Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Franjicine kopanjice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Franjicine kopanjice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051>
Korisnik
Poruka
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 11:39
Hoćemo nove fotke!!!smile232
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 11:33
gledam ove tvoje fotke.Jako je pohvalno da se toliko posvećuješ prirodi(iako operirana).sve to tebi lijepo uspjeva ma da je natiskano -kuća uz kuću.ja navikla u slavoniji sve široko i puno mjesta.ma da i ja imam malu okučnicu
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 20:14

Dobro vas pronašla dobri ljudi…već sam mislila kako ste me izbrisali do kada se nisam javila. Došla sam pogledati kako su prošle godine izgledale moje kopanjice pa ću uz put staviti i fotkice ovogodišnjih perunika i božura, ma ono malo što imam jer sam ove godine jednotavno zakazala sa cvijećem, neka se nađu (kad zalutam slijedeću godinu).

Jučer još nije bio rascvjetan niti jedna cvijet a danas je kao mladenka

Morala sam puno slikati ovaj božur jer ako noćas opet padne kiša sutra će već biti – raspuštenica!

Krenuli su i božuri, teško pofotkati jer luđački cijeli dan puše, jasno da je žuti na prvom mjestu

Mada me oduševljava i ovaj smeđi, odmah iza žutoga

Nisam mogla vjerovati kako je uspjela fotografija, boja ove perunike je stvarno takva prozirno plava

Pa onda jedna posve bijela

Pa onda malo klasike

Baš me zanima kojih će se boja otvoriti cvijetovi, nadam se i crnom francuzu!

Ružu sam prošli tjedan pregledavala i bila je prekrasna, zdrava, jutros je pupovi ne vide od ušiju… baš sam se nagutala bijelog praha… valjda će djelovati, no ako noćas opet bude kiše ne gine mi ponavljanje zaprašivanja i hodanja po susjedinoj ogradi (glumim balerinu, samo da ne ljosnem sa 1,5 visokog zida, doći će do velikog treska…)

Nađe se kod mene još ponešto žutoga

A posebno se divim prošlogodišnjem pakujcu

O četiri nove orhideje (jasno žuuuuuuuute) pričat ću vam drugi puta!

Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 20:31
Evo nama naše Franjice...vidim još uvijek u formi...tak je to kak si TV-zvijezda!smile74
Božur ti je stvarno prekrasna mlada!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 20:41
božur je prekrasan, moram ti ga pohvalitiClap , a tek žuti pakujac
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 21:31
Kako je dobro vidjeti te opet...
Krasan povratak, lijepo cvijeće, meni posebno lijep božur,  pakujac je krasan, i lijepa kolekcija perunika. Sad čekamo orhideje. Clap
život je more
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 22:31
Ma baš lijepo cvijeće. Ako si ga ove godine zapustila kako kažeš, kako to onda izgleda kad ga maziš?
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 23:41

Ne bu valjda tak krasna mladenka tak brzo raspuštenica  Confused ?
Perunike su super, jedino bi bilo bolje da me vrat ne boli od gledanja slika  LOL.
Sad čekam orhideje.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 00:03
Franjica, pogledala sam si tvoje slikice, pročitala komentare i slatko se nasmijala. Sviđa mi se tvoje žuto cvijeće, a naročito ruža penjačica. Na slici se na svu sreču ne vide uši ili si je uslikala odmah nakon pranja? No, nadam se da si je oslobodila tih nametnika.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 14:14
No krasno, prošlo je cijela godina od kad se nisam javila... tek sad vidim kakva je pustoš nastala u mojim kopanjicama...skoro kao u mom životu...ali...
Danas je Majčin dan, prvi bez MKM, još uvijek je teško i jako, jako mi nedostaje i zato me je posebno razveselilo njezino cvijeće u ovo tmurno, bljakasto jutro. Baš je danas otvorio svoj prvi i jedini cvijetak kaktus koji je Moja kraljičica majka doslovce utopila,

a  procvjetala je baš danas i njezina betonika, lijepi roza žuti božur…

pa kad me već sve oko mene tješi, dižem glavu, brišem suze i divim se svojim perunikama. U bušovoj su kopanjici procvjetale i žute i plave




a u velikoj kopanjici tradicionalno ogromna žuta

i mala, posebna bijela šatirana…


Evo, pomalo vam se vraćam, otvaram dnevnik nakon puuuno vremena i ponovno se pravim važna sa svoje dvije teglice zemljice i fotkam ne više cvijet po cvijet nego sada počinjem fotkati laticu po laticu
Iza kuće se rascvjetala žuta penjačica… prepuna pupova

Žuti je pakujac nestao ali se pojavio neki ljučibasti….

I još neki cvjetak

Crni su oblaci nad gradom, vjetar ih polagano, prepolagano odnosi... a  u mojoj je glavi potaknuto cvijećem, nekim novim ljudima, starim prijateljstvima i druženjem   opet postaje sve  raspjevano, rascvjetano, prepuna sam dojmova sa jučerašnjeg druženja u Rijeci i na padinama Učke i moram priznati dragi moji da vas je jako, jako dobro imati… svaki je težak dan lakše preživjeti s mišlju na vas. Volim vas sve mada to nisam pokazivala niti se javljala niti oglašavala dok sam lutala vašim vrtovima…no znate me, dižem glavu i opet je smiješak na licu te krećem naprijed, samo naprijed i jedva čekam nova druženja!
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 14:21
< ="text/" ="" ="/B1D671CF-E532-4481-99AA-19F420D90332etdefender/huidhui.js?0=0&0=0&0=0">Franjice bravo!Prekrasne perunike imas i sve ti je super iako kazes da si zakazala,cvijece ti jeClapClapsmile75
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 15:52
Tako treba, Franjice! U društvo, u život, a ne zakopat se u kuću. Znam, KM ti nedostaje, ali moraš i dalje disati punim plućima i uzeti život u svoje ruke. I ona bi to htjela! Mislim da ti to svojim prekrasnim cvjetovima poručuju i njezini božuri i perunike. A ćini mi se da si to i sama shvatila. Samo naprijed!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 19:08
Drage moje miska i Andina, moram ipak češće svratiti ovamo, pregledati i svoje stranice, šokirana koliko je različitih perunika bilo prošle godine u kopanjicama danas tražim nove cvjetove, nekako mi se čini da su nestali...ne znam smo jesam li tako revno plijevila (činila mi se đungla od rizoma) pa sam ih počupala ili će se još rascvijetati..no bumo vidli rekli su slijepci!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2014 u 14:22
Ispada da se javljam jednom godišnje... no puno se češće "prošećem" vašim ljepotama, pogotovo kad mi treba utjeha, sreća...
Dugo, predugo se nisam oglasila na ovim stranicama… nema opravdanja… no na ponovno aktiviranje u pisanju potakle su me dvije jučerašnje zgode… bila sam na prvom zagrebačkom ovogodišnjem okupljanju, krasno društvo, upoznavanje Blue Sky, baš je vedra i draga kao plavo nebo…
Ispričala sam društvu da sam htjela cvjetnu stapku moje stare orhideje, malo, samo malčice izravnati i prihvatiti uz držač i kako mi je pukla… bila sam jako tužna, pokušala sam to „sanirati“… pukla je po duljini i nekako sam se nadala da će se izvući pa sam je malo pričvrstila zavojem… nakon par dana imala sam što vidjeti. Proplakala mi je orhideja





Preko desetak godina družim se s orhidejama, mnoge sam ispratila na vječni počinak, moram se pohvaliti da su neke uz mene uspjele preživjeti i nekoliko godina, no nikada ni jedna mi do sada nije plakala!

Na kavici je bilo krasno, onako kako to izgledaju naša druženja… no noć mi je bila kaotična, budila sam se iz ružnog sna prekonekoliko puta… nastavljala sanjati isti san. Otišla sam i nisam platila čaj… sad me svi mrko gledate i čak mi se reklo da takvu ne trebaju u društvu i da se više ne pojavljujem…

Jutros zovem Retriver Saru sva izbezumljena, nije mi jasno da mi je Švabo toliko ispio mozak da više ne znam niti platiti svoj ceh i pristojno se ponašati… RS se ne javlja… odoh na FB i pronađem kako sam napisala da nas je sve Pčelica počastila povodom kupovine novog auta.
Sad vi meni recite da me ne pere grižnja savjesti što se tako malo družim s vama. Nadam se da me primate nazad u društvo…
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2014 u 16:38
Iskreno ni ja nisam vidio, a ni imao toliko emotivnu orhideju da place.
Sigurno nije ništa strašno vjerovatno lagano napuknuće stabljike.
 
ps. lijepo je čitati te opet :o))
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2014 u 18:46

Sreća pa te vidimo s vremena na vreme na kavicama i inim druženjima, a tvoj vrtec, nadam se, nam bude opet malo dostupan u proljeće. Sigurno ima nekih promjena u njemu
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2014 u 19:01
O, draga Franjice ne tuguj zbog "plačljive orhideje" evo nešto sam našla kao odgovor na tvoje pitanje a puno njih se pita zašto je tako pa su napisali ovo:

Kapljice su cvjetni sekret, biljni šećer koji orhideja ispušta zbog ubrzanog rasta. U stvari orhideja proizvodi višak hrane koji ne stigne potrošiti pa ga ispusti kroz pore. Te prozirne, ljepljive kapljice su bezopasne za biljku jedino kaj ti zamrljaju površinu na kojoj se nalaze, a i mušice se vole na to skupljati.


Za razliku od prozirnih, smeđe kapljice nisu baš poželjne jer mogu biti uzrok virusnog ili gljivičnog oboljenja.


Eto, ni ja nisam ovo znala ali kada mi se bude "rasplakala" orhideja, neću biti tužna a nemoj ni ti od sada!

Rijeka

Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2014 u 23:39
Draga Franjica , bila bih sretna kad bih te mogla zagrliti u stvarnosti
a ne samo virtualno !
Nadam se da si bolje , da cemo se skoro na jednoj od kavica vidjeti
i puno puno pricati . Jedva cekam da se vratim !
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 18:42
Evo, obećajem sama sebi da ću se malo češće družiti s vama... sva sam na hrpi, to me veseli... orhideja je na žalost do kraja odbacila puknutu grančicu... no, bit će neka nova... svima šaljem veliku pusu i odoh u školicu (da, da, u nedjelju navečer)... nadogradnja igranja sa salveticama. Jako se veselim jer opet počinjem upotrebljavati mozak...
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 23:21
Baš je dobro vidjeti te opet smile71
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.