Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gomoljasta Begonija - Begonia sp.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gomoljasta Begonija - Begonia sp.

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 15>
Korisnik
Poruka
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2007 u 18:37
zaboravih reci da su prelijepe
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2007 u 18:51
...dina, sta mislis da ihsada presadjujem ili ostaviti za proljece?
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2007 u 19:11
ja bi ih sad presadila
ali pokusaj da ih sa zemljom presadis
tako da im korijen puno ne diras


ja sam svoje isto tako presađivala
i sad imam 3 iste saksije
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
lily13 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lily13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2007 u 17:12
bok,ljudi!tih begonija(ili kako već)su prepuni balkoni moje kuće!!ima ih u raznim bojama,i jako su lijepe,Smile,ali meni jaaaaaaaaaako smeta njihov "miris"!nije nešto posebno jak,ali nije ni ugodan!!dali sam ja ludaTongue,ili ta biljka baš i ne ispušta najopojnije mirise???
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2007 u 17:29
Neznam ja ih imam na balkonu, cijelo cudo i nikakav miris nisam osjetio
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2007 u 19:51
 ni ja ništa ne znam o njihovu mirisu...Unhappy
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2007 u 20:01
mozda je begonije pomjesala sa nekom drugom biljkom
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 08:05
ni moje ne mirisu...lily, a da ti nama to slikas da vidimo jesu to begonije ili nesto drugo?
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 21:38
Originalno poslano od člana aurora2 aurora2 napisao:

ni moje ne mirisu...lily, a da ti nama to slikas da vidimo jesu to begonije ili nesto drugo?




Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 10:31
moje ne mirišu smile60
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 06:40
ja sam jučer kupila (muž me nagovorio - nisam ja kriva) begoniu elatior (tako piše na deklaraciji) a kad sam pogledala vaše sličice sliče mi na ove žute od administratora i voki, ima iste tako žute listove. jel mi može netko od vas reć kako se ova vrsta održava i gdje se drži (moja je na balkonu)?slikat ću je kad stignem pa vam je pošaljem
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 06:41
mislim žute cvijetove a ne listove(joj dok gledam biljke sva sam zbunjena)
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 11:47
Sto se tice begonije ona ti je dosta osjetljiva na hladnocu tako da ne preporucam da jos bude vani(mislim da i na mediterani nije jos toliko toplo). Ako ju drzis u kuci neka bude na suncanom mjestu ali ne na direktnome suncu da joj ne spali lisce...
 
Poljevati umjereno, probati prstom kada je zemlja suha te tada politi... a ljeti ve na blkon ili terasu nije btino gdje svugdje je predivna jedino neka bude u hladu ili jedan dio dana da bude na suncu()ujuto ili kasnije popodne kada prodju jako velike zege...)
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 13:23
hvala puno selim je na prozor onda jer nema gdje drugo sve je puno biljaka...
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 16:37
ljudi moji, moja begonija je procvjetala već
krenula sam slikati ali iscurila baterija a nemem rezervne sada :(
Na vrh
jagodica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Veljača 2008
Lokacija: Djibouti
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagodica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 21:31
Begonije ošišaš u jesen,izvadiš iz lončanice i staviš u crnu vreću za smeće ali naopako da gore bude korjen.Napuniš vreću koliko imaš i ostaviš ali se ne smije smrznuti preko zime.Ja ih ostavim u smočnici,od 10mj do sada otprilike s tim kada ih stavljaš u vreću moraju biti dobro zalivene i ne diraš ih sve vrijeme.Već imaju male zelene listiće.Zgodno izgleda staviti tamjana na balkon lijepo izgleda ako se posije između begonija,petunija...
Na vrh
nela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2008 u 14:13
Pitanje za administratora - prvo begonije su ti prekrasne, a zanima me jesu li one crvene viseće begonije, a žute ne - ako sam dobro skužila. jel se one mogu kupiti u vrtnim centrima, plastenicima gdje prodaju balkonsko cvijeće???
hvala
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 20:43
Ja sam dobila begoniju od mame za rođendan prije 2 godine i konstantno cvjeta, tako da se Iris ne moraš bojati. Moja je ista vrsta ko tvoja samo narančasta
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 20:44
Oprosti, Lana mislila sam na tebe, ne na Iris. Već mi sve pomiješalo. Confused
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 21:32
Originalno poslano od člana nela nela napisao:

Pitanje za administratora - prvo begonije su ti prekrasne, a zanima me jesu li one crvene viseće begonije, a žute ne - ako sam dobro skužila. jel se one mogu kupiti u vrtnim centrima, plastenicima gdje prodaju balkonsko cvijeće???
hvala
 
Upravo tako sve je tocno sto je napisano... crvene su puzave a žute grmolike...i sadite su tako da u jedna dugaci cvjetnjak posadite crv.- žut - crv.
 
A mogu se kupiti na placu ili vrtnim centrima.. barem kod nas ih prodaju po trznicama u prljece i ljeto
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.