Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Živi kamen - Pleispilos
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Živi kamen - Pleispilos

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
tupex View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tupex Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 19:01
hvala!!! smile188
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
saan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 15:27
Evo ljudi! Nakon puno puno pokusaja da uzgojim jedan zivi kamen napokon mi je uspjelo!

Presretna sam bila kad sam vidjela da ovako izgleda
 



A onda je brzo ocvao..




Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 17:13
Saan, i ja sam sretna s tobom zbog ovakvog cvjetića.
Ja sam imala svakakvih iskustava s njima, pa smo se malo razišli :)
Ali ćete me, izgleda, opet navući.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 17:17
Originalno poslano od člana bergenia bergenia napisao:

Ja sam jučer dobila kaktusić koji se navodno zove živi kamen. Pregledavajući ove stranice vidjela sam da je potpuno drugačiji od onog kojeg sam vidjela tu! U čemu je stvar!


Lithopsi su sukulente porjeklom iz južne Afrike gde se vrlo teško nalaze u prirodi, zbog neprepoznatljivosti. Danas je poznato 35 vrsta Lithopsa sa više podvrsta i varijacija.

Žive u prosjeku 30-40 godina ali moramo da se određenih pravila pridržavamo. Lithopsi su djeca sunca - njima pripada najsvetliji dio prozora, terase ili staklenika. Najpovoljnija je južna i zapadna strana svijeta zbog potrebe dnevne sunčane svjetlosti.

  Evo i mojih primjeraka isti su vrlo jednostavni.

Zalivajte kišnicom, ali oprezno, jer Lithopsi zahtjevaju sasvim malo vode. Od malo vode Lithopsi neće da uginu, a od mnogo može nastati mnogo problema pa da dođe i do uginuća biljke najsigurnije je da ih zalijevate samo malo ito ne uz biljku nego po ivici vazne.Wink


Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 21:04
Hvala niho!
Što se tiče zalijevanja, mislim da nisam pretjerivala ali ipak mi je dio kaktusa propao.
Stoga mislim da ću iduće zime pustiti ga bez zalijevanja!
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 21:20
Njega jos uvijek nisam probala imati...jednom je bio jedan kod mene ali sam ga nekako odmah poklonila tako da nemam iskustva...morat cu pokusati
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
frances View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frances Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 21:41
"Tako je. Zivo kamenje spada pod mesembe. Treba razlikovati i lithopse od Pleispilosa jer postoji nekoliko razlika u njegovanju. Ovo sto je "okačila" PoisionIVy je pleispilos i nikako ne voli vodu. Jedna kap vode viška je dovoljna da istrune. Težak je za njegovanje, ali se isplati potruditi"
to je zbilja istina, evo ja kupila u baumaxu prkekrasne pleispilose(izgledaju kao na poisonivy slici) i vrlo brzo im je vazica u kojoj su se nalazili(tri malena prelijepa primjerka) postala malena, pa sam ga presadila u zemlju s pijeskom koju sam takoder tamo kupila i koju moji kaktusi jako vole i s obzirom da su bile jake vrucine, a ja zivim pod krovom i uzasno je sparno, ja ga zalila i to dosad vec dvaputa, one je poprilicno narastao od tad i sad sam primjetila da se plijesan uhvatila za jedan od tih ljepotana i da gnjili, odmah sam ga izdvojila i ostalo ih je samo dvoje, ali molim Vas za pomoc oko dvojbe, hoce li to nastaviti gnjiliti bez obzira sto sam odstranila(pitanje jesam li ga dobro odstranila i nisam li pritom ostetila korijenje ostalih ljepotana)taj jedan bolesni kamencic?to je moja greska, nisam znala da uopce ne vole vodu, ali stvarno ispada da je ne vole. molim Vas, kako mogu spasiti preostale?meni je ko nocna mora taj cin gnjiljenja - tako mi se desilo s aloa verom, jednom kad krene ne moze se zaustaviti...Cry
Na vrh
frances View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frances Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 21:45
a i ta zemlja je sama po sebi prilicno mokra, a u nju sam ih stavila. sta da radim da to malo posusim?ko za inat vani je hladno i vlazno i pada kisa, vrijeme mi ne ide na ruku za brzo susenje.
Na vrh
frances View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frances Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2009 u 20:08

uglavnom od 4 komada zivih kamena, ostao je jos jedan, doista su jako jako osjetljivi na vodu...e sad, kako ja zivim na zapadnoj strani, u stanu je jako jako vruce, a sunce lupa u prozore od 13 dok ne zade, mene zanima ako mi netko moze odgovoriti jel zivi kamen trpi toliku vrucinu i direktno izlaganje suncu ili je ipak bolja sjena?i da li sukulenti vole jako sunce kao i kaktusi ili?zahvaljujem na odgovoruThumbs%20Up

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2011 u 18:08
Evo i mojeg živog kamenčića kojeg imam oko 4 godine,prilično se udebljao kod mene
 
 
 
 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2011 u 19:15
To je pravi kapitalac, večeg nisam vidijo.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2011 u 21:45

Pinus,zaista je velik i lijep,čak je na kraju ljeta imao i cvjetni pupoljak,međutim kako je bilo jako kišovito,nisam se kaktuse usudila više držati vani,morala sam i njega unijeti unutra i na žalost nije procvjetao,možda mi se posreči ove godine.

Na vrh
borzoj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje borzoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2011 u 19:26
to je pleiospilos neliii,inače održava se slično kao i litops(živi kamen) a to je prezimi na hladnom, potpuno suho do travnja, polako i malo zalijevati do listopada kada obično procvate. poslije toga opet suho do travnja.jako štedjeti na vodi!!!!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2011 u 21:02

Na slici su u jednoj posudi Chamacereus silvestri i Pleispilos - živi kamen. Živi kamen je starveć više godina, ne sjećam se točno koliko.

Ima krasne cvjetiće koji traju više dana (i sad se vide osušeni ostaci - ovaj je slikan u kolovozu 2010. Do ove godine bio je na jednom riječkom južnom balkonu tijekom sva četiri godišnja doba. Prošle godine ga je prekrio i snijeg. Kiša ga je također znala zaliti i nije mu bilo ništa, a ljeti ga je sunce pržilo gotovo cijeli dan, jer je balkon bio na jugu. Sad je malo zapadnije od Rijeke,  također vani, zaklonjen od vjetra i svih padalina. Ovu zimu je bio par noći i na temperaturi od -9, mislim da mu je to najniža temperatura do sada i živ je. Zimi ga ne zalijevam nimalo. Jedinu vlažnost pokupi iz zraka. Baš sam jučer stavila slike u temi moj vrt-moon, u jednoj skupnoj slici nazire se i on. Evo pratit ćemo što će biti s njim ovu zimu.
 
 
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2011 u 21:31
evo još jedne slikice mojeg,ova je puno jasnija
 
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2011 u 17:15
Kako su samo veliki! Ja s njima nisam imala sreće, tri sam imala, prošlu godinu mi je čak i jedan cvjeta al nakon što je i on uvenuo odustala sam od njih Unhappy
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2011 u 17:23

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 16:07
Tko čeka dočeka
 
 
 
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 18:37
mali kaktus.....smile141
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 19:06
woow, divan je, ja svoj još uvijek čekam, ali dočekat ću ja njega.
danas me kćer tako nasmijala- ide ona i gleda, gleda, prstom pipka i kaže : mama , kaj je to kamen, ili kaj je to?LOL bila je jadna uvjerena da je.
belica,zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.