Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - ukrasna vrba
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


ukrasna vrba

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: ukrasna vrba
    Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 22:23
ima li netko možda ukrasnu vrbu . to je podvrsta prave vrbe samo što ova ima frćkaste grančice . za one koji neznaju to se obično upotrebljava za uskrs , tj te frčkave grančice se kite sa uskrsnim jajima i drugim ukrasima . može stajati u vazi ili u tegli obloženoj sa zemljom da zadržava vlagu. neznam joj pravo ime a nemogu naći u mojoj arhivi. 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 23:36
Imam ja, i također joj ne znam latinsko ime.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 01:21
Salix matsudana 'Tortuosa' ili spiralna vrba,na tu misliš?I ja je pokušavam kupita svake godine pa nikako.Uvijek nešto iskrsne.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 08:44
Prije 3 godine kupili u Zrinjevcu (Rotor) samo 100 kn, ogromno drvo- bezicirali ju na ljeto, na jesen ju presadili i sad je ogromna. Mi ju zovemo šašava vrba.
Kad smo ju kupovali striček je rekao da s njom neće biti nikakvih problema što se tiće primanja jer je to praktički drač. Pa smo lani oformili jedan dio koji će biti vrbik- zapiknuli grančice šašave vrbe i obične vrbe (ona za košare i vinograde). Sve su se primile. A raste ko vrba!



Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 10:26
Imam ja i posaljem vam danas slike od nje!!!!
 
Ps, a mozemo se dogovoriti i za sadnice!!!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 10:53
Meni OBAVEZNO čuvaj sadnicu,Admine
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 14:16
baš mi je drago da ste zadovoljni ..
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 19:09

evo par mojih...

A strasno ih je lako razmnozavati, samo se uzme komad grane i stavi u vodu ili zemlju...

 

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 19:55
kak to misliš"tvojih" te ne prodaješ? Ja oću ovu prvu  ovako malo čudno savinutu.Ak se tako lako pelcaju ti si novu zapelcajsmile156
Ozbiljno,to jesu ili nisu za prodaju?I najozbiljnije,čuvaj meni jednu ja po nju makar pješke dolazimsmile156
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 20:02
Kak je ova Shasha zahtjevna smile156 buuum pa gotovu vrbu, budi malo skromnija.....smile101
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 21:06

ove su eksperimen, malo sam ih motao i iskusavam sta se moze sve s njima... ne vidi se najbolje na slici kako izgledaju.

 
Danas sam ih bas malo prepravljo i granje vezao da ih oblikujem u malena drvca.
 
i biti ce i viska koje drvce, kada se sljedeci put budemo okupili!!!
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 20:17
da i ja prokomentiram - moja susjeda ima drvo . ona kaže da je ostavila samo najjaču granu koja vremenom ojačava i prelazi u stabalce . a sve okolo se prorijedi tako da ne tjeraju novi izboji ako se želi oblikovati drvce  tada je pustila da raste i oblikovala ju je kao kišobran - da vidite tu ljepotu kad se pogleda izdaleka izgleda kao čipkano drvo.smile211
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 20:32
Imam ju, imam ju - HVALA Mihi i Šefleri - naravno da su mi odrezali grane i donesli smile79
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 20:58

Za razmnoziti ju nema velikog umjeca.

Samo otkinete granu i zabodete ju u zemlju i to je to, ona  ce pustiti korjenje i rasti...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 21:26
Pa tome se ja i nadam.......ako ne uspije rekao je Miha da ima viška jednu sa korjenom, ali ju danas nije mogao izvaditi - vani je smile65
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 11:45
Pa kaj,ionako ću je u proljeće kupiti,sad jel od Admina ili nekog drugog.Ovdje sam si izabrala koju bi(još ju on do proljeća dotjera malo)smile198
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 12:05
Bas sam danas sredjivao ostale... imami ih nekih 10komada.
A jedna mi je uspila savrsenstvo ovaj vikend saljem slike!!!
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 14:51
Moje slike šašave vrbe.Smile

Na jesen


Snježna zima


danas






...i već je krenula...

...štihača je zakon...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 17:41
Koliko je stara ova velika?
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 19:28
Zasađena je u listopadu 2003g. kao malo drvce. Deblo je bilo u promjeru nekih 10-ak cm. Na proljeće 2004., s obzirom da su se grane preko zime smrznule i osušile, odrezao sve grane do nekih 5 cm. od debla. Od tada sam je pustio neka raste koliko hoće i na slikama je rezultat. Znači stara je malo više od četiri godine.
...štihača je zakon...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.