Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mravi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mravi

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mravi
    Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 17:13
Sve su mi pojeli Cry

Posadila sam Dalije koje su sijane iz sjemena i već u  tri dana sve su pobrstili a i na ružama sam vidjela sitne rupice i mrave u blizini. Ima li pomoći, moj vrt je pun mrava.


''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 19:04
Mravi i meni ove godine prave problema, sve živo preruju. 
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 19:39
Jedino vam pomaže borba s njima.

- u jesen im raskopavajte mravinjake
- zaljevajte juhom od lovorovog lista
- zalte mravinjak vrelom vodom
- posipajte neopitroid
-navodno ne vole lavandu paje saditi

---------

Mravi

Problem mrava postaje sve veći u svijetu. Teško se mogu staviti pod kontrolu. Tu su neke stvari koje bi trebali znati o tome kako njihovo ponašanje može zadati glavobolje vama i naštetiti vašem domu.

ULAZ – mogu ulaziti kroz najtanje pukotine tražeći slatku i masnu hranu u kuhinjskim smočnicama ili skladišnim prostorima.
MIRISNI TRAGOVI - ostavljaju nevidljiv trag znan pod imenom FEROMON koji koriste kao trag do izvora hrane.
LOKACIJA GNIJEZDA - mogu se izleći bilo gdje - izvan kuće ili u njoj, u tratini, u zidovima, panjevima pa čak i pod temeljima.
VELIČINA KOLONIJA – može brojati od 300,000 do 500,000 i cijela se kolonija može preseliti vrlo brzo ako se smatraju ugroženima.
PRIRODNI PUTEVI ZAŠTITE KOLONIJE – za razliku od njihovih prirodnih neprijatelja, mravlja kolonija može živjeti vrlo dugo. Mravi radnici mogu živjeti do 7 godina, a kraljica i do 15 godina.
NEUSPJEŠNOSTI KOD ˝NAPRAVI SAM˝ - većina ˝napravi sam˝ pristupa samo ubija mrave koje možete vidjeti, ustvari, pravi i efektivan tretman mora ući u sve pukotine i pore te uništiti njihovo gnijezdo zbog nemogućnosti vraćanja u njega. Isto tako kućna primjena ne apelira na to da za svaku vrstu postoji isti način suzbijanja.

http://www.ekocijan.hr/saznajte-vise/mravi.html


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 19:56
Mene je ovo namijalo

Mravi u kući ili stanu? - Evo kako ih se riješiti

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 20:02
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 23:50
Stvarno si se potrudila, hvala.
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
fragola View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Ožujak 2013
Lokacija: Italy
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fragola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2013 u 13:14
ja znam da ne vole skolsku kredu
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.