Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jasminum polyanthum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jasminum polyanthum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 14:12

Mislim da će mu ovdje biti dobeo ako preživi..

 

Rijeka

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 18:52
Ja sam moga lani likvidirala, svake zime smrzne, istina je da na proljeće ponovo baci grane, ali dosta mi je tog mučenja biljaka, koje nisu za niske temperature, a ne mogu ih pospremiti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 12:47
Ja sam danas naletjela na njega na sniženju, 34 kn!!  I njega sam stavila u kolica pa bude za kruh bude, ali on ide samnom doma!!!  I sad je doma!!!  Presađen jer je jedan pedalj korjenja virilo iz male teglice!!!  Ima milion pupića, a sada samo čekam da mi ispuni zimski vrt mirisom s kojim ste me i natentale da ga kupim!!!!  A sada gledam slike i vidim da ga ima i Mira, a i meni je dala grančice lani, moj je tj Mirin malecki procvijetao ali nisam mislila da je to taj jer je imao cvijet sa 4 latice!!  Sada ću da ga usporedim, samo da procvijeta!!!
Ako mu miris i upoloa bude kako ste govorile da je mirišljavi, mislim na vas svaki dan!!!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Pošto kod vas na moru prezimi vani, vi na kontinentu ga unosite, tako sam mu i ja našla mjesto u zimskom vrtu!!  E sad, da li će mu biti tu pretoplo???  A ako ga odnesem u podrum Confused, mirisat ću ga samo dok stavljam drva na vatru u peć!!!  Malo mi je glupo da MM zamirišem garažu!!  LOLLOL
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Vijavica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vijavica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 18:48
Pozdrav,
 
zanima me jasmin nudiflorum (tzv. zimski), smijem li ga sadati direktno u vrt (Zagreb) ili mu je draža tegla? I postoji li još neka vrsta jasmina koja može prezimiti u ovoj zoni? Htjela bi nešto s mirisom, a ovaj je jedini bezmirisni :)
 
P.S. Još uvijek nisam kupila sadnicu, pa ako netko ima reznicu za prodati, tu sam!
Preko trnja do zvijezda...
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 21:48
Free svekrva ga drži u negrijanom predsoblju ali ga je za ovih hladnih dana unjela u sobu i nije mu smetalo. Njoj doduše ne cvate sad nego negdje u kasno proljeće pa do jeseni. Valjda mu treba period aklimatizacije kad ga iznese van u polusjenu jer ne voli baš podnevno sunce. Što se mirisa tiče u pravu si miriše super.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 12:17
Dijana, kad sam kupila ovaj gore, stavila sam ga u zimski vrt, i tu se aklimatizirao!!  Ih, i te kako!!! Procvijetao je toliko da mu osjetim miris i vidim cvijet sa desetak cvijetića, a onda se  osušili  svi listići, i kako mi ga je bilo muka gledati takvoga pored ostalih zelenih biljčica, stavila sam ga pod stol u zimskom vrtu !! Za nekih 2 tjedna, idem da ga vidim, a on ima mladih grančica ko u prići!!  Jedva sam poskidala suho lišće i grane!!

Za sada se dobro drži, lijepo se ozelenio, sada ga je i milina pogledati!!



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 10:41
moj je također jako velik.Već je problem s njim,ali mi je drag (dobila sam ga od kolegice koja je stradala od mine) i ima veliku sentimentalnu vrijednost
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 14:06
Vijavice, taj jasmin možeš slobodno zasaditi u vrtu, prezimljava kod mene gde idu temperature i do -20C. Bojim se da je izbor sveden samo na njega, u tvojoj klimatskoj zoni ostali bi morali preko zime da se sklone.
Moj je lepo prezimeo i iznet je iz zimovnika. Narastao je oko 2m i počinje formiranje pupova za drugo ovogodišnje cvetanje.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 10:02
Ja ne znam koja vrsta je moj jasmin.
Imala sam par godina neki koji nije bio mirisan ali izgleda da je ovu zimu pod snijegom promrzaoCry
Ovaj koji sad imam kupljen je neki dan u rasadniku Cerodol u Zadru za 90 kn. Visok je oko 2 m. i sve sto mi je teta rekla je da ga zasadim u zemlju, da jako brzo raste, da je bijele boje i da fino mirise te da ga mogu rezati kad hocu i kako hocu???
Ima dosta mesnate listove a moje pitanje je slijedeće..
Posadila bi ga na mjestu gdje su nedavno bila dva stabla zivice. Isla sam iskopati rupu, međutim vidim da ima jako puno korjenja od te zivice pa me zanima da li ce mu smetati ako ga tu posadim?? Ne znam koliko ce mu mozda to korjenje pojesti hrane, da li ce se zbog njega uopce moci prosiriti i td...
Razmisljala sam da ga stavim mozda u neki veliki pitar (teglu) ali ne znam da li bi mu to smetalo i koliko uspješno bi rastaoConfused
Molim vas pomagajte!! Stoji mi u dvoristu onako spakiran vec dva dana a ja se ne mogu odlučiti sto da napravim Unhappy


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 10:53
pa slikj ga ili nađi sliku na webu, teško je reći napamet

a korjenje živice... ako je živo tj. ako će živica opet izbijati, sigurno će mu krasti vodu i hranu, a bome će i mjesta faliti za njegov korjen
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 18:57
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

pa slikj ga ili nađi sliku na webu, teško je reći napamet

a korjenje živice... ako je živo tj. ako će živica opet izbijati, sigurno će mu krasti vodu i hranu, a bome će i mjesta faliti za njegov korjen


Nije problem slikati samo muka mi je postat tu slike jer je mucho komplicirano..Ne znam zasto je tako kad na drugim forumima za sekund uplodas sliku Shocked

Sutra se zaletim do Cerodola da vidim sto ce mi tamo reci da li moze u neki veliki pitar da ga ne zeznem sadnjom odma u startu..

Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 15:18
Moj Polyantum,slika od prosle godine sada je pun pupoljaka...



Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 08:29

Jasmin od Mimar. Počelo cvetanje!
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2013 u 19:33
Lepo kume! Znam ja da je u dobrim rukama.
Mama mu malo kasni sa cvetanjem, ali je otisla u visinu Wink

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 22:39
Azorcium



Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
milica09 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica09 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2013 u 10:58
skakucu

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2013 u 01:24
Neznam zašto mi nije cvao ove godine a lijepo se drži.
Rijeka

Na vrh
Lillo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lillo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2013 u 00:37
Pozdrav pred par tjedana sam kupila na sajmu sobnog jasmina,presadila ga u veću vazu i zasad vidim da uspjeva,navodno da bi trebao sad po zimi i procvjetati pa ga sa radošču i očekujem,evo par slikica Smile

http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/67ac6c91-IMG_2920.JPG
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2013 u 10:02
slika od Lillo
 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Lillo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lillo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2013 u 11:39
Hvala Pčelice,nisam znala kako se stavlja osim ovako preko linka smile42

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.