Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gomoljasta Begonija - Begonia sp.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gomoljasta Begonija - Begonia sp.

 Odgovori Odgovori Stranica  123 15>
Korisnik
Poruka
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Gomoljasta Begonija - Begonia sp.
    Objavljeno: 09 Travanj 2007 u 18:01
Meni su najdraže ove male semperflorens. Neumorne su u cvatnji. Stalno tjeraju cvijet za cvijetom, vesele su onako s mnoštvom sitnih svjetića. Ima ih sa zelinim i s tamnim, bakrenim listom, a cvjetići mogu biti bijeli, rozi ili crveni. Što je najvažnije dobro podnose sunce.
Onim gomoljastim s velikim cvjetovima kod mene je prevruće.




Ažurirao flora - 09 Travanj 2007 u 18:02
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2007 u 19:25
ja volim begonije zato sto su jako zahvalne i sto stalno cvjetaju moja je procvjetala [IMG]smileys/smiley1.gif" align="middle" />
ima vec slikica na forumu
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2007 u 20:22
Gomoljaste, krupnocvetne begonije kupim svake godine za balkon, ali u toku zime mi skoro svi gomolji propadnu. Ima li neko recept za čuvanje gomolja? Probao sam da ih preko zime vadim iz saksija i da ostanu u saksijama, ali rezultat uvek isti... Preživi samo 2-3 od desetak komada.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2007 u 22:18
Ja ih nemam, jer im je prevruće kod mene na balkonu no moja seka ih svake godine obavezno sadi. Ona u jesen kad se listovi počnu onako sušiti i propadati prestaje sa zaljevanjem i onda kad se stabljika sasvim osuši odreže je, a ponekad se ona i sama odlomi. Gomolje zajedno sa zemljom no potpuno, potpuno suhom stavi u podrum. Ne zalijeva ih i ne dira cijele zime, a onda na proljeće (ove godine kako je rano krenulo toplo malo je uranila pa su neko vrijeme smo čamile ni znaka života nisu pokazivale da bi sad pomalo počele izvirivati iz zemlje) presadi i pomalo počne sa zalijevanjem.
Uglavnom joj sve prežive. Mi smo u Primorju, zime su blage pa je dosta tog sadnog materijala puno lakše održati nego u područjima gdje su velike hladnoće.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2007 u 19:48
Nina begonijice su super...Clap Ja sam ove godine posadila žute -duble jellow begonije i već su iznikle ispod podivljalih ivančica...nadam se da će ih zaštititi od velike vručine..Jučer je bilo takvo nevrijeme ali sva sreća nije pokidalo lišće..Wink a kad bude cvijet -normalno da ćete vidjeti...slikice 
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2007 u 18:58
imam jedno pitanje
danas nasla u nekim sjemenima bog dragi zna od kada par begonija koje su pustile vec male klice ja sam ih posadila u saksije i pokrila najlonom
e sad pitanje je sta mislite da ih nisam malo kasno posadila jer druge mi vec odavno cvjetaju
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2007 u 19:08
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

imam jedno pitanje
danas nasla u nekim sjemenima bog dragi zna od kada par begonija koje su pustile vec male klice ja sam ih posadila u saksije i pokrila najlonom
e sad pitanje je sta mislite da ih nisam malo kasno posadila jer druge mi vec odavno cvjetaju


Dina ako su proklijale to znači da misle ozbiljno...Clap krenuti dalje...


Ažurirao Donata - 30 Svibanj 2007 u 19:08
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2007 u 19:17
ja se nadam da ce krenuti
u kakvim su uvjetima opstali necu ni pisati
ali nadam se da ce one biti moji mali heroji
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2007 u 19:37
Dina sjeti se one dicentre-srdašca...naumila je krenuti i sad je već pravi mali grm...ClapClap Tako će i tvoje begonije...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2007 u 19:50
nadam se Donata
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2007 u 20:56
U iščekivanju nekog ko zna nešto o begonijama, da ja nekaj velimBig%20smile
Dina,pa begonije imaju gomolje koji se mogu izvaditi iz zemlje i u proljeće posaditi?!!! Tako ne zauzimaju mjesta puno a na proljeće ju imaš.E da,negdje sam pročitala da se begonije mogu pelcati,ono otkineš grančicu i zapelcašEmbarrassed.Probaj ih tako razmnožiti.Ja mislim par grančica probati tako.
A sad dajem riječ znalcimaLOL
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2007 u 22:03
Poslušaj Shashu i sačuvaj gomolje do proljeća.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2007 u 17:38
budem probala
hvala shasha
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2007 u 20:37
Nemoj se meni zahvaljivati ja samo velim kako bi to moglo biti.Zahvali se Kiki,ona veli da to tako može(ak ne uspiješ nek bude ona kriva)smiley_147smiley_147smiley_147
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2007 u 21:39
Nema frke, snosim krivicu osim ako ne uginu od vlage.Approve
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2007 u 21:47
Ajde hvala Kika,ja već snosim krivicu što je Dini odapela lavanda(iako stvarno ne znam kak je to uspjela izvesti)smiley3
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2007 u 10:29
Ja sam ih ove godine isto nesto zasadila ali jako kasno pa sam mislila da su mi zbog toga tako slabe a sad vidim da ne smiju biti na direktnom suncu a moje jesu.Uglavnom sad nisam ziher dal da ih opet presadujem u sjenu (sa petunijama su na prozoru) ili da ih ostavim sad do jeseniQuestion
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2007 u 17:04
Stavi ih na istočni ili sjeverni prozor i bude im tamo O.K.
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2007 u 17:42
Ma bed je kaj su mi sa pelargonijama i bacopama u onim dugackim plasticnim zardinjerima na prozoru pa ih ne mogu maknuti,jedino presaditi.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2007 u 20:16
Ako imaš istočni prozor, tamo možeš staviti i pelargonije i bacope.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.