Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krumpirov grm - Solanum Lycianthes rantonnetii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krumpirov grm - Solanum Lycianthes rantonnetii

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 26>
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2007 u 21:33
Mislim da još nije kasno za moj pelcer krumpirovog grma, ali zanima me budući sa kontinentalka dali da stavim preko njega vrećicu najlonsku sa probušenim rupama ili da ga stavim u zatvoreni prostor... smile48

Moj pelcer je stariji od fridinog, ali nema uopće novih listeka!!! Embarrassed


Ažurirao andrea01 - 05 Listopad 2007 u 21:34
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2007 u 22:29
Andrea,ako na bilo šta(kod pelcanja) stavljaš vrećicu NE BUŠIŠ JE.Bušiš je tek nakon određenog vremena(najranije mjesec dana) kad si skoro sigurna da se biljka primila.Vrečica se buši da se mlada biljka polako privikava na vanjsku klimusmile187
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2007 u 22:44
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Andrea,ako na bilo šta(kod pelcanja) stavljaš vrećicu NE BUŠIŠ JE.Bušiš je tek nakon određenog vremena(najranije mjesec dana) kad si skoro sigurna da se biljka primila.Vrečica se buši da se mlada biljka polako privikava na vanjsku klimusmile187

Uh, kaj bi ja bez tebe!!! Wink
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2007 u 23:03
Ne znam,draga,kak bi preživjelaLOLLOL
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 00:37
 ja sam odmah probušila vrećicu jer se jako skupljala vlaga unutra...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 08:57
To je ok Frida.Budući da ti ,ako tako pelcaš,nebi smjela tu vrećicu najmanje mjesec dana micati,tom vlagom se održava kompost vlažan(ionako ne možeš zaljevati)
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 15:20
Da, u pravu si vjerojatno...ja sam to onako samoinicijativno ( i upalilo je)...jednostavno, činilo mi se da je tako dobro...feeling Cool
Na vrh
caerulea View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 31 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje caerulea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2007 u 16:51
Pozdrav, kako vam se drže reznice?
Potpuno me šokiralo da sam nakon, bez pretjerivanja, 4 mjeseca našla neke grančice koje se drže odlično, imaju čak pupoljke, a od korijena ništa! smile68
Vrlo čudna biljka! A one koje su se primile su već cvale!
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2007 u 22:59
Ne znam što bih rekla...ne izgledaju dobro...jako dobro su krenule, ali sada su iste kao i prije...Unhappy
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 11:27
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

Ne znam što bih rekla...ne izgledaju dobro...jako dobro su krenule, ali sada su iste kao i prije...Unhappy
 
Frida kumpirovi grmovi sada polako bacaju listove i cvijetove....ipak su oni listopadni grmići....
glavno da su se oni primili i ne stagniraju ....smile55 
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 19:26
pa da, baš sam i mislila da su to listopadne vrste...mada sam se već smile68
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 20:59
Moj grm je visok 3 metra, sav je u cvijetu. Odrezala bih sada nekoliko grančica i utaknula u zemlju da puste korijenje. Da li je već kasno ?
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 21:03
dobro nam dosla mima
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 21:55
ne znam, mislim da je...moje zapelcane grančice su odbacile listiće...sad ne znam jel biljčica usahnula ili joj je vrijeme za to...sve se želim nadati da ce u proljeće izbaciti nove listiće...ostavit ću sad ove stabljike pa cemo vidjeti...Ermm
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 14:08
Originalno poslano od člana mima mima napisao:

Moj grm je visok 3 metra, sav je u cvijetu. Odrezala bih sada nekoliko grančica i utaknula u zemlju da puste korijenje. Da li je već kasno ?
 
Ako ti je grm još aktivan i cvate a grančice koje namjeravaš zakorijeniti izgledom  "kako da kažem" strše iz grma ...onda bi mogla pokušati ih zakorijeniti... na kraju krajeva i onako podnosi dobro orezivanje...
probaj pa javi rezultate...smile217
  
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2007 u 19:46
Prikratila sam grm, a prije dva tjedna sam utaknula grančice u zemlju, mislim da su se primile, niknuli su listići iz njih. Budući je zahladilo, na sve to sam bacila suhoga lišća, pa možda nešto od toga preživi. Bit će mladih sadnica za ljubitelje. U proljeće se javim u oglasimak, pa navalite Approve
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2007 u 20:17
mogu li se ja odmah javiti mima
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2007 u 21:49
pošalji poruku na pp, spremim poruke, pa na proljeće pogledam :))
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2007 u 23:36
Evo današnje slike mog kumpirka...mislim da su ovo i zadnji cvjetići na njemu...smile55

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2007 u 11:04
Kako je sladaksmile71
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,215 sekundi.