Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Franjicine kopanjice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Franjicine kopanjice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4445464748 51>
Korisnik
Poruka
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 11:34
WOW koji kaktus predivan je draga oduševljena sam!!!!
Ja već godinama pokušavam sebi nabaviti takav ali nigdje ga nema Cry
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 20:46
Jednostavno ni sama ne mogu vjerovati u ovo

pa nek mi još netko kaže da je i cvijetni pup gore

a sve je to nastalo kad smo sirotana uvlačili kroz uska vrata u hodnik
ž
Baš me zanima kako će putovati preko grane, ide sutra u Brčko...
Moj je moto uvijek bio kad me netko razveseli



treba odmah sreću podijeliti kako bi se uvečala.
U mojim kopanjicama samo malo novosti

ali zato puno, puno radosti.

Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 15:10
Franjice, želim ti brz i uspješan oporavak! U tvojim kopanjicama se događaju čudesa od razno-raznih biljki!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 21:39
..znate li vi onu staru: gdje čeljad nije bjesna ni  k(opanjica)uća nije tijesna...sutra stižu još tri nova stanara a i vrijeme je da gurnem u zemljicu ono što mi je poslala Proljeće...
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 08:59
Ostarila sam, jadna ja, ostarila sam, kako kaže moja najdraža BB postala sam "mrakača"...prije 7 sati ujutro sam počela rovariti po Trišinom vrtiću, dodala rođendanski ulov
Sretna sam što Jagodino cvijeće prepoznaje "domicilno" područje i lijepo se primilo a nadam se kako će ovih dana se pomješati sa malo Varaždinskog iberisa....
Lavandica sam na jedvite jade ukopala u kamenje, morala sam krampom raditi rupu za nju...
Ruže se ove godine fenomenalno ponašaju (valjda su mi zahvalne što sam ih konačno pognojila smile42) i rade pravu  zelenu nadogradnju na odurni zid od kvadri...
obožavam svoju predobru susjedu, imamo čak i kamen "klafrač"
no jedva čekam da to ruglo zazeleni a i posavila sam ""penjače" kako bi ružice došle do 1. kata. Koji će to zeleni zid biti!!!!!!!a još kad procvatu žute ružice, ma raj zemaljski.
Stvarno sam poludila, uživam u svojem carstvu i onda mi padne na pamet kako gotovo nitko od vas nema dovoljno mašte pa da zamisli koliko je to veeeeliko..pa skoro kao Slovenijasmile96a kako biste mogli predočiti veličinu mojeg raja u sredinu su zabodene škare za živicu
Lantanina lavanda sve ljepša, (može li se ona zakorijeniti polijeganjem grančica????)
Pogodite što je ovo karfiol, cvjetaća kaula????????
Ma kakvi, Slovenski poklonček se iz velike grupe "odcijepio i osamostalio"
Pogledajte kako je malešan, manji od malog (prljavog" nokta
Takoma je podivljala na sve strane izdanci
i sad se dobro vidi hrpa suhih grana, morat ću uloviti nekog "dragovoljca" da to sredi....
Potiho se šuljam sa šlaufom ispred kuće, ni samoj mi nije jasno kako to mislim izvesti, treba otvoriti šaht i onda u njemu našerafiti šlauf i pustiti vodicu  sa pipe koja je 30 duboko u šahtu jer je stvarno vrijeme da zalijem onu davno posijanu travicu a od obećane kiše već tjedan dana ništa. Dobro da još svi spavaju, lijepo sam nalegla na beton, sve obavila, pustila vodicu i sad.... a gdje je Veli Jože da me digne, ljudi moji, pa stvarno je 100 kg jako, jako puno za podići....
Ma za sve u životu i dobro i loše uvijek se dobije nagrada.... pogledajte ovu fotku
.... i gledam more kako se k meni penje, dobro jutro velim.....
pa jasno da ne znam stihove dobro, no asocijacija je MORE, vidim ga, njušim ga, moje more, moje obožavano more....a samo sirota paučina kojuna žalost imam na sve strane smao što mi nigdje drugdje nije ovako lijepa ....
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2010 u 21:43
U ovaj dnevnik svraćam samo ja, baš sam smile43
No dobro mi dođe da se sjetim gdje sam što stavila pa ja nastavljam u svom stilu.
Na kavici bilo ludo i nezaboravno, stvarno mi je bio drago što sam uspjela doći (veli MKM da mi je zubar valjda sve zube pobrusio kad sam se toliko dugo zadržala smile191)
Jučer sam bila sva izbedirana jer je sinu odgođena operacija...nosila mu papati... ludovala, ne spavala cijelu noć
Jutros sam u 5 ujutro počela saditi Shashine prekrivače betona

, Katicin žžžžžuuuuti jaglac (smile78), jasno da sam ga stavila u Trišin vrtić,

 posijala karanfiliće i sve što mi je poslala Proljeće... jasno i iberise i Shashine prekrivače..

U Trišinom vrtiću je konačno procvjetao i prvi iris (smile78Jagodi)

tek sam na slici shvatila što je to jer se ne smijem toliko sagnuti da ga vidim



u bušovu kopanjicu tik do takome (bilo je malo mjesta) sam stavila lukovice frezija a ispod ruže neke trajnice (tako piše Proljeće) Vidjet ćemo što će od svega biti jer sam turbo...turbo, jučer sinova operacija odgođena a danas nisam mogla dočekati da završi pa sam luuuudovala...
Kaktus MKM ima oooogromne cvijetove, veličine grejpa

Konačno stigla vijest od sina, MPS je 1,5 nakon buđenja iz narkoze javilo da je gladan i da mu sutra oko podne donesem veeeliku picu i još nešto po mom izboru...sad sam dobro, jako, jako dobro i odoh spavati.


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2010 u 21:58
Super draga, u životu se sve pomalo vraća u normalu, pa su se i kopanjice odlučile rascvjetati i razveseliti te.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 01:10
WOW opet kaktuuuuuussssss!!!!!!!
Ženo ubit ćeš meeeeeeee
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 08:16
Nemam baš običaj šetati po Dnevnicima jer ima dosta toga za vidjeti i u vrtovima. I jutros sam vidjela da griješim grdno.... Jer kod tebe u prvom redu puno slika, noviteta, uz to i duhoviti komentari.Tako sam razgalila dušu šetajući tvojim kopanjicama....
FranjiceThumbs%20Up I držim fige da obaviš sve obiteljske nedaće i poslove što brže i bolje i da... te put nanese k nama!Big%20smile
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 08:35
Čekajući javljanje sina iz bolnice, odvježbala svoju "torturu" otišla kod MKM na novu dozu jamranja...pojma nemam kaj joj fali ali sva je na krivo...pobjegla se "igrati" zalila sve što sam sadila i sijala pa onda nastavila, polagano iznosila teglicu po teglicu na stepenice, još nije složeno na mjesto a ja crkla pa pravac krevet.... bit će bolje sad kad sam s vama!
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 08:55
Ma samo polako imaš cijelo ljeto da raduckaš pomalo a da se ne premoriš draga..
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 14:26
Prekrasno , sve se rascvjetaloClap
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 14:42

Volim pročitati novostu u tvojim kopanjicama................

Danas moram izdvojiti ovog ljepotana........jer sam ostala bez teksta!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 21:18
...sin hoda, ma što hoda već je sišao u prizemlje na kavu i cigaretu.... došla sam doma oko 17 sati i malo prilegla, priča MKM da sam samo zanijemila i bez hrkanja, pomicanja zaspala kao klada... prebacila sam si samo jastuk po križima. Nisam čula ni telefon, ni mobitel ni televizor, probudila sam se prije 10 minuta, provjerila MKM i sad idem malo škicnuti CIF (jasno ležeći sa laptopom u krilu) a ne vjerujem kako ću uspjeti puno vidjeti jer mi se oči opet sklapaju.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 21:28

Franjice ovaj kaktus je smile120. Lijepe vijesti što se TPS tiče, ma biti će sve OK, mora... a ti malo uspori sa tim teglicama, nemoj se zaribati, jer češ inače do kraja života to osječati..... Odmaraj, uživaj u cvetekima koji su ti procvali da te razvesele, a ostalo puuuusti, bit će dogodine......

Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2010 u 10:10
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

U ovaj dnevnik svraćam samo ja, baš sam smile43
No dobro mi dođe da se sjetim gdje sam što stavila pa ja nastavljam u svom stilu.

Nemoj se žalostiti zbog"neposječivanja"... manje više svi smo nekako dnevnike zapostavili i zanemarili, a svakim danom nas je sve više, puno je lijepih vrtova, a mi znatiželjne babe pa moramo i kod novih zaviriti...
Ja danas došla vidjeti kako si ti, kako PS, jel KM ima ili nema šečer, ali ti sigurno imaš goste pa malo feštaš, neka, neka, samo ti uživaj...
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2010 u 22:57
...sredila samo jedan cvetek - napravila frizuru MKM, za njezinog najdražeg zeta kojem sutra ide na ručak ispekla kolač. Ponijela malo i svom princu koji hoda sve u šesnaest i skoro me šlagirala izjava da u ponedjeljak ide kući. Renoviraju odjel pa svi Purgeri idu doma pod hitno jer ako će biti frke mogu brzo doći nazad....
Popodne malo otišla na klafeže kod kume i onda se primila šivanja navlake za sinov madrac i od istog materijala jastučnice za male jastučiće..a takve su presvlake na foteljama pa će soba lijepo izgledati. Doduše, moram je sutra "izvaditi iz nećeg sivog" čini mi se da se to u malim količinama zove prašina a kad su debeli slojevi ne znam naziv. Inače imam zabranu diranja bilo čega po sobi i ovo mi je jedinstvena prilika da je malo očistim. Doći će sestra pa se neću pretrgati..
Ne znam kako da usporim iako svako veće sama sebi obećajem kako sutra neću ništa, baš ništa raditi
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 09:30
Jesi ti sigurna da su ti operirali kralježnicu?WinkLOL
Šivaš, radiš, kopaš, sadiš....kao da si bila na Bahamima a ne na kirurgiji!
TPS ćeš sigurno oštrije držati na mirovanju!Big%20smile
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 20:30
..ha, ha, ha bako, zna se tko je slabiji spol, MPS  iznenađujuće miruje i ne diže se iz kreveta. Moram priznati kako sam zadovoljna njegovim ponašanjem...danas malo, malčice probala plijeviti ali to ipak ne ide, treba se istezati.... nakon kiša sve se zeleni i ono što hoću i ono što neću...moram se paviti da više ništa ne vidim ono što mi smeta jer ne mogu ništa promijeniti....
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 22:00
Franjice, dođem i ja često ali ne ostavim traga.Drago mi je da ti se sin lijepo oporavlja i da je operacija prošla u redu.
Lijep pozdrav i uspori malo, sam se setiš što si prošla (i ono malo na Zg kavi što sam ja čula bilo je i previše) i smanjiš gas.A korov, pa bude on tu i kasnije, samo okreneš glavu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4445464748 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.