Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Euphorbia milii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Euphorbia milii

 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
Korisnik
Poruka
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Euphorbia milii
    Objavljeno: 13 Veljača 2008 u 21:35
Nisam našao na Forumu da ima nekaj o ovoj biljci, a fasciniran sam njome i prije nekih tjedan dana sam si ju konačno kupio. Malo sam istraživao o njoj, pa evo nekakav kratak sažetak o njoj:
 
Kod nas se koriste nazivi euforbija, kristov trn, mlječika... Svojim je oblikom i bodljama slična kaktusu, no ovo je prava tustika, odnosno sukulentna biljka. Iz rane biljke curi mliječni sok koji je dosta jak otrov. Treba paziti da taj sok ne dođe u dodir sa kakvom ranom. Ima lijepe crvene cvijetiće i može obilno cvasti kroz veći dio godine, ali mora biti u umjereno toploj sobi na sunčanom mjestu. Listovi znaju požutjeti i otpasti, a to je znak da biljka želi mirovati. Tijekom tog perioda treba ju samo malo zalijevati, a sa gnojidbom treba prestati. Mirovanje traje oko šest tjedana. Nakon tog se vremena pojavljuju malene zelene točkice - budući novi listovi. Kada krene listati može se opet više zalijevati i početi sa slabijom gnojidbom. Biljka se obično presađuje prije novog perioda rasta. Najbolje je uzeti specijalnu zemlju za kaktuse, a na dno lonca potrebno je staviti krhotine. Može se razmnožavati reznicama. Mladi izboji duljine oko 10 centimetara će se zakorijeniti u loncu sa pjeskovitom zemljom. Zalijevati je najbolje mlakom vodom.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2008 u 23:19
Sad nam je još samo uslikaj Tiljosmile141
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2008 u 23:46
Stiže fotka sutra kada se vratim iz Osijeka... Thumbs%20Up
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 11:08
Dali je to ovo?



Slikicu sam otuđila - ovo je Brankin cvijet.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 12:31
je tea to ti je euphorbia milii
Per aspera ad astra.



Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 13:08
Pa to je to - dobro sam mislila, za sada je ovo Brankino, ali uskoro će ovo biti mama, a kod mene beba smile94
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 14:36
Evo... Ovo je moja Euphorbia milii:



Kada sam ju kupio prije koji tjedan još je imala di koji cvijetić. Oni su u međuvremenu otpali, a sada se bočelo i lišće sušiti, dakle biljka će neko vrijeme mirovati. Mala, mlada biljčica...
Na vrh
borzoj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje borzoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 18:32
važno je ne pretjerivati sa zalijevanjem, u prevu si ova tvoja bi se malo odmorila poslije cvatnje, pa joj to i omogući.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 18:43
Da, a koliko zapravo da ju zaljevam tijekom perioda odmora?
Na vrh
borzoj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje borzoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 19:47
ništa, nečeš pogriješiti
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 20:26
OK, budem ju jako, jako malo zalijevao jednom tjedno...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 21:50
Tiljo,za sukulente i kaktuse jednom tjedno nije jako,jako malo,kod zaljevanja.svedi to na mjesečno.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 21:57
OK, na zapovijed... Ali ja pod tim jako, jako malo smatram zaista jako, jako malo... Ono... malo više od 5 kapi... Hehehe...

PS:Tvoje biljčice su uspješno zasađene i to u vrtu. Nadam se da će se primiti. Trebale bi...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 15:03
Evo procvala je moja bijela ljepotica.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Poison Ivi View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2008
Lokacija: m
Status: Offline
Bodovi: 154
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Poison Ivi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 15:10
jaoo triša štoo je lepaaa Thumbs%20Up ... jako mi se sviđaju te euphorbije, nažalost još nemam al čim negde neletim moram jednuuu  odvojiti za sebe...Hug
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 15:27
Triša, predivna je. A moja crvena je ostala sa dva lista, a nekako su joj se i grane posušile, valjda će zaista mirovati jedno vrijeme, nadam se da ne ugiba. Zalijevanje je odavno obustavljeno.
Na vrh
Vrijedni mrav View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrijedni mrav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 16:21
Ima li dovoljno svjetlosti ? Možeš je slobodno staviti na južni prozor- brže će se oporaviti. 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 17:15
Vrijedni mrave ja imam jednu malu- bit će da je crvena, mogu li je držati vani - u Rijeci sam, sve okrenuto na jug, ali imam u dvorištu i hladovine.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Vrijedni mrav View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrijedni mrav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 08:39
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Vrijedni mrave ja imam jednu malu- bit će da je crvena, mogu li je držati vani - u Rijeci sam, sve okrenuto na jug, ali imam u dvorištu i hladovine.


Ljeti može, ali na zaštićenom mjestu od bure. Jutarnje sunce joj je odlično iako joj ni podnevno ne može previše naštetiti. Južni prozor je za njih idealan, iznutra. Tako ih staklo štiti od direktnih sunčevih zraka, ali daje dovoljno topline i svjetlosti za razvoj. Tvoja bijela predivno i super zdravo izgleda. Možda bi trebala način njege primijeniti i na crvenu.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 08:45
Hvala ti, ma ustvari imam dvije crvene, jedna je unutra, a ovu manju sam mislila staviti van-malo eksperimentiranja.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.