Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Trišino dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Trišino dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 243>
Korisnik
Poruka
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2008 u 23:59
vrtek je super smile57
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 08:01
Triša- kao što već rekoh- nisam ljubitelj kaktusa, ali ovog tvog bum udomila odma sad ak treba!
A žuti karanfili smile39
Prosim lepo da i meni žute iduće godine smile143
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 22:43

Šefi, naravno karanfili putuju k tebi čim bude moguće, a i za ostale ću početi radi spiskove polako, nemam baš nešto, ali cvijeće je najljepši poklon, a poklanjam ga stvarno od srca.

Evo procvale cinije

 
Prvi puta imam kale, ali ova žuta je ispala prekrasna
 
 
Naravno anđeoske trublje za koje sam mislila da su žute ispale roza, ali stvarno ogroman cvijet.
 
 
Otvorila se u noći pa sam morala slikati
 
 
 
Sutra ću slikati pravi "gužvanac" u mom dvorištu, ovo je bila uvertira.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 22:44
Prekrasne slike. Jedva čekam ostatak.smile89
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 23:00
Triša, Trišice! Mogu li se preporučiti sa sadničicu anđeoske trublje? Pliz, plizićsmile58
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 23:08
Naravno da možeš i ja sam ih dobila, ta trublja je ogromna, baš me iznenadila, donesem ti je kad dođem, jer imam jednu sadnicu, a obećala mi je TeaK još drugih boja.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 23:13
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Naravno da možeš i ja sam ih dobila, ta trublja je ogromna, baš me iznenadila, donesem ti je kad dođem, jer imam jednu sadnicu, a obećala mi je TeaK još drugih boja.



Kako volim kad su moje "bebice" ovako lijepe.

Trišica samo se ti sjeti na jesen i nema frke poslati ću ti žutu i bijelu.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 23:15
 To mi je već dugo želja. Molila sam Boikovine, i oni su mi odmah poslali, ali njihova je prekrasna, ali izgleda, jednogodišnja. Ova mi je nekako dugotrajnija. Hvala unaprijedsmile73
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 23:26
Originalno poslano od člana vera4 vera4 napisao:

 To mi je već dugo želja. Molila sam Boikovine, i oni su mi odmah poslali, ali njihova je prekrasna, ali izgleda, jednogodišnja. Ova mi je nekako dugotrajnija. Hvala unaprijedsmile73



Božikovine imaju dature i da one su jednogodišnje, a ovo kod Triše je Brugmansija i one su višegodišnje bijke koje se najlakše razmnožavaju reznicama.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 23:48
Trisha dušo - je si li proučila kako se kala pelca, uzima sjeme ili da jednostavno velim - dijeli! Mislim da će miživot biti ljepši kad dobijem malu biljčicu od tebe! Ha, ha, jeste li vidjeli kako lijepo žicam!
Procvale danas tvoje tratinčice, nekako mi liče na ivančice, imaju 20 cm!
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 11:14
Joj, anđeoska trublja! Clap
To mi je predivan cvijet. Ali nažalost nigdje ga ne mogu naći u trgovinama.
Čujem da se razmnožava reznicom. U koje doba se uzimaju reznice?
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 13:10
divno!
zimus se moja andj.truba smrzla ali sam uspela da dobijem dva pelcera od nje,i eno ih u hladovini bas dobro napreduju,a za cvet cu se nacekati al ko ceka taj i doceka
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 14:18
Mali Gogo, ove godine negdje u veljači TeaK mi je poslala nekoliko grančica dugih 20 cm i debelih 1 cm, a imale su male žilice kao crviće. Ja upikla odmah u zemlju i od nekoliko dvije su se ulovile i evo jedna odmah cvala, s jednim jedinim, ali prekrasnim ogromnim cvjetkom. Cvijet je sigurno promjera  15 cm, kao jedan veliki tratur, pirija (lijevak ako baš hoćeš).
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 15:10
Teakine bebice su svagdje!Jel Teak išta ostalo!? Sve žena podjelilasmile95
I u Jaski im je ljepo! Isto se razmnožile reznicama i u čaši s vodom dočekale proljeće da ih se preseli van!
Na jesen ih selim na toplo da prezime- u kutak za trenutak!

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 11:28
Teine, Silvekine, Šeflerine, Andreine, Donatine ,  Shashine, Irisine, Xenijinie- pa ljudi što bih ja bez vas. Ma sve vaše cvjeta, ludilo, gužva, prašuma - morat će mm izmisliti neko navodnjavanje - nema mu druge, baš sam mu jutros "bacila bubu u uho" - nije se opirao - bar ne previše.
Trišino dvorište preimenovati ću u Trišinu prašumu:
 
Pogled prema ulaznim vratima
 
 
i još jedan iz drugog kuta
 
 
S balkona dok pijem kavicu gledam kroz petunije lovor višnju,
 
 
Pogled na drugu stranu s balkona - noćne frajle, cinije, kale kalif. mak
 
 
Još pogled na ostatak dvorište
 
 
Ponovo cvate clematis - ali jedan cvijet i jedan pupoljak
 
 
Ivančice su obe godine ogromne, visoke, a cvijetovi predivni
 
 
Cvate i kalifornijski mak - zna se čiji je
 
 
Ukrasne tikvice penju se po ogradi i pokazuju svoje predivne cvjetove
 
 
Lantana se bori za prostor među divovskim noćnim frajlama
 
 
Još jedan pogled  od ulaza prema zapadu - gužva je posvuda
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 11:32
meni je ovo neopisivo Smile obožavam đunglaste vrtove Heart
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 11:34
Prava đungla! Prekrasno! Zbilja moraš paziti kud gaziš!smile89
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 11:46
predivno, dobro si rekla prava đungla ali sa ukusom i ljubavlju je uređeno smile141
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 12:57
Opet ja u grebanje. Ako imaš koju sjemenku viška kalifornijskog maka. Bila bih jako zahvalna. Ne znam da li ja idem u krive sjemenarne, ali ga nisam vidjela godinama, a tako je sladak.Smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 13:44
Pa neću kidati cvjetove i sjeme će biti za tebe, stvarno je presladak, još imam jednu skupinu ali je u hladu, pa ne cvate.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.