Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jasminum polyanthum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jasminum polyanthum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 06:57
mimar smile227 prekrasan je smile94

i ja sam nedavno priupitala za njega, ali na temi o vrtnim jer ovu nisam pronašla

i moj je počeo otvaratio pupove, ali nije ni sjena ovom tvome
kakvu zemlju koristiš za njega (čistu kupovnu ili je mješaš)?
i koliko ti je mokar supstrat - to pitam zato jer mome prilično žute listovi pa i poneke grane , ne znam da li je to zbog vlage ili nečeg drugog (nametnike nisam primjetila)

ima par bobica, od lani da li bi se one mogle posijati i uzgojiti novu biljku?

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 09:57
Nato, posadjen je u cistu kupovnu, ali nista specijalnu zemlju, zalivam ga cesto (pa recimo 2x nedeljno) a preko leta i svaki dan a i tusiram ga cesto. Posejala sam dve bobice, lepo su nikle i napreduju, mada mislim da je brze stici do nove biljke oziljavanjem reznica, ali mi bi zao da ih bacim.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 12:29
mimar hvala na brzom odgovoru Thumbs%20Up
i moj je u kupovnoj, ali mi se čini da je možda "žut" zbog stalne vlažnosti zemlje,

a tih par bobica sam mislila podijeliti na kavici Wink   zato sam pitala za klijavost


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 15:20
Mimar predivan je!Ne vidim dobro ni list ni cvijet,koja je vrsta,jel Trachelospermum jasminoides?Moje nema cvjetova još uvijek,a kako je zimovao unutra izgubio je i listove.Slabo sam ga zalijevala preko zime,i sad sam ga iznijela napolje...On cvjeta od aprila do juna,ali moj kasni zbog uslova zimovanja..
Evo slike od prošle godine..



Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 22:00
Alisa Polianthum je u pitanju,Trahelospermum je zadrzao listove jer je bip na hladnom ali svetlom mestu, sada  je u dvoristu, cvetace kada i tvoj, hvalicemo se obe Smile
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 22:05
Hvala na odgovoru!Pomislila sam da tvoj trahi već cvjeta i odma sam bila ljuta na svog!Sad mi je lakše!Big%20smile
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 23:47
 to je taj kojeg ja imam na balkonu...sad mi je prvi put procvjetao i čaroban mu je miris....kako da ga pokušam razmnožiti ?


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 02:53
znači ipak je ovaj "sobni"Smile
mislim da je mimar spomenula da se razmnožava reznicama - ašto i kako ne znam
sigurno će se netko javiti i objasniti
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 02:58
moj je imao dosta pupoljaka, ali kako je ove dane jako puhalo kod nas, a ja se uhvatila nekih drugih stvari - zemlja mu se prosušila i skoro svi pupoljci su mu se osušili
sreća da je par uspjelo procvjetati da ga malo osjetim i pomirišem
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 02:59
ja ću njega ovog vikenda pomno proučiti i naći valjda neku grančicu koju mogu otkinuti i probati zapelcati

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 03:05
ja se sve mislim bi li mogao rasti u visećoj košari tj. u visećoj formi

vidjela sam negdje slike clemantica u tim oblicima (znam da ne može baš svaka vrsta),

možda bi i ovaj jasmin bio pogodan za to - kad mu se već grane pletu iznad tegle, što se ne bi mogle spustiti preko ruba pa složiti neku formu prema dolesmile127
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 03:34
ja cu morati mojeg skinuti sa konopa i pokušati drugačije formirati...ovdje sam kod nekoga vidjela kako je sav "čupav" kao grmić...to mi se više svidja nego ovako na konopu..djeluje rijedak...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 04:21
ovaj moja - a mislim da je isti slučaj i sa drugima su na žici - čvršća žica je savijena u luk oko kojeg se omotava (penje) jasmin
i jučer sam mu par novih, neposlušnih grančica omotala oko starijih
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 18:51

Ja sam moj jasmin razmnožavala povaljenicama. I to ide dosta brzo. Ponekad se i sam "povalio". Na grani koja je ležala na zemlji pustio je korijenčiće.

Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 21:27
Danas sam kupila u Plo....... cvijet za koji su mi tete rekle da je za vrt i nekakav jasmin... a naziv mu je Rhyncospernum. Na netu sam našla R. jasminoides, ali od svega sam uspjela skužiti da je zimzelena penjačica i da voli toplo, a ja sam sada u dilemi... ostaviti u tegli ili posaditi u vrt jer je formiran kao stablašica, grančice su mo opletene oko bambusa... ali najvažnije neznam, podnosi li minuse.
Na vrh
ruzica dana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ruzica dana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 22:33
ako zivis na moru posadi ga u zemlju a ako ne onda je najsigurnije u tegli. moja prija teljica ga ima vani ali posto je ove zime bio snijeg i na moru naskodilo mu je. kad ga je osisala do zemlje iz zila je pusio mladice. izgleda da i nije tako osjetljiv,TongueSmile
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 15:27
Mozda je kod vas na moru, koji ga imate kao bastensku biljku, to uobicajeno ali za mene nije i zato je pravo  iznenadjenje priredio cvetavsi po drugi put sa razlikom od samo dva meseca. Imam ga oko 3 godine i uvek cveta u 2.-3.
 mesecu a sada ga evo ponovo sa jos vise cvetova.




Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 12:07

Imam ga i ja i nadam se da neće izmrznuti, u zemlji mi je sada, presadila sam ga.

 
Nije mi cvao pa neznam jeli mu je dobar položaj. Gdje voli biti, na suncu ili više u hladovini?
 

Rijeka

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 17:06
Na suncu će uvijek bolje cvjetati. Moj je ispod zida na jug i već ima cvjetne pupoljke, ali je zato drugi koji je na udaru bure skoro sasvim gol.
život je more
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 19:27
Hvala Lantana!
Rijeka

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.