Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Trišino dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Trišino dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 243>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 22:06
Ima neki ozbiljan - latinski naziv, a ja ga od milja zovem pelin, ali na forumu su mi rekli da ga u Dalmaciji zovu kostriš, pa sam tako napisala.
Strašno je dekorativan i ful otporan, a prilično zanemarena biljka.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2008 u 18:36
Triša, ja sam ti jako znatiželjna i zanima me što se krije iza te tvoje kapije...izgleda mi tako bajkovito, pa očekujem da je isto i s druge strane ograde. a tvoje dvoriše je kao cvjetno utočište...ograđeno, mirno, sigurno... Baš ti je lijepo!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2008 u 09:04
Kućica je super, jedna bi trebala i za vikendicu, da se tičići skriju kad njin je zima
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 22:10
ovo ti je bas simpaticno,to mi ne bi palo napamet
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2008 u 11:28
Preslatka kućica. A one čuvarkuće su na pravom mjestu!
Vrednico jedna!
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2008 u 19:47
Trisa prava si vrednica,doduse i TM treba pohvaliti
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2008 u 19:28
Ja svoje ne porezujem, jer mi stalno cvjetaju, pa mi je žao, a ti ako su ti prestali cvjetati možeš., ali gdje god sam ih vidjela, oni su tako polegnuti, a moji su podignuti nekom žicom, ali imaju tendenciju rasta u stranu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2008 u 11:12
Jutro strašno vjetrovito - s juga okrenulo na lebić (Primorje je poznato po tom neodređenom vjetru, koju na moru zna nekad napraviti pravo čudo.)
No ja baš nisam na moru, ali puše i u mom dvorištu, ljuljaju se kosmosi - tko im je kriv kad su toliki narasli.
 
 
Feliciju baš briga što puše - ona je tek četrdesetak cm iznad zemlje i neda svoje plave cvjetiće
 
 
Ovaj sedum tek sada je u punom cvatu, pa iako je u visećoj posudi, ne vidim da mu smeta vjetar.
 
 
Ruže idu nebu pod oblake - ove godine penjačica je pustila neke svoje krakove duže od 5 m. Uz tu lijepu crvenu penjačicu, stalno se gura i jedna žuta, nije mnogocvjetna, ali stalno ima nekoliko cvjetova - od maja.
 
 
Ovo je Shashina bilja - mislim da je to plavi encijan - dobila je svoj mali vrtić u sklopu velikog
 
 
Shahskini osteospermumi zapiknuti među ostale ostiće - valjda će se uhvatiti
 
 
Jučer sam malo "popravila " kamenje na starom okruglom vrtiću i s desne strane dodala taj mali vrtić za Shashinu biljku, a s lijeve strane je isti takav za Andreini. No dobro Triša između Andree i Shashe (u prosjeku i ja ispadam četrdesetgodišnjakinja)
 
 
Kako volim ovaj grmić kostriša u njegov sam kamenjar ugurala neke čuvarkuće
 
 
MM me iznenadio s još jednom kućicom za ptice ( jučer je cjelo popodne bio u podrumu) koju samo još mora ofarbati.
 
 
Toliko o mom dvorištu - uvijek sam zabrinuta kad mi tema padne na drugu stranicusmile96
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2008 u 19:37
jesu ostići trajnice? jer onaj bijeli sa plavom sredinom mi je super Smile
ja sam u svoju kućicu za ptice već počela stavljati malo sjemenki suncokreta (po silvekinom receptu) i ptičice su se već navikle,a i maca ju je morala dooobro promotriti...popela se na drvo na kojem je kućica i probala stati na nju Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2008 u 18:48
  Da li ti tvoje osteospermume podrežeš na jesen? Moji su se malo razbacali pa bi mi dobro došlo ako se smije.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2008 u 15:00
Blago ptičicama uz tako vrijednog TM.
A tvoj vrt je jako slatki,i tvoje biljčice imaju svaka svoju kućicu.Tak ih lijepo okružiš kamenjem da je to milina.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2008 u 21:01
Značilo bi ti isto kao sada. Da nas ne poznaš ne bi bila ni svjesna koliko ti značimo.Clap
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 20:38
Vera očito će druge godine biti više boja i kod tebe i kod mene, zahvaljujući Shashi.
 
Jutros je u Rijeci bio prolom oblaka, pa sam svoj kamenjar s kaktusima i sukulentima morala malo zaštititi.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2008 u 14:25
Triša sve 5+ ali kako ja do sada nisam vidjela taj kostriš??? Jako je lijep...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2008 u 19:58
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

jesu ostići trajnice? jer onaj bijeli sa plavom sredinom mi je super Smile
 
Ostići su trajnice i jako su lijepi, moji praktički ne prestaju cvasti, ali imam samo dvije boje, a nadam se da će ovi Shashini biti različiti, ako ne poslala mi je i nešto sjemenja, pa tko zna?
 
Puno hvala svima - moje dvorište je moj ponos, ali da nema svih vas što bi mi to značilo - ma hvala vam svimasmile55
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2008 u 19:46
Posadila sam 2 bijela i sad su poveliki grm. Shasha mi je poslala sjeme i u drugim bojama pa sam ih mislila tu smjestiti, ali u biti mjesta ne fali. Bit će za sve. Još cvjetaju pa bi ih trebala ostaviti na miru.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 06:46
Pelin je i kod nas u posljednje vrijeme više u opticaju. Do prije par godina ne sjećam se da sam ga negdje vidjela u našim (međimurskim) vrtovima...
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2008 u 18:49
E sad bu i MM dobio zadatak napraviti barem jednu kućicu za ptice....
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2008 u 11:18
Triša vrt je predivan, pravi mali raj. Na nevelikom prostoru toliko raznolikog bilja i složeno s puno ljubavi.
Kućica za ptice jesmile78
Onaj tvoj "kostriš" je cinerarija maritimaWink, meni predivna i zahvalna bljka.

Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 22:52
Simpatično rješenje.Clap
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.