Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gerber - lat. Gerbera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gerber - lat. Gerbera

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Gerber - lat. Gerbera
    Objavljeno: 14 Kolovoz 2007 u 14:58
http://www.cvijet.info/savjeti/kategorije/2/savjet/154.aspx

Ove sam nedavno dobila na poklon pa pisite sve kaj znate o njima
123
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2007 u 20:08
Izgleda da nitko ništa ne zna o njima.Ja pišem al ne znači da znam ištaLOL
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 22:51
Moja prijateljica je imala takvu,pustila ju je vani po zimi pa je umrlaUnhappy
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 11:59
Samo ju treba unesti preko zime u nekakvu hladniju ali svijetlu prostoriju.
I gerber ostane bez problema!!!
 
Ja sam ga imao godinama! Preko ljeta vani, a kada zahladi kraj 9 - 10 mj. unesem ga u podum i redovito zalijevam.
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 23:26
Ove sam godine kupila nekoliko ocvalih gerbera na sniženju u kauflandu, i posadila ih na polusjenovitu gredicu. Zanima me ima li tko kakvo iskustvo s njim i da li možda više vole sunce, prvi sam ih put ove godine sadilaSmile
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 23:46
Ja ih posadim u sjenu jer traže puno vode, kod mene s tlo brzo isuši pa sam probala u hladu i skoro cijelo ljeto je imao pokoji cvijet. Sad imam visoki, a prije sam imala niski, bila sam jako zadovoljna s njim.
život je more
Na vrh
Točkica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Točkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2009 u 10:19


Dragi forumaši!

Ovih sam dana u Konzumovoj cvjećarnici vidjela prekrasne lončanice sa gerberima.

Kakva su vaša iskustva sa gerberima kao sobnim biljem? Jesu li to trajnice i kako se ponašaju u kući?

Rado bih nabavila jednu lončanicu jer su mi se silno svidjeli, ali malo znam o njima pa molim za savjet.

smile99
Na vrh
Neva View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Neva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2009 u 10:25
Ti kao da sljedis moje korake u nabavci! LOL Ovako... moji gerberi, koje sam nabavila u ljeto, ocvali su i od onda samo pustaju nove listove, ali cvijeta ni za lijek. Buduci da im treba puno sunca za cvijet, drzim ih na juznom prozoru, ali se cini kao da im je tamo previse vruce i zna se dogoditi da listovi kljoknu... Prije tjedan dana sam primijetila po dva malena zametka cvijeta kako njuse svoj put iz oba gerbera koje imam, ali da li ce od toga nesto biti, nemam pojma... dakle - uglavnom - nisam sasvim sigurna da su gerberi za kucu...
Konacno sam pronasla mjesto na kojem blistam.
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2010 u 21:27
ima li netko iskustva sa sobnim gerberom ?
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 21:06

Dobila sam ovaj gerber, mali je, u malom važu i neznam što da radim sa njim? Da ga posadim u veći važ, sada ili da ga stavim odmah u vrt. Neznam dali je to kućna biljka ili ipak treba u vrt?

Molim vaša iskustva i pomoć.
 
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 21:08

Koja je to razlika između sobnog i vanjskog?

Kakav je onda ovaj moj?
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 21:24
Nigdje u knjigama nisam našla da postoji gerber i sobni gerber. To je čini mi se ista biljka - trajnica je, odnosno višegodišnja,
Cvjeta od 6 do 9 mjeseca, voli potpuno sunčano mjesto.
Potrebna mu je rahla i propusna, zemlja, bogata organiskim tvarima s malo vapna.
Zaljevati treba često, ali ne preobilno, paziti da se voda ne zadržava oko korjena.
 
Evo toliko do mene iz knjiga koje imam.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 22:09
Da ima zaista dobar opis ove biljke, ali ne znam ako ona spada u sobno bilje, ili možda spada, sad ni ja ništa ne kužim.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 19:52
Moj gerber u vrtu.
 
Na vrh
sunce :) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunce :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 21:03
Ja sam ga imala po ljeti,stanovao je na sunčanom mjestu i tražio dosta vode,imao je faze kada je cvjetao i kada bih opet dugo čekla na cvijet al svake godine mravi ga srede,špricala i stavljala sam sve i svašta ali gerberić je fasovao,ali super je kod njega ako mu se koji listić odlomi,samo ga se stavi u zemlju i za čas se uhvati a i prekrasni su :D
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 22:40
U knjizi "Cvijeće u vrtu" u izdanju Mladosti, Zagreb, 1971., za koju je tekst napisala dipl. ing. Truda Furač, piše:




“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2012 u 19:55
Tko ima gerbere!  Kad im je period mirovanja, u kakvom su vam sad stanju. Pitam jer sam si ja danas kupila 2 kom. a neznam puno o njima.
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 23:31
Gerberi mi niču.Mogu li već ovog ljeta cvijetati?
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 16:29
oni koji imaju gereber ne pisu svoja iskustva,ja koja ih nemam ove god cu ih nabavit jer ih ima kikach a odusevili su me jer su joj cvali cak do 12 mjeseca..evo i sad naveliko cvjetaju ,znaci  sve u svemu gerber cvjeta od proljeca do kasne jeseni 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 19:00
Cvjetali su ovo ljeto, cvjetaju i danas!

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.