Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Euphorbia milii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Euphorbia milii

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 11>
Korisnik
Poruka
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2011 u 10:05
smijem li i mladu biljku iznijet van na sunce,kupila sam je prošli tjedan i presadila
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2011 u 10:40
Kamenjar,prvo ju polako navikni na sunce da se ne ispeče,možeš ju za početak staviti negdje u hlad,a onda namo po malo na sunce.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2011 u 22:50
evo moje nedavno kupite
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2011 u 22:52

mali kaktus hvala..planiram je sve do kraja mjeseca držat u sjeni ,kasnije ide van na direktno sunce

Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2011 u 17:07
moja ima dva nova cvjetića
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 00:31
od kad sam kupila euphorbiju mili stalno mi je cvjetala ,al vec nekih mjesec dana primjecujem da joj listovi se suše,pa opet malo krenu..neznam,zanima me dali je u mirovanju i trebam li prestat sa zalivanjem..nadam se da je ne gubim 
Na vrh
borzoj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje borzoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 05:26
ne negubiš ako prestaneš zalijevati da se odmori, a uništit ćeš je dalje sa zalijevanjem, dakle povuci ručnu(šala mala) malo joj daj da se odmori a ona će te nagraditi ponovnim cjetanjem
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 08:01
Pozdrav, moja euforbia je pocela strasno odbacivat listove, ne znam sto joj smeta,stavila sam ju na prozorsku dasku u sobu koja se ne grije bas jako. Umjereno ju zaljevam, ne znam vise sta da joj radim, a cvjeta pa ju ne bi htjela jos presadit, ima li tko kakvu ideju?
Na vrh
borzoj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje borzoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 20:43
prestani je zalijevati...........jedno vrijeme,sama ti"govori" hoću se odmoriti- i zašto zalijevati u negrijanoj sobi, a za euforbije baš i nije preporučljiva soba temperature ispod 15-tak C*. presadidi je možeš u trećem mj. prije početka nove vegetacije.Naući je na naš ritam ljeto-zima jer je vjerojatno kupljena a uzgojena u Holandskim staklenicima bez ritma ljeto-zima ,već one cvatu i vegetacija reaje bez obzira na god.doba.Još jedanput, daj joj da se odmori i obavezno prestani sa zalijevanjem ako je u hladnoj sobi, jer če joj istrunuti korijen.
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 12:28
Hvala borzoj,nisam ju ja toliko zaljevala nego je u maloj tegli i zemlja se brzo isusivala, zato sam ju i prebacila u negrijanu sobu, tamo je oko 18 C. Sad je necu ni gledat par dana pa cemo vidit.
Hvala jos jednom.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 21:22
cvjetala je cijelo ljeto,jesen.zimu i sad joj se suše listovi..ne diram je ,nek odmara

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 21:51
danas sam vidjela ogromnu e. milli žute boje cvijeta, pod ogromna mislim na veličinu debla, listova i cvijeta
naziv joj je e. m. athene
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 21:56
mene moja e.milii pocinje zabrinajvat..malo mi previse osuseno izgleda..svi listovi su joj suhi ..jeli miruje ili umire Confused
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 23:53
natalija di si ju vidila mozda ima i kod nas...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 07:34
u plodinama, cijena je ko i grm - 94 kn, ali cijela biljka je gigant prema crvenim koje sam do sada viđala, deblje i više "stablo", listovi, cvjetovi

znam da je netko bio pitao za nju, zato sam i stavila info tu
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 11:02
uuuuuuuu bome je skupa...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 14:53
da, definitivno je preskupa Thumbs%20Down bez obzira na veličinu
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 15:05
da nije ova recesija bila bi moja 100% hahha
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 19:46
ja san moju kupila u 12mj u Zagrebu i donila je doma na more....nema više cvita ali je puna zdravih listova i lipo napreduje.... danas san je prisadila u zemlju za kaktuse i na dno stavila prokuhane kamenčiće sa plaže.... sviđa joj se u dalmaciji... hehe
Na vrh
lela.v View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.v Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 13:01
Moja vec godinu dana miruje,bila je letos na terasi,ima lepe zelene listiće,ali nikako ne cveta.Pravila sam joj i šok nezalivanjem,ali nema vajde.Sad sam posula malo djubriva za cvetanje,pa opet živim u nadi.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.