Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Euphorbia milii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Euphorbia milii

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2013 u 10:00

Euphorbia milii, kod mene ima isti tretman kao i adeniumi.  Preko ljeta je na direktnom suncu.  Vodu dobi svaki dan i to dosta vode.  Gnojim često ali  slabom koncentracijom  gnojiva.  Jedina razlika u odnosu na adenium je pH vrijednost supstrata.  Raste u  nešto kiselijem supstratu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2013 u 20:53
Stari, prastari, proljetos drastično orezan:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2013 u 21:29

Glikice, dobro je reagirala na orezivanje. Ponovno je formirala lijepu krošnju Approve

Moju sa slike sam kupio krajem prošle zime (Hofer  1,99 €) i od tada cvate bez dana odmora. Imali su u ponudi i žutu  smile42
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2013 u 21:47
Pinus, nemoj žaliti za "žutom".
Moje iskustvo: crvena je klasika i uspijeva uvijek. Sve ostalo je upitnog trajanja; imala sam bijelu, pa ju više nemam. Kupila sam šatiranu( jednu sam poslala Bebolini, niti ona niti ja ju nismo uspjele održati) ništa od toga. Postoje i neke krem boje.....samo crvene traju i traju....sve ostalo je ništa.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2013 u 23:41
Nebih se složio sa tobom Glikice......naime kod mene je baš suprotan slučaj,,,,bijela već 3 godine nestaje sa  cvijetom,,,,,! Smile
Na vrh
klaudija8 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2013
Lokacija: Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 848
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klaudija8 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2013 u 23:59
pinus - impresivan primjeraksmile227
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2013 u 09:14
Fiki, pokaži ju.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2013 u 20:42
posađena reznica, nije li previše hladno za nju sada vani, da ju stavim negdje na toplije mjesto..bojim se da će istrunut prije nego se primi..smile127
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2013 u 20:50
Mari,slobodno ju stavi negdje na toplije,ja svoje držim na južnom prozoru i cijelu zimu cvatu!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2013 u 22:52
MK hvala na savjetu, bumo vidjeli hoće li mi uspjeti
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 15:36
moja danas

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 18:39
puuuuno cvjetića imaš Nona ! Baš slatko !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 18:44
Evo i mojih





zajednička




Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 18:57
Bijeli mi je ljepši, valda zato što ga ja nemam. Imala sam pa je nestao, ali ti bijeli cvjetići su tako nježni i profinjeni !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 19:00
Glikica,ovog crvenog u prvom planu imam namjeru malo skratiti,ova grana mi prebrzo raste,sad ili na proljeće?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 19:06
Ja sam onog svog velikog rano proljetos drastično ošišala, eno ga kao lopta je sad. Iako ti on sad cvate, s njima nikad nisi na sigurno: odjednom im padne na pamet da idu na mirovanje, odbace listove i do proljeća ne mrdaju. Zato ja njih ne volim čačkati u ovo doba. 

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 19:09
OK,neka sad cvate pa na proljeće ide novi friz!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
sara124567 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Ožujak 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sara124567 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2015 u 14:15
pozdrav, ljudi.... imam jedno pitanje u vezi euforbije.. pred mjesec i pol sam uzela vrh sa starije biljke koji je imao jedan list, posadila ga. s vremenom se taj list osušil i pal dole, međutim grančicu sam ostavila još uvijek je u zemlji.. dakle, po mom mišljenju, list je otpao prije neg ošto se pelcer zakorijenio.. bude to raslo, s obzirom da nema nijedan list ili ne? s time da mi se čini da na vrhu stabljike ima novih malih crvenih mekanih pikača :) to znači da se zakorjenilo? da probam ja to provjeriti unutra? ne bi htela prčkati previše da ne upropastim... HVALA bilo kome na mišljenju/savjetu :)
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2015 u 20:22
Na vrh
billie View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Srpanj 2014
Lokacija: nova gradiška
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje billie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2016 u 02:00
Pozdrav, ja imam pitanje: zašto moja euforbija ne cvjeta? Pročitala sam sva vaša iskustva ovdje, bila zavidna na svakom cvjetiću, a nisam ni korak do odgovora. Biljku imam već punu godinu dana. Odvojila sam je od velike biljke (koja cvjeta), malenu grančicu koja je bila prekrivena zemljom. Nisam je sušila ni polijevala vodom već sam je direktno posadila. Pročitavši sve ovo, postavljala sam si pitanje, možda je pogreška u tome što sam je otkinula s dna, a ne s vrha? (U tom trenu nisam znala za šišanje te iste biljke pa onda pelcanje tih viškova) Brinem se o njoj adekvatno zalijevanjem tek kad joj je zemlja potpuno suha, stoji na prozoru od kako sam je donijela, ne mičem ju od tamo, jednom sam joj zamijenila zemlju - vidjela korijenčiće :). U vrijeme dok je sa mnom narasla je 20 cm u visinu, pustila 5-6 grančica po sebi, uspješno preživjela odbacivanje listova a zatim krenula sa stvaranjem novih, no ona uopće ne cvjeta?! Zašto?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.