Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Badem, bajam, mendula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Badem, bajam, mendula

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 22:07
Fatka ja u Rijeci imam pravu mendulu iz ploda, sama se zasadila, to je znači iz sjemenke i nije se trebala cjepiti. Uostalom probaj.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 22:36
Triša, da li ti radja i koliko treba od sjemenke do cvjetanja i da li su potrebne dvije radi oprasivanja? Uhu koliko ja tebi postavi pitanja.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 17:39
juhhhu... evo i mene ovdije(ak me primateEmbarrassed),naime ja sam se jako razveselila ovih dana jer mi je izašao iz sjemena badem koji ima"mekanu koru"..e sad da li itko zna nešto od ovoe vrste..dobila sam na dar par komada i eto samo jedan je uspio izniknuti..
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 17:45
e dok sam ja ovo pročitala od Božikovine oči su mi iscurile..ajmo kratko malo pitanjce ..zar za oprašivanje netrebaju samo pčele,bumbari..ili mora biti i drugi abdem da se nadovežem  na Fatku (Triša ja sam prava kontinentalka pa nemam veze sa bademima)Winkali evo trudimose ukolopit se u dalmoške okvire to znači moram imat i badem..baš sam vesela kaj je izniko
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 17:52
Ne bih znala kakav je to badem meke kore, jer kod nas takvog nema, ima normalnu tvrdu ljusku kakve se vide na placu i u trgovinama i unutra sjemenku.
Iz sjemenke imam jednu dvije godine ,ali još nije cvjetala, vjerojatno ni neće tako skoro.
Veliku koju imam u dvorištu sam nasljedila od prijašnjih stanara, pa ne znam koliko je stara, ali sigurno preko 30 godina, uvijek ima cvijet i plod, nekad više nekad manje, ništa se ne brinem oko nje, ona je tu i gotovo.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 18:45
Originalno poslano od člana Duda-Lave Duda-Lave napisao:

juhhhu... evo i mene ovdije(ak me primateEmbarrassed),naime ja sam se jako razveselila ovih dana jer mi je izašao iz sjemena badem koji ima"mekanu koru"..e sad da li itko zna nešto od ovoe vrste..dobila sam na dar par komada i eto samo jedan je uspio izniknuti..
 
imam i ja jednog.....isto je narastao iz ploda
samo dugoooo nije dao plod....nisam točno sigurna ali mislim da mu je ovo sedma ili osma godina....ove godine napokon ima ploda...nema ih puno ali super što ih napokon ima
možda ga je trebalo kalemiti pa bi prije rađao?
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 18:58
Triša to je fakat meka kora možeš ga satrt prstima,liči na tvrdu koru ali je malo hrapavija,i ima fini plod,eto Iris ga ima al očito ču pričekat malo na plod..ma neka super je što mi je uopće iznikao..sad sam na muci gdje ga posadit?..najbolje meni u spavaću sobu samo tamo imam mjestaWink mislim da bi me MM smile232 
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 12:00
voki imamo isti avatar pokušavam ga promijeniti ali ne uspijevam molim te nemoj me grdit
   smile155bademe imam zasađene u vrtu dvije godine kontinentalni kupljeni u rasadniku u Osijeku mora bit muški i ženski tako mi rekoše prve godine imali smo 16 plodova a ove vidim bit će ih puno više
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 22:30
 Bajame kod nas rastu same...istina je da je to drvo koje najprije procvjeta, pa se kod nas nekad i u siječnju nađe rascvjetano stablo...stvarno ne znam kako s mladicom jer one ovdje non stop izbijaju oko starog stabla i siječemo ih...nisam nikad cula da treba biti muško i žensko stablo...nama na jednoj njivi raste jedno jedino i daje velike plodove "slatkog" okusa, a u vrtu imam dva stabla i ti su bajami gorki za poludit, ne možeš ih jesti..ta cemo stabla posjeći jer i smetaju u vrtu...zalijevanje? ma tko troši vodu na njih? podnose sušu bolje negi išta....

  Eto, ne znam jesam li ista pomogla, ali to su moja iskustva s bajamima pa sad možda i pomogne u zaključivanju....
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 12:27
frida stvarno ne znam, htjela kupit jednu sadnicu a rekli moram dvije zbog oprašivanja,jedna ima dosta plodova a druga smo poneki
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 08:24

Evo slika jedne mendule u cvatu!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 10:33
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.