Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jasminum polyanthum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jasminum polyanthum

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Jasminum polyanthum
    Objavljeno: 13 Veljača 2008 u 13:40

Jasmin pripada porodici uljika,nekoliko popularnih vrsta je rasprostranjeno i na ovim prostorima, Jasminum nudiflorum (zimski), J.officinale (obicni), J.sambac (u proizvodnji parfema),J. osmanthus fragrans (za pripremu cajeva). Jasminum polianthum, penjacica koja se obicno prodaje omotana oko zicanog obruca,visine oko 40cm cveta zimi,do aprila kada se iznosi napolje do rane jeseni i drzi na suncu sto poboljsava njeno sledece cvetanje.  U toku cvetanja joj odgovara cesto zalivanje,svetlo i prohladno mesto.Cvetovi imaju veoma intenzivan miris.

o
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2008 u 23:12
Mimar,predivan je.Jel ti to nova biljkica u kući?
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 11:12
Da, samo sto nije jedina nova...Embarrassed,nisam odolela pa sam u subotu u pohodu na Garden centar castila sebe (unapred za rodjendan,8 mart,Novu godinu Wink) jos jednim rododendronom,klematisom,sarenolisnim bendzaminom,zamijom...ma ostalo mi je srce za jos nekoliko komaTA ali dok "proturim" ove (i obnovim budzet sva sam Confused ,ostacu da spavam u vrtu ako ovako nastavim,nece me pustiti u kucu Ouch ) 
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 15:26

Vidim i tebi su velike oči u raznoraznim garden centrima.

Ja sam mom mužu objasnila i dokazala da mi je puno lakše obilaziti i ne kupiti kad mi on sam nudi: Kupi, kupi ... Onda meni proradi savjest smile90
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 16:20
Ovako je moj izgledao lani u ožujku kada sam ga kupila, sada je deset puta veći, viši je od mene, a pun je pupoljaka, vani je pa ne znam dali ću dočekati cvijet, ali ako bude lijepo vrijeme mogao bi.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 16:50

Hoće li mu štetiti hladnoća. Ja sam moja 2 unjela u dosta mračnu konobu. Znači opet griješim ?

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 17:28
Hoya - moj je još uvijek vani, ogroman je skoro 2 metra, kamo da ga sad stavim, moram jednostavno riskirat i što bude bude.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 17:29
Grešiš! Potrebno mu je jako puno svjetla, a temperatura iznad nule. Optimalno od 5 do 15 i nema problema za cvatnju. Na većoj temperaturi cvjetovi mu prije ocvatu nego na nižoj.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 17:39
Kod mene u Rijeci još nije bila nula, što ne znači da neće biti, kika, misliš da bi ga mogla nekako malo zaštititi, a pun mi je pupoljaka.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 17:52
Mislim da ga još ne trebaš štititi osim da ga malo skloniš sa ove kiše.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 17:59
Hvala kika, ustvari se nalazi pod malim krovom, pa mislim da ga baš kiša ne natapa, ali staviti ću mu neki najlon preko posude, jer ovih dana je kod mene u Rijeci bio potop.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 18:56
Triša, kika - hvala vam.
Sutra ide van. Imam dio di je u zaklonu od hladnoće i kiše. Tamo će mu biti dobro - tamo ima da mi cvjeta.smile64
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 19:19
 
Ovo su pupoljci slikani danas.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 19:29
Šta sam ja njima jadnima napravila!!!
A ne smijem ni reći da mi lani nisu uopće cvali. Samo su rasli u visine !
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 19:35
Hoya vidjela sam ih u Konzumu na Škurinjama u punom cvatu, pa sve se nadam da će ovi pupoljci uspjeti procvjetati,
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 19:36

Mora procvasti - vidi se samo što nisu!

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 19:40
Nego, Triša uhavtio me smijeh!
Danas trčim od teme do teme, kuham, kitim, čistim tube od dimnjaka, pa tipkam...smile136
Ubit će me MM!smile228
Ali mi je lakše kad vidim tebe! Bar vidim još jednu takvu!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 19:54
Ma što ti radiš isto što i ja: Stalno mi je otvoren forum, a usput smo večerali, smiksala neki kao fol Božićni kolač, stavila ga na dizanje i pečenje u električni pekač, skratila unuku traperice na mašini, pokupila robu sa sušenja, slikala jasmin, ali između svake radnje tipkam i uživam.
mm kaže da mi stalno gleda u leđa, što je istina.
 
Sada moram još nešto o jasminu ,jer će nas admin ubiti ako ovo vidi.
Držala sam ga ovo proljeće u kući i ujutro kad sam se digla skoro me ubio miris kad je procvjetao, nešto fantastično, zato mislim da će i tvoj sigurno procvjetati, što ti od srca želim.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 20:09
Moram nešto mijenjati jer sam do sada negdje griješila.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 22:07
Ma, nema straha za taj jasmin. Na netu sam čitala da vani i njega zovu zimski jasmin kao i žuti. Moj, kupljen ovog proljeća, cijelo ovo zimsko vrijeme je na kiši i buri i opet raste, a zadnjih par dana , primjetila sam i sitne pupove. Izgleda mi bolje sada , nego ljeti na one ogromne vrućine, (zalijevala sam ga i dva puta dnevno).
Što se tiče mirisa, famozan je, ali ja imam i jasmin sambac koji miriše još ljepše i jače (ne koristi se uzalud u industriji parfema). Dosta reznica sam u rujnu stavila na "žiljenje" i za sada su sve OK, pa ko hoće.....sve znate.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,212 sekundi.