Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jasminum polyanthum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jasminum polyanthum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 22:23
Cvita, taj Jasmin polianthum zovu zimski samo zbog tog što cvate zimi i u rano proljeće.  Nisam sigurna, ali, možda bi izdržao kratkotrajno -5 stupnjeva, a za veći i dugotrajniji minus ne garantiram.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 22:38
Doduše, kod mene i nema nekog velikog i dugotrajnog minusa ili ga uopće nema, pa ne znam ni ja kako bi se ponio u tim uvjetima. Iz vlastitog iskustva znam samo da je nula s burom hladnija od -15 bez bure.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 06:30
Stavit ću ga van i malo pripaziti kad budu niže temperature.
Sada sam uvjerena da sam griješila jer je zimi bio u kući.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 11:39
Evo sada smo svi nešto naučili, a to je između ostalog cilj ovog druženja, pa ću i ja malo na njega pripaziti ako bude hladnije, a ti Cvita stavi sliku tog tvog jasmina negdje, da ga vidimo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 18:41
na Braču imam veliki, vani je i ništa mu ne smeta. Ponekad se pitam kako uopće uspijeva u ono malo škrte zemlje u kojoj je između kamena posađen. Problem je jedino što se loza uz zid koji je pored kale pa mu prolaznici stalno trgaju grane.
 
U zgradi ga ima moja susjeda ali je sada na stubištu, jer nebi preživio zimu na kontinentu.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 19:49
Moj jasmin je uvijek vani, imam ga na dva mjesta, ispod zida i tome je dobro, a drugi je na udaru bure, ali i on se drži za sada. Imam i onaj zimski žuti, on je pun pupova i uskoro će procvjetati.
život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 17:37
Evo - poslušala sam vas. Na slici se vide izdanci dugi po 1.5 m - jedva sam ih odmotala od polica.
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 18:43
Joj vjerujem ti hoya, zato ja niti ne pokušavam, a ne mogu ga cjelog spremiti.
Želim da ne bude jaka zima i da se sačuvaju, valjda će tako ojačati za drugu godinu, ipak kod nas nije tako hladno.
 
Tvoj bi bio kad je zapleten, vjerovatno isto tako velik kao moj - super.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 19:34
Tu su dva. Lani sam ih oba porezala tik do zemlje - a vidi ih!
A koliko dugo će mi oni moći opstati u vazama?
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 20:02
Da to je pitanje, koje i želim postaviti. Moj je u plastičnoj posudi dugačkoj 50 cm, šitokoj 30, i dubokoj 30, ali to je sve malo prema onome da je direktno u vrtu - no vidjet ćemo na proljeće.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 22:26
Bas ovih dana sam ga vidjala po supermarketima.. cijena mu je 10 eur..
Toliko toga lijepog ste napisali o njemu tako da sad razmisljam Da li da ga kupim..
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2008 u 15:18
Ako imas mjesta kupi!!!
 
ima predivan miris!!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2009 u 21:01
Triša, šta ti je sa jasminom. Gdje trpi ovu zimu?
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2009 u 21:17
Vjerovala ili ne vani je u super stanju pun pupoljaka, koji ne mrdaju, izgleda da bez problema podnosi -5 koliko je do sada bilo najniže.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2009 u 21:24
A ja opet zablesavila i ugurala ga u konobu. Mene stvarno traba maknuti od cvijećasmile225
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2009 u 21:31
Ma nije to jednostavno ga ne mogu ugurati jer je ogroman, ali Hoya malo eksperimenta neće škoditi, jer sam si ga zapelcala, a jako brzo raste -narasao 2 m visine ful isprepleten za šest mj. Bilo bi mi jako žao da ne preživi, ali to mu je što mu je - znat ćeš za drugu godinu, kao i ja.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 15:27
Eh, lako je vama s juga da eksperimentisete Wink,zato ga mi moramo maziti i paziti kako bi progurao zimu i castio nas novim cvetovima (tek sto nisu,jedva cekam, pa da padne poziranje u novoj toaleti Smile).

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 16:25
Koji kapitalacsmile120
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 16:39
ja imam jedan ovakav (mnogo manji) i jedan od Lantane.E sad pitanje,možda nekom glupo a možda i ne. Moj ima bijelo-roze cvetiće koji jako mirišu, ali imaju "težak" miris pa ga uvijek iznosim van jer nas od tog boli glava. Dok sam jednom prilikom u kompletu za izradu svijeća dobila eterično ulje jasmina koje je bilo potpuno drukčijeg mirisa i mirisalo je božanstveno. Da li tko zna koji bi to drugi jasmin bio, na flašici je pisalo samo jasmin.Zanima me da ga znam tražiti ( ovog drugog)
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 16:53
Ako ti na to pitanje ne odgovori naša griva - ne znam tko će!Wink
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,367 sekundi.