Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Euphorbia milii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Euphorbia milii

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 09:09
Vidim da nitko ne želi odgovoriti, pa da probam ja. Po mojem skromnom iskustvu zalijevanje zavisi o temperaturi. Ako ju držiš u hladnom prostoru 5 – 10 C ne trebaš zalijevati skoro ništa ili vrlo malo. Na toj temperaturi nema vegetacije i biljka treba vrlo malo vode. Svoje sukulente preko zime držim na 15tak C( svijetle prozorske police) jer nemam mogućnosti biranja i zalijevam jednom tjedno (malo). Gnojenje ne dolazi u obzir. Počni gnojiti pred sezonu vegetacije tamo negdje u travnju mjesecu i to vrlo oprezno. E sada dali će ti cvjetat to je pitanje zrelosti bilke i pravilnog tretmana.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 10:06
Pinus, puno hvala na odgovoru.
Trenutno ju drzim u sobi, na prozorskoj dasci gdje se bas i ne grije, mislim da je temp oko 18 C, i za sada dobro napreduje, izbacuje cak i nove listice, samo se nadam da ce u proljece pocastit me i sa novim cvjeticima.

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 11:00
Keeka,ja imam svoju već više od 6 godina,po zimi mi je u kući na oko 20 C,i ja ju jednom tjedno zaljevam,ona meni cvate i polako raste od kad sam ju dobila,evo nađem sliku
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 20:05
Mali kaktus jedna poslovica kaže: poslušaj sve a uvijek učini po svom. Evo prijedlog pa razmisli.
Ova tvoja Euphorbia milii prekrasno cvijeta ali je po meni zrela da svaku granu skratiš barem za pola. Time ćeš ju natjerati da počne tjerati nove grane sa strane i dobi zbitu kompaktnu krošnju.
Vrh svake grane u dužini 10 cm. odreži i imaš barem 4pelcera za 4nove Euphorbie.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 20:17
Ako misliš da mogu pričekati do proljeća,možda te i poslušam,jer sam se je već htjela rješiti,malo mi je previsoka.A ako odrežem granu onda curi sok,kaj onda,se to posuši i zaraste?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 20:33
Sok je jako otrovan. Prije nego reznice zapikneš u supstrat za razmnožavanje počekaj bar dva tri dana da se rez na pelceru posuši. Sredina proljeća je pravo vrijeme za razmnožavanje.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 11:28
Ja sam kupila  MINI ( mali važić) pa me zanima koliko ona može narasti ili je gotovo sa njom kada procvjeta?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 11:31
Zašto bi bilo gotovo. To je mlada mala biljka, presadit ćeš je u veći važić, staviti na svjetlo mjesto i čekati da procvjeta.
Moja je u kući ispred prozora, ali dugo već nije cvjetala, čekam, čekam, čekam.....
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 11:42

Mislila sam da je to posebna sorta i da nikada neće narasti kao vaše.

Znači, ima nade da bude velika, ako preživi.
Čitala sam sve postove i baš je malo poseban cvijet.
Bio je u Kauflandu 10,00kn pa ... ja nisam odoljela ... Opet nisam bila karakter... Wink
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 13:40
Mira budi bez brige,narasti će,ja svoj imam skoro sedam godina i još nije prestao cvasti niti jedan dan,a narastao je ohohoTongue
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 15:42
Mira K kada si je kupila
U Kauflandu dosta često biljke s prefiksom MINI u zemlji su utaknute u plastične košarice da im se zaustavi rast pa se često zbog toga posuše
Ja ih obavezno presađujem u odgovarajući supstrat, ali im obavezno pažljivo skinem tu plastičnu košaricu
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 16:03
Pozdrrav svima, zanima me da li i kod ovog cvijeta vrijedi pravilo da ako mu odrzes mladi vrh da ce vise rasti u stranu i vise bujati?
Htjela bi da mi ostane nekako patuljast, da ne raste previse u visinu.
Trenutno nema cvjetica al nadam se u proljece da ce me obradovat.
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 16:19
Kad porežeš vrhove više će se granat, a odstranjene vrhove možeš iskoristit kao reznice
Bijeli sok koji izlučuje biljka otrovan je i pazi da ne dođe do kontakta s očima i ustima
Na vrh
lela.v View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.v Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2011 u 17:06
Ja sam isto odusevljena eufbijom milii,preslatka mi je sa tim svojim sitnim cveticima.Kupila sam jednu zbunastu pre 4 meseca koja je bujna i zdrava,ali nista jos od pupoljaka.
Od komsije sam dobila posle Nove godine granu njegove velike euforbije m.koja cveta cele godine(!),i pogledajte na slici,procvetala je vec!Proslo je tek mesec dana!
Evo kako sam je negovala:granu koju sam dobila(odrezao ju je nozem) sam stavila pod mlaz vode da bi se skrutio mlecni sok i prestao da curi.Ostavila sam je 3 dana da se rez dobro osusi  i zasadila je potom 5-7cm duboko u neku zemlju univerzalnu.Stoji mi na prozorskoj dasci ispod koje je radijator,pa sam je svakodnevno orosavala i na drugi dan zalivala.Preko noci su mi vrata pokraj prozora malo otvorena (a bilo je i do minus 9!)Dosta listova je odbacila,ali onda je to prestalo,posle tri nedelje sam u neverici primetila pupoljke i sad imam procvetalu biljku!Smile
Samo se pitam da li je zaista pustila zile,da to nije neki impuls koji nosi od svoje mame (ono sto se zove vis vitalis) ,da li ce nastaviti da zivi i dalje.
Obavesticu vas,svakako!

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2011 u 17:38
Lela.molim te svakako nam javljaj kako napreduje tvoja euphorbia,ja isto imam dosta veliku i Pinus mi je savjetovao da ju probam skratiti i razmnožiti,pod kakvu vodu je tvoj susjed stavio da prestane sok teči?Navodno ju treba staviti u vruću vodu,javi mi pa ću ja probati to sa svojom,pa šta bude.
Na vrh
lela.v View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.v Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2011 u 17:44
Nije je sused stavio nego ja,otvorila sam cesmu sa hladnom vodom i samo kratko drzala,sok se istog momenta stvrdnuo.

Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2011 u 18:32
Jako zanimljiv kaktusic...dobila sam jedan pelceric ...nadam se da ce mi uspeti ukoreniti se Confused
Na vrh
lela.v View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.v Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2011 u 19:35
Moja euforbija je tokom zime jos dva puta cvetala,sada raste i lepo izgleda,ali nista od pupoljaka :(
Verovatno bi trebalo da je napolju,ja je jos uvek drzim na istom mestu na prozoru jer me je strah da ce je sunce sprziti.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2011 u 19:41
lela.v slobodno ju stavi van,ništa joj se neće dogoditi,moja je na najjačem suncu i cvate bez prestanka.
Na vrh
lela.v View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.v Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2011 u 20:45
Ok,iznela sam je!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.