Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - mikicin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


mikicin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
Korisnik
Poruka
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2011 u 09:32
Joj,sada sam bila u vrtu.Prvi dio koji sam zastrla se zbog jučerašnje kiše ipak malo slegnuo ali drugi dio vrta baš i nije.Bojim se da ću morati počekati još bar mjesec dana sa sijanjem i sađenjem.Kod nas ima jedna uzrečica koja kaže "sadi vam maje pa će prit vaje", ili u prijevodu,sadi u svibnju pa će brzo izaći!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2011 u 21:14
E ja sam danas lijepo posadila albiciju,papirni grm,brdo lukovica,rudbekije....Bilo je još koje kakvih đakonija,no vidjet ćemo kada niknu šta će biti.Draga Korijenko me je lijepo opslužila pa se ja sada mogu hvaliti.smile78 
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 06:02
Mikice, i kod mene je takva situacija. Jedino što ja imam jako puno glista i starog komposta ispod stjelje pa se već dosta "prerađuje".
A sijanje neću odgađati. Kad bude trebalo samo ću maknuti sloj stjelje i postepeno ga vraćati.
Ove ću godine ipak više saditi gotove presadnice u vrt.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 08:29
Koliko si debelo stavljala pokrov?Ja sam stavljala i 30 cm.,no sada je to malo tanje.
Imaš pravo kada kažeš da bi možda bilo bolje stavljati presadnice,tako mi preostaje samo sijanje mrkve,peršina,rotkvica.Ostalo ću sijati u mali vrtić pa presaditi,a to je salata,radić,riga,blitva.tikvice,krastavci,pumidori i ostalo šta mi padne na pamet.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 16:45
Stavila sam i ja otprilike toliko debeli sloj. Palo je malo, ali ne toliko koliko sam očekivala. Ali me razveselio pogled ispod gornjeg sloja.
Sad bi trebalo zaliti gnojnicom od koprive da se pospješi razgradnja.
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 17:04
Još da stavite ugljen ispod zemlje i da vam kiša ne ispre hranjivo, di bi vam bio krajWink

Od onog granja si mogla napraviti ugalj.
Evo ženska objašnjava kako pravu ugalj, pusti drvo da gori i zalije ga kad je u fazi uglja vodom. To ubacuje u vrt i kažu da im je zahvaljujuć tome vrt bogat đubrivima. Stavila sam u biodinamičko vrtlarenje tekst, ali evo video.


http://www.youtube.com/watch?v=nQyRAHc7uhw&feature=player_embedded

Oprostite što sam dosadna s tim,ali možda netko pokuša nakon 100 ponavljanja.smiley6828.gif
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 18:23
Vrlo korisno, i rado bi pokušala, ali nažalost nemam drva koje bi ložila

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 19:46
Ma nemam Lora ni ja, jedva imam za ugrijat kuću.
Kupila sam drveni ugalj za gril, pa ću probati napraviti uzdignutu gredicu i na dno ubaciti taj ugalj pa ćemo vidjeti.

Ali meni se ona ideja čini odličnom, i u ostalom štiti tlo tisućama godina se ne ispere i vidi se razlika u tlu koje nije tretirano tako. Uz malo truda velika koristSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 08:29
Dobro gnojnice imam još od prošle godine pa mogu politi.Još nisam išla gledati što je ispod.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 09:27
Jučer sam malo odgrnula moje sijeno,pa nisam sigurna kako to izgleda,crna zemlja koja je vlažna,ništa pretjerano mekano.Na nekim djelovima je super jer je takvo  tlo i bilo,no vidjet ćemo.Čini se dam sa malo skeptična,no to je zbog ovog vremena jer sam već nestrpljiva i rado bih pikala sadnice i sijala a vrijeme mi ne da.smile43
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 16:34
Lijepo smo mm i ja jučer idanas podigli nove kolce za kupine,obrezali ih,povezali i vrag mi nije dao mira pa sam u mali vrtić posijala peršin i rigicu a onda su došli zvončari i maškare pa će me ostatak posla čekati sutra.A bacit ću i koju fotkicu.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 13:58
Baš ste vrijedniClap i ne žali za vremenom, vidiš na mom terenu je snijeg pa uvijek jurimo i nikad završen posao.  Bar imate više mjeseci na raspolaganju.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 09:01
Jučer sam opet poprčkala nešto u vrtu.Sijala sam mrkvu na onaj zastrti dio.Vidjet ćemo šta će biti.U mali vrt sam posijala blitvu za rasaditi,radić,salatu za presaditi.Još se nisam usudila vani posaditi ono što sam kupila na sjamu cvijeća.Naime,bila sam u četvrtak na sajmu jer je jedna kolegica sa posla odustala od puta pa da cijena kombija ne naraste poslali mene.Tamo sam kupila moju limun travu i dvije sadnice grmolikog špinata.Naravno da sam kupila i brdo maslina,sira,suhih pumidora.......
Pripremila sam dio zemlje za sijanje rasada no to ću slijedeći tjedan pa ću malo poslikati.
Zaboravila sam spomenuti da sam jučer zastrla i kupine pa ćemo vidjeti sada kako će to biti dalje,sada čekamo kišu.....
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 09:20
ClapDrag Mikica,ušla sam u tvoj dnevnik.
Listam i divim se kako se u dvoje može puno učiniti.Promjenila si svoju okolinu,a ćuki su ti preljepi,ali i radić,samo ti slikaj,a ja učim.Pozdrav iz grada Omišlja,gdje čekamo kišu,ali još ni kap.smile64
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 19:22
Evo Belina kod nas je počela kiša,valjda će sada i kod vas.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2011 u 05:25
Evo nam kiše. Za ovaj tjedan su radovi gotovi.
Čitam da si kupila limun travu. Nije mi ni na kraj pameti bilo da bi je tamo trebalo tražiti. Ajde super!
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 10:57
Nema radova po vani,samo početak zasijavanja.Pripremila sam posude i dio zemlje za sijanje u kući.Vidjela sam da negdje postoji mješavina za sijanje pa ju još moram nabaviti pa da krenem po sjetvenom kalendaru.smile161
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 09:29
Nabavila sam tu mješavinu za sijanje i jučer obavila sve to.Male kontejneriće sam stavila u sobu mpk,valjda neće baš sada doći doma da kaže da smo joj od sobe napravili vrtlariju.
Jučer smo valjda svi poludili i bili vani.Baš je bilo lijepo samo nisam mogla ostati dugo jer sam poslije podne išla čuvati malog kumića.No,uspjela sam orezati forziciju i posaditi mlade šibe pa neka se bore za opstanak.Nasadila sam i ogradu MireK.Ma nije neki posao ali je prčkav,sjeckaj,reži,buši rupe,pobadaj.Ostalo mi je još za počistiti granje no to više nisam imala vremena.Sada pada kiša ali kada "opali" još jedna dobra bura lijepo ću to sve popaliti i super.
Malo sam i poslikala pa će slika biti .
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 10:36
E sada mi treba jedan ili dva savjeta.Naime,imam prostor iza kuće gdje bih voljela staviti nešto ali ne znam šta.Poslikala sam prostor pa vas molim za pomoć,naime htjela bih nešto u vazama ali šta??Čak sam razmišljala da oko betoniranog dijela stavim neku živicu....MM kaže da ne želi ništa veš samo travu da se ne zalegnu zmije.Evo to je taj prostor,gotovo je uvijek u hladu.
 
 
A sada još nešto,ovo je bila hranilica za svinje koju smo izbušili na dnu i sada ja želim nešto posaditi u nju ili ju već nekako urediti.S obzirom da sam ja potpuno ne kreativna molim vas za pomoć.Kako da to uredim??
 
Evo još "jedne lovine".Ovaj ormarić smo našli u štali i on ima sigurno preko 40 godina.Sada je dobio mjesto i čaka restauraciju,no to mislim da znam kako ću,no ako netko predloži nešto interesantno,sve ću poslušati.Taj ormarić će služiti za čaše i ostali "priručni" materijal u "pivskoj" konobi.
 
 
 
 
 
 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 14:27
mikice prvi put sam u tvom dnevniku i to samo na ovoj zadnjoj strani - moram pogledati čime si se i dosad bavila Wink
u onom sjenovitom dvorištu meni bi super figurale horetnzije u posudama, one cvjetaju pa će biti i boje, a i lišće im je lijepo zeleno i dekorativno, paše im hladovina, a zimi nemaš posla oko njih jer ostaju vani

i korito mi je super, u njega bi mogla kombinirtati neku trajnicu - puzeću npr, neko bršljan, a u sredinu lako ubaciš nešto sezonsko - ljeti vodenike (njima paše sjena), ujesen erike ili maćuhice...
a ako ćeš s njim na sunce imaš sukulenata i seduma na izbor koliko hoćeš, ili čak začinske trave tipa lavanda ili menta ili što već
svekiji imaju nešto slično i raste im sedum palmieri i menta (doduše nije mi ta kombinacija baš pogođena, ali...)

a ormarić je super, pun potencijala, iako bi ja zadržala taj starinski štih, neki dekupaž bi super pasao, ovisi o ambijentu gdje će se naći

odoh sad pogledati tvoju temu od početka

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.