Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pomelo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pomelo

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Malky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Malky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pomelo
    Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 00:27
to sam danas vidio u Billi. jel to netko ikad probao posadit ili nekaj da ne kupujem ako nema uspjeha?
Odranski Obrež, N.Zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 17:57
Mislim da probaš posadit košticu pa buš videl to su citrusi možda se mora cjepit plemkom.Probaj!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 20:55
Mljac,obožavam pomelo.Ne smijem ga više od jednog kupiti jer sve odmah pojedemLOL.
Niknut će ti iz koštice,ko i svaki agrum,no hoće li biti plodova!?Kako Vule veli,vjerojatno bi ga cijepiti trebalo da bude plod
Na vrh
Malky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Malky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 23:38
ajd bas cu probat uzet jednog za probu
Odranski Obrež, N.Zagreb
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 01:03
Meni nije dobar. Isto što i Shasha kaže. Niknut će ali neće davat plodove. ili možda čak i oče ali tek za nekoliko godina. Moja teta ja prije 8 godina posadila limun iz sjemena i prošlo ljeto je prvi put počeo davat plodove i to ih je bilo negdje oko15 plodova.  
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 08:13
Malky definitivno treba probati tko zna možda se iznenadis i bude predivna biljka.... nema se šta izgubiti..
 
Najvjerovatnije nece biti plodovba kako Shasha i Geko kazu ali uvijetk valja probati.
Na vrh
Nimloth View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nimloth Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 13:23
Jel ima ko slike uzgojene biljke?
El adhe Alqualonde
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2010 u 16:31
dajte plod da vidimo kako izgleda ?
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 00:04


Pomelo se može razmnožiti sjemenom ali sjemenjaci kasno prorode, osjetlljivi su na opasnu gljivičnu bolest fitoftoru i na niske temperature. Bolje ga je cijepiti ili kupiti gotovu, već cijepljenu sadnicu. Da bi dao kvalitetne plodove trba mu dosta topline. Postoje sorte svijetle pulpe kao ova na slici (ako mi je uspjela ). To je sorta Marsh i sorte crvenog mesa kao što je Redblush.Ovaj grape na slici je iz mog vrta i radi se o sorti Marsh.
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 00:17
Je li govorimo o istom agrumu? Pomelo je francuska riječ za grapefruit, zar ne?
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 02:22
sa francuskog i talijanskog ako prevedeš jest greipfrut, ali "pomelo" iz ove priče mislim da je nešto drugo..to što je Malky vidio u Billi...
Križanac je sa grejpom, ali nije grejp koji je u voćarnama kao grejp..
evo link
http://www.nutricionizam.com/index.php?option=com_content&view=article&id=102:pomelo&catid=9:voe&Itemid=32
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 23:26
Bravo Frida! Pomelo iz ove priče je shaddock ( engleski naziv). Talijani ga zovu sciaddocco (šadoko) a Francuzi pamplemousse (pamplemus). Lat. naziv je Citrus grandis ili Citrus maxima. To je agrum s najkrupnijim plodovima. Može narasti do 5,5m visoko. Ima trnje.Plodovi su okrugli ili kruškoliki promjera do 15cm i više kg. Kora je debela, meso kiselkasto, ukusno i sa puno sjemenki. Može biti i ružičastog mesa.
Pišite, je li se radi o ovom agrumu?
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2011 u 23:45
 Naručila sam sjeme s ebaya....čekam da stigne pa sijem....
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 10:27
Ja sam prije dvije godine posijala sjeme pomela. Danas imam tri stabljike visine oko 2o cm. Prošlu zimu su bez problema prezimili u teglama u stanu, no sada su im počeli otpadati listovi. Jednoga sam stavila na "spavanje" u šupu gdje ima dosta svjetla, a ne grije se, a dva su u grijanom prostoru, tek radi usporedbe.
Na jednom stranom forumu pročitala sam da je čovjeku procvjetao pomelo već sa dvije godine starosti, a trebalo bi tek nakon pet ili šest godina. Ja sam ga posijala zbog cvijeta jer sam pročitala da prekrasno miriše. Pokušat ću nabaviti cijep iduće godine pa ga cijepiti i posaditi u mamin vrt, iako ne vjerujem da bi kod nas mogao uspijevati. Volim eksperimentirati.Wink
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 11:24
Pomelo, svježe ubran sa stabalca, nije još dozreo....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 11:27
Pomelo....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 11:31
Pomelo...malo bliže....



Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 22:57
Milice, ako sam dobro shvatila, ovaj pomelo je uzgojen negdje na jugu Hrvatske. Možeš li nam priskrbiti informacije o tome kako je uzgojen, tj. je li sijan ili je posađena sadnica, je li cijepljen, koje temperature podnosi, kada je procvjetao, koliko je star i slično?
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 23:01
Znam jedino da je kao mala sadnica donešen iz Albanije, tamo je kupljena, sada raste na jugu  gdje nema ( uglavnom ) nikada minusa. Drugo ništa ne znam.... Raste kod jednih poznanika a za sada ne mogu s njima doći u kontakt da pitam....smile182
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 07:51
Znači, na jugu može, al vidjet ćemo što će biti s njim u unutrašnjosti Lijepe naše.  Hvala!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,484 sekundi.