Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Franjicine kopanjice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Franjicine kopanjice

 Odgovori Odgovori Stranica  123 51>
Korisnik
Poruka
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Franjicine kopanjice
    Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 12:55
Ovo malo zemljice što sam stavila u razbijen beton ne može se zvati vrtom niti cvjetnjakom pa im ja od milja tepam "mala i velika kopanjica"
U velikoj kopanjici raste magnolija koju sam posadila prvo proljeće u mojoj kući.
Pogled na "veliku kopanjicu" kroz magnoliju s balkona:
Svako proljeće ima hrpa lišća koje treba izvuči pa sam to ov2 i 3.2. i napravila. Svake godine zemlju iz velikih posuda za jednogodišnje cvijeće ubacim u kopanjice pa ih malo dohranim.
Velika kopanjica:
Sve već niče: vide se i narcise, ciklama, zumbuli, tulipani, hortenzija se malo čudno drži ali se nadam da će se oporaviti. Božur, kao i svake godine do sada, sve je veći. Kao i narcise i on je donešen iz maminog vrta na Laščini.Uz samu ogradu glavu dižu irisi i perunike. Jedva čekam da se rascvjetaju, obožavam žutu.
Vide se i klinčeki koji drže svijeću narcisama da procvjetaju.
Sve je puno stiropora (susjedi rade fasadu) ali me to ne smeta, baš mi se sviđa.Big%20smile
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 13:03
smile141
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 13:12
Baš mi lijepo izgledaju i mačuhice ovako na rubu. Kad se perunika digne i rascvjeta magnolija bit će jadne prekrivene ali sad mi srce miluju svojim cvjetičima.
Baš me zanima kako će se ponašati vrijesak. Obožavam njegovu boju.
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 19:08
Franjicasmile141Kad sve to nikne i procvate,bit će pravi mali raj
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 17:46
Gledam s balkona svoje biljkice i kao da su ovih par dana narasle. Ne smijem van pa da ih pogledam u oči, no zato sam se malo igrla sa sobnim cvijećem. Pomazila ga, obrisala listove, slonovu nogu samo "škicnula" - pa baš i nije za dugo gledanje ovakva čelava. Premještala kaktuse....
da budem poštena najviše sam ovo radilasmile49
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 11:50

Sunce me rano probudilo a kako je "dječji savjet" odredio da još dva dana ne smijem ništa raditi (nakon što je sin nacijepao drva, naložio vatru i otišao) ja sam se malo poigrala u kući.

Moj obožavani prkos (ma traži samo da mu se divimo) posijan je gusto u jednu lađicu pa neka ga na stotine (fuj, fuj, fuj da ga ne ureknem). Obožavam njegovo šarenilo.
Prošle sam godine imala pri ruci na kuhinjskom prozoru origano i bosiljak (ipak sam ja bila Dalmatinska snaha i pokušala učiti od NAJBOLJE KUHARICE SVIH VREMENA) pa sam si i sad posijala oboje a vlasac će doći naknadno.
Našla sam neku staru kutiju u kojoj sam dobila vino i nekako mi se činilo da bi bilo zgodno poigrati se s njom. Jedna aloe verica, jedna čuvarkuća (malo crvenkasta, dva kaktusića kojima jasno da ne znam ime neka rastu! Ma zamislite očekujem od vinske kutije da im pomogne rasti a ja sam kao bila terapeut u klubu liječenih alkoholičara. Još bi samo trebala orositi sa par kapi finog bijelog vina.smile96smile96
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 12:15
Ajme Franjica i ja imam sličnu kutiju, samo bez pregrada, baš si me dobro dosjetila. Super su ti kaktusići, baš ću ideju ukrasti od tebe, smijem?
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 12:17
Iza kuće imam " livadicu" - 5x5 (za neke od vas s onolikom zemljom to bi bio malo veći lonac ili kamenjar),  koja je gotovo cijeli dan u sjeni, još je uz to za dobrih 15 cm niža od susjednih parcela (oni su nasipavali zemlju - odnosno betonirali da se zemlja ne vidi - poneki) a ja čekam bolja vremena da se malo pojavi višak novaca pa ću i ja nasipati. Nekoliko godina za redom sam kopala i prosijavala, vadila kamenje, staklo, limenke - ma svašta. Prije tri godine sam posijala travu, pa slijedeće nadosijala ali moram priznati da mi najbolje uspjeva MAHOVINA. Ne uzrujavam se previše jer je najveći užitak doći s posla kući, i ugodno se izvaliti na ležaljku a do nje doći po mahovini. Trava se jedenostavno ne održi (vjerojatno prevlažno, premalo sunca) a ja na toj kvadraturi ima stolić sa stolicama i ležaljke. Dobro, ne smijemo širiti ruke i noge da ne povrijedimo susjedni zračni prostor (no moji susjedi su dobri i nemamo "međudržavne granične probleme"
Da bi taj svoj mali raj na zemlji oplemenila uz susjedinu ogradu od kvadri (originalne boje betona, njezin prijedlog da je ofarbam u zeleno - da umreš od smjeha) posadila sam ŽUTE ruže penjačice.
 Sad su obrezane i nisu dojmljive ali jedva čekam da opet izgledaju ovako kao prošlo ljeto
 
 
Uz drugu susjedu (koja ima predivan travnjak i puno cvjeća, njezina je parcela cca 400 metara kadratnih a moja cijelih 140 metara kvadratnih(da, pričam o kvadratnim metrima a ne o hvatima)posadila sam živicu ali joj neću dozvoliti da bude previsoka, tek toliko da mogu sjediti za stolom a da mi iz druge ulice ne bulje u šalicu s kavom. Između rastu samonikle vodenike.
Tu je još i moja vječna, neuništiva mini kruška. Baš nije mini jer ne znajući što ću s njom, nekoliko je godina nisam dirala. Kako je vrlo plitko posađena, jedno je ljeto otišla kod susjede na kvadrastu ogradu puna zrelih plodova, sin i ja smo je slijedeće proljeće malo "isfrizirali" pa se okrenula k drugoj susjedi i njoj odnjela zrele plodove.  Vidite kako sam dobra, ne moraju ulaziti u moje dvorište da bi je obrali dok mene nema.
Sad je "podboltana", miruje doma i rodi kao blesava.
Uz samu šupu sam posadila "konjski nokat". Obožavam njegov cvijet mada znam da ga vjerojatno u hladovini svojeg dvorišta nikad neću ugledati, no bar je šupa lijepa zelena.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 12:22
Ma opet sam krivo ubacila sliku ali divite se "kruški hodalici". Primam ideje za eventualno uguravanje još nekog cvijetka na moje "polje. Sugestije - stavi plastično cvijeće - već sam čula i ne primamsmile102,nisam ljubitelj. Druga ideja mi je servirana da bi to taman bila lijepa bara  i da posadim vodeno bilje. A gdje ću se ja onda poslijepodne izležavatismile85
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 13:05
Danas je predivan sunčan dan, podne je a moja "livada" izgleda ovako:
 
Svi okolo imaju sunca samo sam ja svojom kućom napravila hlad.
Prošlo ljeto zid je izledao ovako:
Pokušavam smisliti što bih stavila uz samu zemlju  (napominjem:dosta vlažna i bez sunca. Već ste shvatili da obožavam žutu boju pa ću pokušati sa kadificama (mada one vole sunce, ali a vidimo). ima i netko bolju ideju.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 17:58
Ako je prošlo ljeto zid izgledao ovako, što se brineš, pa sada sigurno ne ležiš na ležaljki, a kad izneseš ležljku ruže će biti u punom cvatu. Inače volim plavo cvijeće, ali ruža mi je najdraža žuta, valjda neka asocijacija. Ništa ne diraj, ruže su zakon- osim toga sve izgleda preslatko. Lijepo je imati veliko dvorište i vrt, ali onda su sve snage usmjerene na to, a u životu ima i drugih lijepih stvari, iako ja mogu sve slobodno vrijeme provoditi čučeći i buljeći kako biljke rastu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 18:04
Ova žuta ruža mi je prekrasna.......

Franjica ljepše je vidjeti vrt 5x5 ali uređen, nego cijelu livadurinu na kojoj nema ništa.
Vidim da u svoju okućnicu ulažeš puno truda....
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 18:34
U ovom mom naselju mi fali zelenilo pa ili ću zazeljenjeti sve oko kuće ili ću ja pozeljenjetismile90. Ne bunim se ja i ne žalim na svoju livadicu samo pitam što bih još ŽUTO gurnula u mrak pa da ima više cvijeća.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 18:37
Cijelo vrijeme skičem po forumu i jasno da uzimam ideje tako da mi se čini da je to pohvala autoru kad netko nešto kopira. Ponosna sam da vam se svidjelo i daje mi poticaj da se još više razigramsmile79
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 18:48
Franjica,baš sam uživala čitajući ove tvoje tekstove(volim tako ležerne tekstove uz razne opaske)smile55
Ja nebi preživjela da nedam neki savjet pa onda ajde...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 18:51
Nekako mi ova slika najbolje dočarava cijelo dvorište pa ću gledajući nju dati ti koji savjet.Ok,ŽUTO je obavezno,koje boje još mogu ući u izbor?(moram na novom postu pisati jer ne vidim tu slikusmile42)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 18:59
Znaaaaaam!!! Begonije. Begonije su predivne,cijele godine cvatu,vole hladovinu.Naravno da ima i žutih.(pogledaj slike Adminovog dvorišta,on ima kombinaciju žutih i crvenih)
Ovaj lijevo zid,to je tvoje?Jel tu imaš ono,ne znam kako si ga nazvala no vjerujem da na isto mislimo,orlovi nokti? Do toga da posadiš jedan clematis,neka se pomješa sa tim.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 15:31
Da, to je moja šupa (vele djeca da ću tu imati jedog dana apartman da se nemoram penjati na katsmile96). Ono kamenje uz zid označava korijenje da ih kod košnje ne uništimo. Vidim sad da se lijepo vidi i božićna pšenica (što vi radite s njom, žao mi je baciti u vatru a ne znam što drugo). Kad kruška prolista dolje nema niti zrake sunca. Clematis imam ispred kuće u jednoj od "kopanjica" to mi je jesenas dala susjeda sa korijenom ali ne vidim nikakav pomak na tim "štapićima".
Mislim da ću probati s egonijama tako da mi iz ležećeg (meni najdražeg) položaja oči lete po cvijeću, Hvala Shasha
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 18:37
Franjice, meni se najzahvalnija za mjesta u hladu pokazala vodenika! Predivnih boja ima, a kad je ponuda u punom jeku nisu niti preskupe!!!
Do jeseni se toliko razrastu da im povremeno otrgnem grančicu i piknem gdje ima mjesta, prime se vrlo lako! A i vole puno vode!!! Wink
Mislim da bi ti odgovarale negdje u hladu ispod kruške!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 20:03
smile55Bravo Andrea,vodenike, bile one sitne ili krupnje,predivne su a u hladu rastu ko lude i cvatu do kasne jeseni.Ne znam da sam žutu vidjela no narančastu jesamWink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.