Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Euphorbia milii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Euphorbia milii

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
Poruka
Poison Ivi View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2008
Lokacija: m
Status: Offline
Bodovi: 154
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Poison Ivi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 11:53
Dobila sam   maleni pelcerčić E.mili s crvenim cvetićima  Tongue smile99
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 18:39
Evo, moja se sva posušila i izgleda jako mrtvo.
Ne znam da li se baš ful osušila ili je zaista u fazi mirovanja.
Više mi se čini da je gotova...
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 20:54
tiljooooooooooo euforbija mili je iz porodice mlječika i ona zahtijeva obilno zalijevanje , skoro pa svaki drugi dan ako je držiš na toplom mjestu ili kod radijatora , jesi li vidijo moju na slikama  upravo sam je danas presadila u veću teglu . tako mi je žao da ti je propala , a ja sam danas dobila od mame i bijelu . 
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 20:55
molimte možeš li je pokazati , mislim da se može spasiti ako je počmeš odmah zalijevati  nije valjda baš skroz suha 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 21:11
Branka, sada pak ništa ne znam, jer sam na ovom forumu pročitala da ne voli puno vode, dapače bolje da je suha nego premokra.
Daj reci točno što treba.  Stavit ću sliku moje, čini mi se na dobrom mjestu, a slabo cvate. Poslije stavim sliku.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Poison Ivi View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2008
Lokacija: m
Status: Offline
Bodovi: 154
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Poison Ivi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2008 u 13:00
Inače euphorbije vole vode više nego kaktusi..ali  manje nego obično cveće...
zimi nevole zimovanje na previše  hladnom znači ne ispod 15 stepeni...leti se zaliva kad  je zemlja suva , a zimi  kad je na toplom  jednom u 20 dana i može češće da se orošava!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 21:36
Do jučer mi je euphobia bila predivna, puna lišća i u cvatu, u roku od dva dana izgubila je doslovce sve lišće.
Pročitala sam da je nekada normalno da joj otpadne lišće, te na taj način pokazuje da želi mirovati, ali ipak sam malo zabrinuta, jer se to dogodilo najednom i to na obje crvene koje imam.


RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 22:38
triša dali si je pomjerala odnosno mjenjala položaj ona to ne voli tako sam i ja svoju i sve mi je odbacila listove samo je ostao poneki al nakon nekog vremena poćeli su se nazirati mali listići.Moj ti je savijet pusti je da miruje ona će se obnoviti
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 08:45
Ne nisam je premještala, od uvijek je na istom mjestu, no svejedno hvala ti možda zbilja želi mirovati, neću ništa poduzimati neka spava zimski san.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
borzoj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje borzoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 19:30
no,no bez panike samo malo želi odmora. nemojte zalijevati neko vrijeme i kad ponovo počne tjerati lističe pomalo obnovite zalijevanje. neka odmori i sve če biti uredu.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 22:15
Ej borzoj puno ti hvala, eto još jedna potvrda da se ne moram brinuti.
Već sam se prepala da nešto nije u redu, a ona sam želi malo odmora od mene, pa dobro poštujem to.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 12:52

naša cvete stalno oko tri leta,kak je pri nam
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 14:02
Vulee, ovo baš nije fer, jako sam tužna i moja je bila takva, a vidi sada.
Mazi je i pazi, dali joj je ikada palo lišće.
 
Predivna jesmile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
borzoj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje borzoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 15:22
cvete tri leta kak je pri nam- veli vule to ne sporim ali su se poklopili svi optimalni uvijeti da joj to odgovara(mislim na toplinu vlagu svijetlo) i ljubav ,ali ni u svom prirodnom staništu ne cvijeta tri godine bez odmora,a kako je nama biljoljupcima u interesu da svojim ljubimcima obezbjedimo što sličnoje uvijete iz prirode bil bi red da se malo odmori. Vule imaš lijepi senecio herreianus u pozadini možda bi mogla neka razmjena?
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 16:59
neznam kaj da vam velim,preko ljeta je na istočnoj strani balkona,do jeseni,a zimu provodi u Z.vrtu sa drugim biljkama,a temperatura je uvjek između 10-15 stupnjeva,žena je isto čitala postove i zabrinula se zakaj ona ne miruje kak se "poštene" euphorbie 
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 17:00
a kaj se tiče razmjene,jel se more zapelcat,kak i gda ?
Na vrh
borzoj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje borzoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 09:54
ja mislim da može kao i ostali sukulenti, "komadić" dužine desetak cm i zakorjeni se u pijesku ali najbolje tam u 5-om mjesecu prije tog nek se malo posuši na mjestu preloma.
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 14:30
fala, bum probal!
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 21:35
Vule,jako lijepa... ..i ja sam je imala..izgubila sam je iznenada..ali morat cu je na proljece opet potraziti!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2010 u 13:59
Pozdrav,
evo upravo sam kupila jednu malu euforbiju crvenih cvjetova u baumaxu, nadam se da ce izdrzati zimu pa u proljece poceti cvjetat.
Jel mi moze netk reci dal da ju sad zaljevam s tekucim gnojivom da potaknem cvjetanje ili da ju zaljevam s obicnom ostajalom vodom?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.