Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zvončike - Campanula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zvončike - Campanula

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2010 u 20:36
Makk kako prelijepa kombinacija bijelih campanula i ljubičastog liatrisa.
Jel ima treba puno vlage ljeti?
Lijepi pozdrav
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2010 u 20:47
Hvala Retriver Sara. Ovaj ljubičasti cvijet pored campanule nije liatris, nego ljubičasti lupinus, koji je na kraju cvjetanja i sa puno sjemenih čahura.
Kod mene je prilično vlažno, ali dobro uspijeva i na suhom mjestu.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 15:30
Oprosti na zamjeni, učinilo mi se da je liatris . Kad vidim tako nešto lijepo uvijek prvo postavljam pitanje o potrebi za vlagom, zbog mog vrta, voljela bih imati takvu kombinaciju u vrtu. taj lupinus je neka druga vrsta u odnosu na onog puno višeg? Nadam se da pitanja nisu preglupa i da se nećeš smijati, ali nemam te biljke i ne znam ništa o njima.  
Lijepi pozdrav                                                   
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 20:29
Draga R.S., naravno da pitanje nije glupo. Pošto sam relativno nova na ovom forumu, uspjela sam pročitati samo jedan mali dio, tako da još nisaam stvorila pravu sliku odakle je ko. Predpostavljam da ti živiš negdje u primorju (možda griješim),a ova campanula sasvim dobro raste i na suhom tlu, pa je bez dvoumljenja možeš nabaviti.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2010 u 17:43
Draga Makk živim u Zg, a ovog proljeća ću probati s campanulama. Moj vrt  u Senju funkcionira po sistemu elimenacija - što preživi sušno ljeto, tako da većina biljaka ima samo jednu šansu. Ako opstane, dobro je došla.
Lijepi pozdrav          
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2010 u 10:43
makk ja imam takve ljubicaste zvoncice... nadam se da cu uspjeti nabaviti bijele... sara oni ti rastu tu kod mene bez problema zimi... jos neznam samo za one male sto si vidjela kod jezerca onog to cu ti reci kad zatopli ali mislim da ce prezivjeti 
Per aspera ad astra.



Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2010 u 19:53
Sada vidim da imamo ovu temu i da su moje kao natalijine i hoyine, a ako cjelo ljeto kod Hoye uživamo u njenim cvjetovima, valjda će tako biti i kod mene, bez obzira koja je vrsta, ali očito je cmpanula isophylla.

Sobna cjetajuća biljka koja dobro cvjeta na istočnom prozoru, ali procvjetat će i na sjevernom. Kad je u cvatu, treba je zaštiti od najjačeg sunca. Najbolje ju je nabaviti u srpnju ili kolovozu.

 

Ako želimo da nam biljka stalno cvjeta, jedanput tjedno je nadohranjujemo otopinom gnojiva za cvijeće. U doba cvjetanja redovito uklanjajte ocvale cvjetove, jer će biljka inače stvarati sjeme i nepotrebno se iscrpljivati.

 

zvoncic2.jpgNakon cvatnje dugi izboji se mogu oštro prikratiti, čak do ruba lonca. Tijekom zime biljku treba držati u prohladnoj prostoriji u kojoj se ne grije. U to vrijeme ne treba mnogo vode niti gnojiva.

U rano proljeće presadite je u svježu zemlju za cvijeće. Tada se može razmnožavati i reznicama. Mladi izboji stvorit će u vodi dovoljan broj korjenčića. Može se uzgojiti i kao viseća biljka, a osim vrsta s bijelim cvjetovima postoje i one s plavim.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2010 u 09:24
Confused hm, sad sam zbunjena, mislila sam da je campanula samo vanjska biljka, prošle godine sam na sniženju uzela 2 sadnice i odmah ih posadila vanka u zemlju, žive su. Naziv je bio Campanula-, pa sad ti budi pametan.
Da li se po cvijetu ili listićima mogu razlikovati unutrašnje/vanjske campanule?
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2010 u 10:05
Ne znam baš puno o campanulama, lani sam je prvi put kupila u Decori i to je campanula portenschlagiana i ona je zimzelena, zato sam namjerno birala nju. Ima u njihovom katalogu više vrsta- u plavoj i bijeloj boji
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2010 u 11:09
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:


Ne znam baš puno o campanulama, lani sam je prvi put kupila u Decori i to je campanula portenschlagiana i ona je zimzelena, zato sam namjerno birala nju. Ima u njihovom katalogu više vrsta- u plavoj i bijeloj boji

Dobro si odabrala OTOK.
Drugi naziv za campanula portenschlagiana je Dalmatinska Campanula. Pa gdje bi mogla bolje uspijevati nego u Dalmaciji. Ako joj poslije cvjetanja otkineš iscvale cvjetove, cvjetat će ti po drugi put.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2010 u 13:14
U svakom slučaju ova od Otok je vanjska sigurno, a moja "sobna" najvjerojatnije nije, iako ću je ja iznijet van, pa kako joj drago.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2010 u 13:18
Evo campanula koja raste već godinama vani i izdržala je sve zime i minuse. Valjda se dobro vidi i list i cvijet da se može usporediti:
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2010 u 13:59
hoya, jel to mama od one "moje"?  Dalmatinka? 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2010 u 14:30
Hoja i cvijetovi i listovi savršeno odgovaraju mojoj, a imam ja i sjemenja od tvoje, bar mislim da je to to. Posijala sam ga jučer pa ćemo vidjeti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2010 u 14:35
Je Sara, sutra ti sadim polako.
Triša, ako ne niknu klijanci, spremit ću ti opet.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2010 u 14:43
hoya jel ta tvoja campanula puzava....odnosno dali cvijeta na dugim stapkama

Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2010 u 15:05

Tražila sam ljepše slike, ali, k'o za inat ne mogu naći. Uglavnom je u doba cvatnje kao ova bliže zidu. Ne znam kad i kako sam slikala ovaj dio gdje je rijetki cvijet. Ili je od svjetlosti. Bo?

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2010 u 15:06
Sjećam se toga uživo, nadam se da će i voe godine taj dio tvog dvorišta biti isti, iako smo mi dosta toga očerupali.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2010 u 15:09
Triša, ona se lijepo širi, ni ne vidi se da je netko dirao!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2010 u 15:24
Hoya, campanula ti je prekrasna.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.