Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Pronalazak cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Althea rosea – ukrasni sljez
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Althea rosea – ukrasni sljez

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Althea rosea – ukrasni sljez
    Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 13:29
Budući da MM meni ispunjava sve želje oko cvijeća i ja bih htjela njega iznenaditi i nabaviti ovu biljčicu.

Čula sam za nju i nikada je nisam vidjela čak ni na slici.

Dakle svaka sličica , a naravno i biljka su dobro došle.

smile143 znam da ju netko sigurno ima ili mi može reći gdje da ju nabavim.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 13:34

upiši u google u pretragu slika...ima nekoliko slikica

a gdje da ga nabaviš---ne znam :(
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 23:07
Jooooj Iris, tek sad kad vidim još više želim, a pogotovo ovu što piše da je nigra

ma ljudi ovo morate i vi pogledati:

http://images.google.hr/images?q=Althea+rosea+&ndsp=18&hl=hr&start=0&sa=N
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2008 u 06:54
stvarno ih ima predivnih Smile
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2008 u 22:53
TeaK, i ja ju već dugo tražim...bezuspješnoCry
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 21:47
e sad... mozda se varam, ali ovi cvjetovi me jako podsjecaju na sljez koji ljeti raste kao korov po puteljcima naseg kraja

ne mogu reci da su identicni, ali jako, jako slicni
boja je najcesce bijela, ali naidje se i na lila nijansu
stabljika je visoka i na njoj budu cvjetovi (ne na granama)
list je sirok, prekriven dlacicama

a nista, pricekati cu ljeto i kad naidjem na njih slikati cu pa ako zadovoljava pocekati cu da sazrije sjeme i poslati ti

ne znam da li se razmnozava bas sjemenom, ali ne skodi probati


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 13:58
eto jednog sam "upecala" na nasipanom dijelu ispod ceste...odakle je došao tko zna....prije ih nije bilo u mojoj blizini
 
ima još 2-3 ali su narasli  ogromni pa ih nisam mogla izvaditi ccccccccc Tongue
ali tko zna možda u idućoj šetnji pronađem još nekog
 
a sad mi držite fige da se primi i u vrt pa će biti sjemenki Smile
doduše možda ih bude i ispod ceste...al ko zna....nije sigurno
 
 
 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 14:02
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

e sad... mozda se varam, ali ovi cvjetovi me jako podsjecaju na sljez koji ljeti raste kao korov po puteljcima naseg kraja

ne mogu reci da su identicni, ali jako, jako slicni
boja je najcesce bijela, ali naidje se i na lila nijansu
stabljika je visoka i na njoj budu cvjetovi (ne na granama)
list je sirok, prekriven dlacicama

a nista, pricekati cu ljeto i kad naidjem na njih slikati cu pa ako zadovoljava pocekati cu da sazrije sjeme i poslati ti

ne znam da li se razmnozava bas sjemenom, ali ne skodi probati


 
to je to Natalija....misli na nas Big%20smile
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 15:39
Jako dobro. Iris imaj me u vidu....smile58
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 13:11
vec sam neke snimila usput, onako na putu, ni u cijem dvoristu i samo cekam da pocnu praviti sjeme
nadam se da ce sve ici po planu i da cu vam uspjeti nabaviti sjemenkiceThumbs%20Up
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 20:28
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

vec sam neke snimila usput, onako na putu, ni u cijem dvoristu i samo cekam da pocnu praviti sjeme
nadam se da ce sve ici po planu i da cu vam uspjeti nabaviti sjemenkiceThumbs%20Up

smile58smile58smile58smile58smile58smile58


Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 21:05
Ma, tea pronaći ćemo mi nju za tebe!   Wink
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 21:10
pa naravno da ćemo pronač Tongue
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 21:07
..... a tek nigra što je krasna, jeste li vidjele???
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 21:05
Kad je najbolje vrijeme za presaditi ga? Da znam ići "žicati"(silvek,bum za tebe nekaj nažicala)kod mamine susjede.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 21:08
nisam neki stručnjak al sam primjetila da ima dubok
korijen pa ga treba presađivati dok je mali...bar mislim Tongue
 
radije pokupi sjeme kad ocvate....za svaki slučaj ako kod mene nešto bude zabrljano LOL
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 21:20
Kod tebe nema tamnocrvenog,mislim da ima ili dupli cvijet ili je neki ogroman.Moram toga  nabaviti.Ma bumo mi bagerom to iskopaliLOL
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 21:23
a jel...to je neki lijepi...ajd po bager LOL
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2008 u 09:54
Nemam poima kad i kako se razmnožava. Ne znam kakav ima korijen, ali u zadnje vrijeme ih primječujem sve više i više i ne da su krasni, nego su prekrasni. Ima ih u toliko boja da je to nevjerojatno, a ja nemam niti jednoga i moram priznati da nigdje nisam ni u dućanu našla sjeme. smile43
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2008 u 10:38
Ni ja nisam po dučanima vidila sjeme....valjda misle da je to neatraktivno...tko bi znao
ali svi smo u akciji....pa će biti nešto od toga Smile
 
čekam da se kod mene osuši ali baš mu se ne da Tongue on bi još bio zelen....pa ne znam kad ću pokupiti sjeme
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.