Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Trišino dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Trišino dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9091929394 243>
Korisnik
Poruka
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 21:58
Puno lipih stvari kod tebe, moja Triša...što ti stoji u onim malim lončanicama na dasci kraj kapije?
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 22:03
Ajme dada tu su neke jadne odbačene kalanhoe (iz nekog restorana) ima ih 15, bile su malecke sada ih pokušavam oporaviti, narasle jesu, ali ne cvjetaju - ali uvijek se nadam.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 08:20
Triša ti si stvarno umjetnica.Clap
Možda bi mogla izdati priručnik: Kako u malo prostora urediti vrt ili kuću? Obzirom da imaš i jako puno kućnog bilja.
Za kalanhoe me baš zanima hoćeš li uspjeti. meni nisu nikad dvale po drugi put, samo bujalo zelenilo.
 
Znači za žute margerite se treba očešati kod tebeWinkLOL!
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 08:43
Baka baš sam ti odgovorila u Donatinoj temi, pa ću dobit ukor od moderatora - imam već posađenu za tebe, a tamo ću izbrisati post.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 09:38
triša ništa ne brini kalanhoe će sigurno cvijetati samo ih pospremi negdje u prozor ako možeš jer mogu opstati nekoliko godina i sve su ljepše smile78
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 19:58
Hvala bromelija, baš ću probati, svakako ću ih spremiti u kući i to pred prozor - pa što bude.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2009 u 23:39
Super si preuredila dvorište. Ali ja izgleda krenula tvojim stopama... i neznam da li da se smijem ili plačem, ali to valjda tako mora biti, prvo kupuješ ,sadiš, trpaš gdje ima mjesta, a onda pretumbacija i konačno uređenje ( ili nikada nije konačno) .
Morala sam se vratiti par stranica unatrag da skužim o kojem puzavcu se to toliko priča i gle čuda, pa ja ga imam več valjda 30 godina, ali on je za mene "samo puzavac" ili NN. Potvrđujem Lorine riječi, ne podnosi temperature ispod 0. Ja ga uvijek imam u tegli ispod nečega visokog ( sada je ispod hibiskusa). Kada ga unesem u kuću obično je još u cvatu, pa ga ostavim, ali kada počme gubiti boju i tjerati tanke blijede grančice potrgam sve do korijena i on u proljeće potjera lijepe mlade izboje.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 11:41
Triša, nisam bila neko vrijeme kod tebe, pa je iznenađenje utoliko veće.
 
Vrt si super preuredila, cvijeće i dalje prekrasno, ali samo da ti napomenem za kane...čitam da ti ne cvjetaju....ja imam dvije na polusunčanom mjestu i obje su zaista velike i cvjetale su, a dvije su u hladu i one su puno manje i nisu uopće procvjetale...
 
Nadam se da sam ti malo pomogla...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 14:49
Hvala proljeće, na žalost ove moje imaju sunca koliko žele, no nadam se druge godine.
 
Maleno dvorište, malo prostora, no još uvijek se nešto da negdje ugurati.
 
Ovdje mi je širina stazice dozvoljava "izgradnju" još jednog malog vrtića 60x30 cm, tu sam posadila penstemon barbatus, dobiven od Horti i od Lore
 
 
Ovim travama kod Horti nisam mogla odoljeti
 
Ova crvena napred je "red baron", a dvije otraga - jedna je Hoyina, jedna Hortina, ali sigurno ću pogriješiti ime, jer čitam s najlona, koji su sada prazni, naravno da mi se sve pobrkalo
 
 
Ove sam biljke dobila od Bake bee, moram ih presaditi.
Koraljnu zvončiku prepoznajete, ima žutih irisa, ili perunika, a ovo dvoje malo će identificirati morati baka bea naravno.
 
 
Od bake bee je i ovaj jastučac, za sada u posudi
 
 
U sveopćoj gužvi pojavili su se ovi preslatki žuti (ne znam kako se zovu-zaboravila sam, misleći da su to neki jesenski šafrani - e nisu - kažu znalci.
 
 
Ove su mi anemone ostale negdje otraga, velike su istina, alo ispred njih je gužva pa ne dolaze do izražaja, moram to popraviti.
 
 
Još sam posadila bijele kampanule, pakujce, alpinus aster i svašta od Horti, ali to pojma nemam što je što.
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 14:50
Ja danas nisam ovdje šetala tvojim vrtom nego sam došla napisati da sam ovu divotu vidjela uživo.
Još danas ne mogu vjerovati kako na malom prostoru može rasti toliko biljaka, kako je skladno sve složeno i koliko je ljubavi i truda uloženo u svaki kutak. 
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 14:51
Hvala ti draga, dođi mi opet - na malo duže ipak, a ne samo u letu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Athena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 283
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Athena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 15:14
Je li "Red baron" iz Decore? Naime, ja ga tamo namjeravam kupiti.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 15:34
Nije poklonila mi ga je Horti, a odakle je njezin nemam pojma. Jako je atraktivan.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 17:20
Prekrasno Triška, kod tebe uvijek akcijasmile57
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 17:29
Kod triše uvijek nešto novo! Bravo, bravo.........Clap
Prepoznajem ovaj žuti cvijetak, žuta lužarka ili sternbergia lutea! Imam ga i ja, ali moj je već ocvao! Krasan je ali šteta što mu cvijet tako kratko traje!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 18:09
Ajme Triša, ti si ko hrčak, samo nešto dovlačiš, ali što je najbolje sve uspiješ smjestiti.
Pored starih, sad imaš i puno novih lijepih biljčica
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 19:48
Otok, hvala ti, jako volim kad ti dođeš k meni. Tvoje mi biljkice rastu i bujaju, a kako su se svi zarazili sukulentima, neće dugo proći da ih udomim.
 
Bergenija hvala ta na imenovanju - od tebe isto uvijek nešto naučim
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 20:36
Anemone su tak nježne
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 22:33
Lijpe su nove biljčice, a kad znam da su od pravih vrtlarica, mogu zamisliti kako će sve to biti kad narastu i procvjetaju, a opet znam da će i od tebe dalje i tako je to na forumu, jedan veliki lanac cvijeća Clap
život je more
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 22:37
pravi majstor za uredenje...sve ispadne prekrasno....uzivam gledati tvoj vrt,uvijek nesto novo a lijepo za vidjeti...stvarno si majstorica...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9091929394 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,343 sekundi.