Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krumpirov grm - Solanum Lycianthes rantonnetii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krumpirov grm - Solanum Lycianthes rantonnetii

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 26>
Korisnik
Poruka
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 14:21
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 16:27

Stabalce je najbolje raditi od mlade biljke. Pusti se jedna grana da raste u visinu a izboji sa strane se kidaju. Na taj način biljka brže raste u visinu. U zemlju se stavi ravni štap i biljka se veže uz štap. Kad ti se čini da je deblo dovoljno visoko, ostaviš nekoliko izboja sa strane i otkineš vrh. Kad je na mom solanumu pri dnu izašao jedan izboj, iako je biljka bila već visoka i počela granati, pustila sam ga da raste i motala ga oko postojećeg debla da mu krošnja bude gušća. To se radi dok je grana još zelena. Inače taj sam solanum sama zakorijenila. Tada je najlakše praviti stabalce. Mogu se odmah puštati dvije grane i motati ih.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 18:07
Ne znam kako do sada nisam uspjela vidjeti ovu prekrasnu biljku, a još ima plavi cvijet. Stalno sam na forumu i stalno nailazim na nove interesantne biljke, koje bi voljela imati.
Ove vaše su prekrasne.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 18:28
Je Triša, i meni vade mast s ovom biljkom ! Izgleda da na cijelom svijetu jedino ti i ja nemamo krumpirka.
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 20:32
Željka i Triša ne znam kako,ali izgleda tako! Jer i JA imam krumpirka!
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 22:21
Pa eto, dobrodošla nova vaditeljice masti ! Ma nabavit ćemo i mi krumpirka pa se malo hvaliti po forumu...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 09:53
Je slažem se i odmah idem u oglase staviti oglas, za tebe i sebe.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 10:50
Upomoć, jutros na solanumu masa žutih listova i na njima sjajni tragovi (kao da su  mjestimično lakirani bezbojnim lakom).
Do njega je trublja koju je napao crveni pauk i pošpricala sam je prije tri dana.
Šta mislite da li je i ovo cp? Nisam našla nikakve beštije.
Hitno ga moram liječiti jer ako listovi nastave žutiti ovim tempom, za manje od tjedan dana je mrtav!!!!smile173
Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 11:08
i vrh lista je malo crn 
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 11:21
Ja mislim da je to zbog jeseni koja stiže, ali ne mora biti. Ne znam jel bilo noćas jako hladno vani, možda ga malo mraz.. Crveni pauk ufrče list i ostavi paučinu. Ali to je samo moje mišljenje...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 13:25
Originalno poslano od člana anagalis anagalis napisao:

Upomoć, jutros na solanumu masa žutih listova i na njima sjajni tragovi (kao da su  mjestimično lakirani bezbojnim lakom).
Do njega je trublja koju je napao crveni pauk i pošpricala sam je prije tri dana.
Šta mislite da li je i ovo cp? Nisam našla nikakve beštije.
Hitno ga moram liječiti jer ako listovi nastave žutiti ovim tempom, za manje od tjedan dana je mrtav!!!!smile173

i ja mislim da je jesen kriva za žute listove, a ovi bezbojni tragovi su vjerovatno puževa sluz

nemam krumpirka (još) ali on je listopadna biljka i zimi nema lišće
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 16:00
To se i kod mene događa postepeno. Ne brini, to je definitivno JESEN!Thumbs%20Up
Na vrh
Jasenka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 24 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 505
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jasenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 15:49
Preljepi grm!!! i super sličice Smile
Kako volim plavu boju, definitivno ću se baciti u nabavku ovog grma
 
Jasenka
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2008 u 14:03
E pa sada i ja imam krumpira, ha, ha ... Stigao sa Silbe.
 
Sa Silbe stigao i afrički ljiljan, hana mi dala asarinu i plave margaritice, kupim ostiće i - rapsodija u plavom (i ljubičastom).
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2008 u 14:26
Dobila nedavno i ja iz Dalmacije jednu malu biljčicu krumpirka. Ovo toplo vrijeme ga prevarilo pa sad tjera pupove.Tongue
Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 22:33
Moj krumpirko ima nekakve plodove, male zelene kuglice. Zna li netko što je to?
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 07:47
pretpostavljam da je tvoj solanum capsicastrum (zimska trešnja), zeleni plodovi će uskoro postati narandžasti ili crveni.



a ovako u punom cvatu izgleda naš popularno nazvani krumpirko (solanum rantonetti)






Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 12:05
triša i željka niste jedine koje nemaju ovaj prekrasan grm...ni ja ga nemam Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 12:57
Nemam ni ja, a da se popljujem do kraja, nikada ga nisam ni vidjela , dok nisam počela visiti na ovom forumu.
Poslije sam ga vidjela i u susjedstvu, neznam kako ga ranije nisam primjetila jer mi je baš prekrasan.
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 13:24
Otok, ako ga imaš u susjedstvu onda ti nabavka ne bi trebala biti teška. Ja sam teškom mukom došla do krumpirka, nešto mi poslala Anagalis ali mi se nije primio, pa sam si kupila na aukciji, slučajno je bio jedan. Kontesa, mislim da ima i sad na aukciji jedan krumpirko, ženska ga ne šalje poštom, ali na moju molbu mi je ipak poslala, nije ni skup-30 kn. Pokušaj.
Evo link pa pogledaj
http://www.aukcije.hr/item.php?id=394351
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.