Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zvončike - Campanula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zvončike - Campanula

 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Zvončike - Campanula
    Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 15:57
mislim da jos nisu spomenute zvoncike pa otvaram temu o njima

ja ih obozavam - ponajprije zbog plave boje, a i zato jer su jako zahvalne i lake za odrzavanje

najcesce se koriste kao biljke za kamenjar ili za obrubljivanje jer su prilicno niske (iako ima i "visih" vrsta)

evo pronasla sam jednu sliku svojih, ali kad na proljece opet procvjetaju nadam se da cu ih uhvatiti u punoj ljepoti i pokazati vam ih

slikano je prosle jeseni kad su jos imale zakasnjele cvjetove

ja imam 2 vrste, mada imam jos 1 za koje nisam 100 % sigurna
imam ih i u pitaru/tegli i u zemlji

podnose i vruce i hladno vrijeme - ne treba ih sklanjati zimi
jedino sto tesko podnose su puzevi koji obozavaju grickati listice mladih biljcica

razmnozavaju se dijeljenjem busena najesen ili u proljece





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2008 u 14:01
Bravo!! To sam dobila prošle godine od kume i uvjerena da je ljetnica! Kako je mala nastavila rasti unjela sam ju u kuću i čudim se kak to da je još živa!

Znači može biti i vani! Hvala!
Sad sam baš happy smile112
 
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 10:04
Andrea- kad ova mala naraste mislit ću i ja na tebe, a ti samo kreni i u Varaždin- nikad se ne zna!

 
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 21:44
Bok!smile79
Ja sam ljubitelj campanula! Imam bijele i ljubičaste (niske, puzajuće) . Nisu zahtjevne u uzgoju, dugo cvjetaju..... jednostavno prekrasne!
Evo slikica (slikano lanjske godine)
Bijela i ljubičasta zajedno;
Samo ljubičasta;
Samo bijela;
 
 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 22:06
Prekrasne su! Bila sam u dilemi kupiti ih ili ne jer nisam znala da su trajnice i da se mogu saditi van. (našla sam ih u dućanu među sobnim cvijećem) Sad ih definitivno kupujem!
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 22:39
Ja sam kupila sjemenke dvogodišnjih visokih, inače ih zovem "bakin" cvijet jer sam ih kao djevojčica zapamtila! Ova vrsta koju sam ja kupila prve godine ne cvijeta, ali iduće godine su smile105
Jedino ovoj mojoj vrsti je mana kaj nakon nekog vremena (vjerujem zbog oborina koje traju kad one cvjetaju) posmeđe i više izgledaju trule nego... kao da stvaraju sjemenke.... Confused  Možda sam u krivu... ali... tako meni djeluju!

Za trajnice ću ja na obadvje strane i k shashi a i sefleri, čini mi se, da se osiguram!!! smile156
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 22:40
SilveK, nisu sve campanule za van. Postoje i "sobne" koje se zimi trebaju pospremati na zaštičeno mjesto.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 20:49
Hvala Kika! Budem još pitala kod kupnje kakve su (da se ne zeznem...)
Na vrh
Sensa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sensa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 22:33
Evo je mala slatkica. Samo izbacuje nove cvetice i stoji na juznoj strani terase.
           
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 18:48
moje su ovih dana u punom sjaju pa da vam stavim sliku da se uvjerite





ove su malo drugacije






jedina mana im je sto ne mirisu, ali nista nije savrseno



Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 19:35
natalija prekrasna je, a danas sam je kibicirala u konzumu, ali malo je imala cvjetića, a činilo mi se puno 35 kn - možda sam ipak trebala uzeti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 21:58
Triša, i ja sam ih gledala prije par tjedana i bile su 50 kn, pa se nisam odlučila. Baš sam si i ja mislila ići ih ponovo pogledati, možda je manja cijena. Wink
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 22:02
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

moje su ovih dana u punom sjaju pa da vam stavim sliku da se uvjerite
jedina mana im je sto ne mirisu, ali nista nije savrseno

 
ma bilo bi previše da još i mirišu Smile
 
smile71
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 22:36
Ovo je plavo ludilo.smile93
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
VERA1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VERA1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 23:07

Natalija prekrasne su, moje još ne cvatu , dobila sam mali štručak od šogorice i jedva čekam da počnu cvjetati . Pošaljem sličicu .

Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2008 u 00:27
Društvo, danas sam ostala zbunjena. Bila sam u MBM-u i u dijelu "Ljetnog cvijeća" naišla na campanulu. Djelatnica koja se tamo zatekla nije mi bila sigurna dali je to trajnica tj. odgovor mi je dala "Odite na dio sa trajnicama pa ćete naći nešto slično." To me naravno zbunilo.
Koja su vaša iskustva? 
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2008 u 00:59
Andrea01, ova na Natalijinoj prvoj slici je trajnica. Imam je već par godina vani, na gredi i  nikad nije smrzla. 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 07:59
ove sto ja imam su definitivno trajnice, sa obje slike

a sad da li su u pitanju bile neke druge vrste... lako moguce

jednu godinu sam i ja kupila neke zvoncike koje mi nisu prezimile vani, ali njima su i cvijet i list bili drugaciji
Na vrh
Sensa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sensa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 00:06
Natalija prekrasno je. Evo mojih campanulica bela i plava.


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 16:11
krasne su, pogotovo ova bijela smile71

nazalost, jos nisam naisla na bijelu uzivo
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.