Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krumpirov grm - Solanum Lycianthes rantonnetii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krumpirov grm - Solanum Lycianthes rantonnetii

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526>
Korisnik
Poruka
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 01:10
Htjela bih napraviti ovakvo stablo ...
 
176411d1287736014-Solanum-20rantonetti-20standard-2020051210-20mjmp-20ws
 
 
 
od ovoga što imam a nenam od kuda da krenem Embarrassed
 
Cvate pri zemlji na malim granama...
 
 
 
 
 
 
A ova velika je izrasla iz sredine...
 
 
 
 
 
 
 Trebam li nju ostaviti, vrh formirati a niže porezati?
 
Rijeka

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 07:40
Miro, krumpirko na drugoj slici je puno bollji za fomiranje stabalca.
pokidaj mu sve donje grančice, ostavi grančice pri vrhu i njih treba orezivati tokom cijele sezone rasta.
Čim izrastu iz oblika kojeg želiš, odmah ih odreži, bez obzira što imaju pupoljke ili cvijet.
orezivanjem vrhova ćeš potaknuti grananje a za dva tjedna na novim grančicama će se pojaviti cvjetovi.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 08:17
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Miro, krumpirko na drugoj slici je puno bollji za fomiranje stabalca.
pokidaj mu sve donje grančice, ostavi grančice pri vrhu i njih treba orezivati tokom cijele sezone rasta.
Čim izrastu iz oblika kojeg želiš, odmah ih odreži, bez obzira što imaju pupoljke ili cvijet.
orezivanjem vrhova ćeš potaknuti grananje a za dva tjedna na novim grančicama će se pojaviti cvjetovi.

Hvala ti Slavujčice i mene je ovo zanimalo,provati ću i jaSmile
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 20:25
Slavujčice 
Rijeka

Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 21:32
moj je na zimovanju od prvog mraza, dobrano sam ga orezala ali još cvjeta
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 08:55
Izgleda da sam konačno pronašla cvijet koji će savršeno nadopuniti moj balkon. Po svojim zahtjevima, dobro će se uklopiti u društvo ostalog cvijeća koje imam.

Bacam se u potragu za njim, čim bude moguće. Hvala svima na svim vrijednim informacijama i jako lijepim slikama.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2014 u 12:18
evo mog tjera sve u šesnaest .......

dio poruke je obrisan, upozorenje: pridržavaj se pravila foruma


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2014 u 12:48
Pročitaj pravila foruma te ih se pridržavaj i ne nastavljan konverzaciju koja nije dozvoljena u temi. Kad sakupiš dovoljan broj bodova moći ćeš sudjelovati u temi Oglasi
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 07:32
Moj krumpirko je poludio a bio je u podrumu na zimovanju.Mogu li ga sada orezati?Na svim vrhovima ima listiće.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 07:54
Osice, rano ti je za vađenje s zimovanja , a i orezivanje. Nemoj još ništa dirati, tek s dolaskom toplijih dana, prije početka vegetacije ga oreži, i moja ti je preporuka da ga stalno pinciraš kada krene, kako bi ti se zgusnuo, jer po slici vidim da ga ostavljaš da ide u grmić, ali su ti grančice predugačke i bez dodatnih grančica na njima...
belica,zagreb
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 07:56
Hvala Belice na savjetu,ostaje u podrumu.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 10:06
krumpirov grm



ovako je izgledao preko zime, potpuno osušenih listova


danas sam ga orezala


grančice koje sam stavila na zakorjenjivanje u siječnju

Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 10:53
svaka cast slavujčice ! pravi si maher Wink
ja sam ljetos okorijenio krumpirov grm (donio sa hvara ) stavio 5 reznica u onu njihovu crvenu zemlju i tj posadio u flasu i poklopio i sad su to vec ljepi zbunići ostalo mi ih 4 ev jedan bas ide onako dugacno pa cu ga oblikovat ko stabalce Wink
Nihil agenti dies longus est. - Ništa ne radeći, dan je dug.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 13:00
Pa dobro,sada sam ja zbunjena................ :)
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 13:45
nemaš kaj biti zbunjena Osice, samo još malo sačekaj, jer orezivati ga sada je otpuno besmisleno. Nitko ne kaže da to nemožeš napraviti i sada, ali sve što ćeš time dobiti je ponovo tanki blijedi rast koji ćeš ionako morati ponovo ukloniti kada ga izneseš na sunce.

Krumpirov grm je jedna od lakših biljaka za zakorijeniti i zaista nije nimalo težak za uzgoj, a tako divan kad je u svom elementu.
belica,zagreb
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 14:58
Belice,čekammmmm,kada ga već nisam jesenas ošišala.Nadam se da će mi lijepo cvjetati,
Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2014 u 21:20
Da li je sad pogodno vrijeme za orezivanje? I moj, kojemu je sad oko godinu dana, ima na vrhu puno mladih izboja
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2014 u 21:32
Aidazg, ako ti je vani možeš ga orezivati, ako ga još nisi iznijela - nemoj ga orezivati - oreži ga kad ga izneseš van
Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2014 u 20:31
Taman sam htjela obrezati mog krumpirka kad pogledh on procvjetao! Ne znam smijem li ga obrezati ili da ga pustim da nastavi cvjetati?
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2014 u 20:50
Slobodno oreži!

Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.