Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Živi kamen - Pleispilos
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Živi kamen - Pleispilos

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 16:55
Pozdrav sima. Evo nabavila jednoga. Malo se prevalio od težine. Mali kaktus vidim da je i tvoj tako se nagnuo. Ne znam da li da ga presađujem ili za sad ostavim ovako.
Ovo malo sa strane su navodno "klinci", e sad dal zbilja jesu ili ne nešto zalutalo. Nadam se da jesu.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 18:38
ljepotan... hm ovo sa strane meni jako liči na moj adromichus.
belica,zagreb
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 19:21
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Pozdrav sima. Evo nabavila jednoga. Malo se prevalio od težine. Mali kaktus vidim da je i tvoj tako se nagnuo. Ne znam da li da ga presađujem ili za sad ostavim ovako.
Ovo malo sa strane su navodno "klinci", e sad dal zbilja jesu ili ne nešto zalutalo. Nadam se da jesu.

[IMG">http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/558649d7-P9291001MALA.JPG" />
Previše zalijevanja pleiospilos nelli ne smije imati više od jednog para listova u rezervi za ispravan rast. Ako samo raste a ne stigne potrošiti vanjske listove dolazi do propadanja korijena. Slično kao i lithops s ovolikom zalihom listova može i godinu dana bez vode. Ja sam mog svega 2-3 puta zalijala cijelo ljeto i to čisto malo u tanjurić jer bolje je da vlagu dobiva odozdo.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 20:23
Belica, receno mi je da su mladi hm...
Miss M, supstant je bio toliko suh da sam mu dala zlicu vode. Al vise ga onda necu zalijevati. Cak ga i ne bi radi toga zalila vec su mu dva listica bila malo mekana. A na dnu se vidi da se vec presvlacio.
Bas se prevalio preko tegle. Morat cu nesto izmislit za njega. Sta ti
mislis ovo malo sa strane dal bi zbilja mogli bit mladi ili ipak ne?
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 20:26
Ne mladi izgledaju isto kao i ovaj kojeg imaš samo su manji jednako kao i lithopsi povećavaju se presvlačenjem
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 20:30
Miss M hvala. Da ja to sad micem van ili ne? Ne znam hoce mu smetat. Da li bi to mogao biti adromichus kako je Belica napisala?
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 21:34
Neće možeš ostaviti do proljeća pa onda presadi pošto je isto neka mesnatica E da na proljeće ga presadi u dublju teglu jer oni imaju dugačko korijenje.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 15:39
Isto pitanje kao za drugu vrstu zivog kamenja da li mogu prezimiti u grijanoj prostoriji?
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 17:22
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Isto pitanje kao za drugu vrstu zivog kamenja da li mogu prezimiti u grijanoj prostoriji?
Da naravno dapače i trebaju biti na toplijem od kaktusa
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 17:41
Miss M., hvala
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2012 u 10:53
Odlučio se otvoriti

Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2012 u 15:33
Pleiospilos nelii je poznat kao živi granit, a Lithops kao živi kamen.




     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 12:48
Kupio sam ovaj živi kamen kao ovaj na slici iznad, identičan je. Kupio sam ga u onoj maloj vazici kockastoj, pa sam ga išao presaditi u malo veću i sada je u istoj vazi kao ovaj gore na slici, rekao bi za broj veću.

Kupio sam ga na sajmu cvijeća u Rijeci i kad sam ga presađivao vidio sam da je jako zaliven, tj. natopljen, valjda da ne bi klonuo vani na suncu.
Maknuo sam stare zemlje koliko sam mogao i stavio u mješavinu glinenih kuglice ( samljevenih ), pijeska sitnog i obične zemlje za cvijeće i nisam ga zalio.
Isto pada na stranu valjda zato jer je prevelik.

Što mislite, hoće li preživjeti toliku količinu vode? Sada ga necu zaljevati jedno 2 mjeseca jedino ako se baš smežura dati cu mu par kapljica.

I smijem li ga držati na suncu do 12, a poslije je u hladu?


Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 17:20
Mislim da će preživjeti ne moraš ga zalijevati dok god ne potroši rezervne listove
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 01:22
Hvala na odgovoru! Rezervni listovi su svi ovi iznad gornjih dva ili samo ovaj najdonji?

I kako sa suncem?
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 15:21
Ovi najdoljni može biti na suncu ali ne baš na prejakom. 
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2013 u 14:57
Skoro su se osušila skroz zadnja dva, sada su ostala dva otvorena i jedan par neotvorenih, no biljka se nekako kao izdužila nakon što su se osušila ta dva lista. Da dodam još zemlje?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2014 u 15:43

pleiospilos nelii;  pleiospilos royal flush – Bešlić, Flora 2013. Ljepši su kada je gužva u tegli Tongue

Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2014 u 19:59
neki dan sam za nešto malo novčića kupila ova dva mališana...nisam znala da je to na dodir nekako spužvasto, jel to tako mora biti ili s njima nešto nije u redu...


Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2014 u 06:56
@pčelice, izgledaju lijepo, zdravo.Smile Vjerojatno crpe vodu iz vanjskih listića pa postanu  malo "spužvasti". Mislim da bi bila greška zbog toga ih zaliti. Bolje za njih da su bez vode do sredine proljeća.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.