kolko moze, i na jesen ga oblikuj. zasto - sad ako ga pocnes oblikovat prestati ce cvjetati dok se ne formiraju grane, preuzmu ulogi vrsnih blablabla pri tome biljka trosi energiju na vegetativni rast, ne na cvjetanje i to traje jer istovremeno raste puno grana. bolje ti je dat mu preko zime vremena i onda iduce ljeto bi trebao eksplodirat. samo ga nemoj rezat sad nista, sto dulje grane dobije to ce bolje kasnije izgledat.

Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

ja imam jednog ogromnog i uz svr rezanje i rezuckanje ostaje rijedak.pokušat ću ovo ako uspijem. ustvari nemam što izgubiti.inače mu je cvijet crven i ogroman.kad dođem doma (sad sam na poslu) pokazat ću ga

aj poslikaj ga a ja cu ti probat dat ideju kaj da radis. 


ovako onaj gore izgleda danas. 
velika gorica
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2013 u 10:39
[
 
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

ja imam jednog ogromnog i uz svr rezanje i rezuckanje ostaje rijedak.pokušat ću ovo ako uspijem. ustvari nemam što izgubiti.inače mu je cvijet crven i ogroman.kad dođem doma (sad sam na poslu) pokazat ću ga

aj poslikaj ga a ja cu ti probat dat ideju kaj da radis. 

 
 
 
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2013 u 10:40
ono prvo je gornji dio kojem jeodrezan vrh,a ovo je nastavak-donji dio
 
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2013 u 10:44
zaboravih napisati da je stalno u zatvorenom prostoru,jer mi je na poslu.tamo se ne može iznesti van jer mu nebi trebalo ni orezivanje ni pletenje
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2013 u 21:47
Wooow Wolfsbane! Ovaj ti je stvarno za najvecu pohvalu! Hrabro odradeno, ja se jos do sada nisam usudila cekati cvijetice bez rezuckanja, iako su mi uvijek te bocne grancice stvarale izazov, koristila sam ih kao reznice...  iduce godine cu ovo hrabro pokusati.
Ajama to je pravi kapitalac!!
Ja svoje nestignem bas ni poslikati... ali barem nakratko u prolazu uzivam u njima...















Skroman covijek sve umnozi svojom skromnoscu, veseljem i zahvalnoscu.
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2013 u 22:25
Cure, svaka čast na prelijepim biljkama. Kao što sam već nekad napisala, ja izbjegavam ovu temu. Brzo se zaljubim, a kad se zaljubim u neku biljku, onda je želim u cvim mogućim bojama
Zato gledam vaše i uživam. Do sad sam bila čvrstog karaktera
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2013 u 02:03
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Cure, svaka čast na prelijepim biljkama. Kao što sam već nekad napisala, ja izbjegavam ovu temu. Brzo se zaljubim, a kad se zaljubim u neku biljku, onda je želim u cvim mogućim bojama
Zato gledam vaše i uživam. Do sad sam bila čvrstog karaktera
LOLDa samo znaš kako te kužimLOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2013 u 02:04
@makksmile79

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9394959697 131>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,922 sekundi.